Sayfa 824/1005 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 6,585 - 6,592 arası.

Konu: Viop LI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    tüm poz. dediğim aralıkta kapandı..

Bir şey bildiğimden değil..TRENTE TERS UÇ NOKTADAN RİSKLİ poz. alınmıştı..Bir yerden kapamak lazımdı..

Herkese iyi tatiller..

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Sanırım fason yaptırıyor üretim tesisi bulamadım. Bir panel şirketi de büyük bir firmaya fason üretiyoruz demiş.

Bence BEKO markası ile fason ürettirip garanti vermeli, garanti verme işinin getirisini alsa win win olur.
    fason yaptırıyor. o iş çok daha farklı. uzmanlık isteyen bir sektör. yapanlar da borsada çok primli. ve çok kapasiteli değiller.

bir tanesi de çok uzun vadeli sağlam bir kredi buldu. sözde çok büyük üretim tesisi kuracak. ama çok iyi bildiğim bir şirket değil. parayı patron ne yapar bilemem.
    audentes Fortuna iuvat

3. Dün seans kapanışından itibaren dolar %3 gitmiş. Borsa %1 de. Yine fakirleştik

4. Evet, muhtemelen. En son Sadi Bey'den (Bloomberg) takip edebildiğim kadarıyla büyük bir Çin hakimiyeti var bu sektörde ve bunu sadece panel değil yan sanayi hakimiyeti olarak da okumak gerek. Hatta şu an dünya yıllık 300 GW lık bir kapasite talep ederken bunlar ipin ucunu kaçırmışlar, 1000 GW lık üretim kapasitesine sahipler gün itibari ile. Hatta panel üreticisi büyüklerden biri bu sebeple borsa değeri % 30 gibi düşmüş diye okumuştum hafızam beni yanıltmadı ise.

Merak ederseniz referansı da bulur eklerim.

Sağlıkla...

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Sanırım fason yaptırıyor üretim tesisi bulamadım. Bir panel şirketi de büyük bir firmaya fason üretiyoruz demiş.

Bence BEKO markası ile fason ürettirip garanti vermeli, garanti verme işinin getirisini alsa win win olur.

Noolmus yaw. Toplantıda kavga mı çıkmış?

6. Çevredeki her ülkede temsilcilik açabilecek kapasite lazım. En büyük yatırım dünyada güneş enerjisine deniyor. Çin ve bir iki ülkeden sonra üretim kapasitesi en yüksek ülkelerden biriymişiz. Yıılık 10 GW'ı geçmiştir onlarca üretici firma var. Sahaya montaj işi de katma değerli.

Anladığım kadarı ile komple hattı Çinliler gelip kuruyor. Bir hat diyelim yıllık 200MW ise 5 tane kurunca 1 GW üretim kapasitesi oluyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Yatırım, istihdam, üretim, ihracat deniyor, finansman es geçiliyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

8.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Toplantı saati 16.00 zaten, yeni başladı.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 824/1005 İlkİlk ... 324724774814822823824825826834874924 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •