Sayfa 826/853 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836 ... SonSon
Arama sonucu : 6818 madde; 6,601 - 6,608 arası.

Konu: Bana kalırsa.

1. yeşil yol (green miles)..izlemişsindir diye düşünüyorum izlemediyseniz izlemenizi öeneririm..bir sahnede ''Sadece giriş kapısındasın ve gördüğün hiç birşey. Bu kadarla bile acı çekiyorsun, bir de beni düşün. Bu dünyada cehennemde yaşıyorum çünkü her şeyi bütün çıplaklığı ile görüyorum.'' benzeri bir efsane diyalog yeşil yol filminde vardı

https://www.youtube.com/watch?v=9w-IetPWAiI
    Son düzenleme : palmet; 26-05-2023 saat: 21:02.

2.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    cehape'nin tek yapması gereken, eğer akepe kalırsa bu yılsonu kıyma'nın 500 TLyi, çiğ süt'ün 30 TLyi, taze fasulyenin 80 TLyi, domatesin 50 TL yi göreceğini açıklaması. Alacakları zammın yıl sonuna kadar eriyeceğini açıklaması.

Şu an millet tamamen alacakları yeni zamlara odaklanmış durumda. Ellerini ovuşturuyorlar.

Birde mehape nin oylarını ben hariç medyada herkes normal görüyor, orasını anlamıyorum. O oylarda araştırılmalı.

Siyasi analizlerde çoğu zaman yanılıyorum bunuda söyleyeyim. Yani yazdıklarım doğru çıkmayabilir.

En çok kazanan, çakma Gandi nin masada yanına aldığı 4 küçük parti. Onlara 36 vekilliği cehape den alıp verdi. Hiç bir katkıları olmadı. Üç beş oy getirdilerse, onlar geldiği için en az üç beş oyda gitmiştir.

Çakma Gandi nin son icraatı, kendine beş yıl önce hakaret edip aşağılayan akp liyi BAŞ DANIŞMANI yapmış. Du yaw aşağı çekmemem lazım, kendisi yeterince aşağı inmek için uğraşıyor.

Savunma sanayiini defalarca yazdım. O sanayiyi kuran akp değil, faydalanan akp. Savunma sanayiine akp'nin faydasından çok zararı olmuştur. cehape li aptallar sanki akp kurmuş gibi savunma sanayiini küçümsüyorlar.

yapmaları gereken o sanayiiyi kuranların akp nin yok etmeye çalıştığı teknik üniversiteler olduğunu anlatmalılar. 1970 li yıllarda kuruldu hepsi ve akp ile devam edilirse gelecekte yok olacaklar çünki hızla tarikatları dolduruyorlar.

Bu firmaların teknolojilerini de çalıyorlar. En son Roketsan ve TEİ nin patlayıcı ve füze teknolojileri dışarı taşınmaya başladı. Bu teknolojilere sahip ülkeler gözleri gibi koruyor o teknolojileri, gerekirse yüzlerce binlerce adam öldürürler.

Her neyse... cehape ile yavaş yavaş aşağı ineceğimize akepe ile şimşek hızında karanlığa gidiyoruz. Böylesi daha heyecanlı.
    abi hep beraber filmi seyrettik küresel anlaşmalar mıdır? ibraniler midir artık kimse bahçıvan uşağa sonra hepsi millete filmin sonu

kalemine sağlık Ali cemal abi bizler gibi düşünen kişilerin tahmini çıktı sizin derin analizleriniz ayrı güzel saygılarımla.

sanırım artık çıkar yol bu

https://youtu.be/jHJxYjL1DF8

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    yeşil yol (green miles)..izlemişsindir diye düşünüyorum izlemediyseniz izlemenizi öeneririm..bir sahnede ''Sadece giriş kapısındasın ve gördüğün hiç birşey. Bu kadarla bile acı çekiyorsun, bir de beni düşün. Bu dünyada cehennemde yaşıyorum çünkü her şeyi bütün çıplaklığı ile görüyorum.'' benzeri bir efsane diyalog yeşil yol filminde vardı

https://www.youtube.com/watch?v=9w-IetPWAiI
    palmet bir önceki yazdıa açıkladım.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    abi hep beraber filmi seyrettik küresel anlaşmalar mıdır? ibraniler midir artık kimse bahçıvan uşağa sonra hepsi millete filmin sonu

kalemine sağlık Ali cemal abi bizler gibi düşünen kişilerin tahmini çıktı sizin derin analizleriniz ayrı güzel saygılarımla.

sanırım artık çıkar yol bu

https://youtu.be/jHJxYjL1DF8
    tayyip'le 5 yıl daha mı?

Hayır 5 yıldan sonrada ARTIK devam eder. Belkide bu son şanstı.

avrupa ülkelerinin aktif olduğu ülkelere bakın. Afrika ülkeleri, Afganistan, Pakistan, Ukrayna, Latin amerikanın bazı ülkeleri.

Darbelerle veya cinayetlerle gelip gidiyorlar.

akp bizi o seviyeye indirdi.

tayyip bizi 5 yıl boyunca dahada sefil edecek sonra oyları kaybolacak diyorsanız yanılıyorsunuz. ARTIK diktatörlü afrika ülkelerine tam benzedik.

15 yıl önce 10 yıl geri gittik, daha sonra 30 yıl geri gittik filan diye yazıyordum.

Ne söylediğim anlaşılmıyordu çünki çevrenizde değişen bişey göremiyordunuz. En son 100 yıl geri gittik yazdım diye hatırlıyorum.

Devlet yönetimi açısından Atatürk öncesine dömüştük. Ülkenin lider kadrosu zihniyet ve AMAÇ açısından 100 yıl gerideydi.

Belkide kurtulmak için son şansıda kaybettik.

Bu seçimde cehape kendini aşağı çekti. cehape medyası, altılı masa partileri birbirlerini aşağı çektiler. Daha kazanmadan ganimet paylaşımı kavgasına başladılar.

Üzerine deprem bölgelerinde büyük ihtimalle hile büyük oldu çünki kayıtlar silinmişti, taşınmalar topluca olmuştu. Üzerine %90 akp ye çıkan binlerce denetlenmeyen sandık 600 bin oy. Üzerine 1.800 bin civarı bizim cebimizden akp nin beslediği afgan, suriyeli, afrikalı oyu, son aylarda göz boyama amaçlı dağıtılan paralar seçimi kazandırdı.

Aynısının daha büyüğü 5 yıl sonra oynanacak. Bir ihtimalle cehape'nin tayyip'i imamoğlu cehape nin başında olacak diyelim. Karşısında akp nin tayyip'i. Hangi tayyip kazanırsa kazansın geleceğin değişmeyecek. imamoğluna yönetilmediğin için imamoğlu olsun daha iyi diyebilirsin. Başa geçsin, karar almaya başlasın, bir kaç yıl sonra anlayacaksın onunda tayyip olduğunu.

Ama akp nin tayyip'i yine kazanacak çünki en az 5 milyon göçmeni daha vatandaş yapacak. milyonlarca oy kaybetsede göçmenlerle dolduracak. Üzerine yine hile hurda, para dağıtımı ile işi bitirecek.

Afrika ülkelerinde baştakiler darbe ile veya cinayetle giderler. O HALE GELDİK.

Seçimler laf ola diye yapılır. Devleti elinde tutan grup oyların %60 dan fazlasını her seferinde alır. Çünki tam kontrolu ele geçirmişlerdir, her seçim tam hilelidir.

cehape li köşeden yazarları yine "makarnacı, kömürcü" diye aşağılayacaklar. Aşağılık olan sizsiniz. Hakaret ederek yıllarca aşağıladığınız insanlardan oy istiyorsunuz. Akıllı değiller diye aşağılıyorsun. İyi eğitim almamışlar o sebeple bu haldeler. İyi eğitimi vermeyende yine senin sınıf ayrımı yapan tavrın.

cehape medyası ve partisi kendini o kadar çok aşağı çektiki, tayyip her seferinde çeşitli numaralarla kazandı.

Yine kazanacak.

siyonistler kendi kurdukları akp nin başı tayyipi son dönemde istemiyorlardı, imamoğlunu istiyorlardı. Ama kendi evlatları tayyip i yenemediler.

5 yıl sonra yenebilirlermi.? Belkide tayyiple daha iyi derler çünki ülke parçalanmaya doğru hızla gidiyor. batı nın istediğide ülkenin parçalanması. Her hareketleri bu yönde.

imamoğluda gelse, tayyip de devam etse, bakasıda olsa, parçalanma kesin gibi bir şey.

Belkide son çıkışı kaçırdık.

.
    Son düzenleme : alicemal; 29-05-2023 saat: 12:29.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    cehape bu seçimi ne zaman kaybetti.?

Albay Dursun Çiçek'in tutuklandığı 27 Haziran 2009 da kaybetti.

İşin buraya varacağını tahmin edemediler.

Ben o yıl anladım ve yazdım.

Bir gazeteci görünümlü vatan haini, genelkurmay ın önünde açıklama yapıp orduyu suçladığı anda anladım.

Generaller korunmalıydı. tarikatların önündeki son kale generaller ve orduydu.

cehape ordu yu savunmadı. Onlar da temiz değil diyorlardı. Bende biliyorum temiz olmadıklarını ama yinede tarikatların önündeki tek ve son engeldi. generalleri savunmalıydık.

O tarihte Generalleri tarikatlara karşı yanlız bıraktık.

Dursun Çiçek tutuklandığında işin generallere gideceğinide yazmıştım.

cehape'li soytarılar hem göremedi, hem aldırmadı. VEYA ÖYLE EMİR ALMIŞLARDI.
    O kadarını baykal ve en yanındakiler bilir. baykal'ın ve tayyip'in soros dan emir aldığını biliyoruz. O dönem tayyipi parti başına getiren abdullah gül'ün danışmanının açıkladığı gazetede yazdığı şeyler bunlar.

Çiçek albay korunmadığı an, cehape seçimi kaybetti, ülke kaybetti.

Daha da toparlayamayız. Milyonlarca göçmen yağmaya devam edecek.

NÜKLEER Dünya savaşı çıkmazsa, dönüşü olmayan yola girmiş durumdayız. Aslında Çiçek Albay bu ülkece amerika'nın, ingiltere'nin kurdurduğu, beslediği ve desteklediği tarikatlara karşı savunulmadığı anda, o yola girmiştik.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Şunu belirtmem gerekiyor.

2 Yukarıdaki yazıda darbe ile veya ölümle liderleri değişen ülkelere benzedik derken darbe yapın demiyorum. Karşı taraftan at gözlüğü ile bakınca o anlam çıkabilir.

Afrika ülkelerindeki darbeleri ülkenin yerli halkı karar verip yapmaz. Dünyadaki güçlü ülkeler yaparlar. Afrikada en çok yapanlar fransa, amerika ve ingiltere dir.

Bizde de darbe olursa biz yapmayız, yapanların arkasında ya amerika vardır yada amerika. Bizi amerika rezerve ettiğinden diğer ülkeler son 80 yıldır amerikadan izin almadan bize ellemezler.

Güçlü ülkeler darbeyi neden yaparlar.?

amerika o ülkenin başındakinden çıkar sağlayamıyordur darbe ile değiştirir.

Slav ülkesi Ukrayna'da, yine slav ülkesi Rusya nın yanında yer alan bir adam seçilince, amerika 2014 de darbe yaptı, kendi köpeğini başa geçirdi. Rusya da kendi Slav halkından olan ve çok iç içe oldukları sınırındaki Ukrayna abd eline geçince, mecbur kaldı bunu yapmaya. Ruslar Darbe yapma konusunda uzman değiller, darbeye darbe ile karşılık veremeyince savaşmayı tercih ettiler. Çok detay bilmiyorum ama şu anki savaş KABACA bu sebeple. Epey önce tüm hikayeyi okumuştum, aklımda bu kadarı kalmış. Umarım hatalı hatırlamamışımdır.
    @NeAcaipDunya

7. Amerika büyük patronumuz ama bir de Almanya var, en son birkaç yıl önce merkel ın dışişleri bakanı Haykoyu izlemiştim çok acayip baskı yapıyordu Çavuşoğluna içimden dedim ki bu kadar baskıya normal bir insan dayanamaz ciddi bir iradesi olması gerekir, ikinci dünya savaşına gitmeyip 4 yıl İngiltere yi ve aslında Churchill ı oyalamak öyle basit bir şey değildi ama ama sonrasında demokrat parti ye teslim ettiler aslında o tarihten bu yana aynı oyun oynanıyor cehape elitist halkı aşağılayan memur asker partisi görünümüyle sürekli seçim kaybediyor milletin evine izinsiz girip şapka asıp uçkur çözen Adnan, mücahit kabul ediliyor, çoban sülü de Nurcuların yeni asya kolunu idare ediyor Özal ın Fetö dahil iskenderpaşa, Mahmut Hoca dahil ilişkisi olmayan kimse yok, sol da sağı sürekli o tarafa itiyor.

Buraya kadar okumuşsan soruma geri döneyim Almanya benim gördüğüm hep kendi oyununu oynama derdinde ama zılgıtı yiyip ABD karşısında varlık gösteremediği halde neden gelip gidip burayı yönetme derdine düşmüş , yoksa ben mi yanlış okuyorum. ABD varken biz Almanya ya nasıl itaat ederiz yoksa biraz da sen mi emret diyor ABD, Almanya'ya?
    Bir de 2009 da genelkurmay önünde açıklama yapan gazeteci kimdi unutmuşum

8. Bu yazıdan yanlış anlam çıkmasın ben hiç mi hiç patron sevmem patronumuz derken sevdiğim anlamı çıkmasın
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Sayfa 826/853 İlkİlk ... 326726776816824825826827828836 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •