Sayfa 829/835 İlkİlk ... 329729779819827828829830831 ... SonSon
Arama sonucu : 6677 madde; 6,625 - 6,632 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Piyasa böyle kötü fiyatlayınca, bu bilançolar iyi mi, kötü mü, vasat mı, anlaşılması zor oluyor tabii

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Piyasa böyle kötü fiyatlayınca, bu bilançolar iyi mi, kötü mü, vasat mı, anlaşılması zor oluyor tabii
    kontr ve sayasın ters rüzgarı bizi de yaktı bugun yoksa işler güzel gidiyor...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    kontr ve sayasın ters rüzgarı bizi de yaktı bugun yoksa işler güzel gidiyor...
    Açıkcası bilmiyorum. Geçen sene her gün yükseliyorlardı... Gelecek enerjide, diye bulunduğum hisse forumunda da yazıyordu gelen arkadaşlar, evet enerjide gelecek tamam... Ama 250'lerden milletin tepesine yıkmışlar malı (europwr falan filan) 6-7 aydır yatırımcıyı bitirmişler. %60 geri gelen var. Bu arada borsa 10 bini geçmiş... Dimyata prinç için giden evdeki bulgurdan olmuş.

Şu an çok değişen bir şey yok. Yani dipleri de belirsiz, sağlam hisselerde, köklü şirketlerde yerinde saymak mı, dibi olmayan hisselerde, bilinmedik yeni şirketlerde macera aramak mı daha kötüsü hep tartışırdık, ikisini de yaşadım sayılır...

Şimdi gelecek enerjide bu hisseler adamı zengin edenlere sormak istiyorum, böyle zenginlik olmaz olsun demeli mi dememeli mi?

Böyle yatırım da olmaz ki, sürekli kaybettiğin

Benim maliyetlerim bu fiyatlar ama yatırımcıyı bitirmişler zaten sektörün hali de ortada..

250'den satan da yaza erken girmiş.

4. Bu bilançolar iyiyise 20 gün sonra gelecek bilançolar bunların yanında BOMBA diyebiliriz...

Peki hisselerde değişen ne?

5.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Bu bilançolar iyiyise 20 gün sonra gelecek bilançolar bunların yanında BOMBA diyebiliriz...

Peki hisselerde değişen ne?
    Bu baskı nedir? EUROPOWER in % 90 ı GESAN a ait değil mi? Onun fiyatı ile GESAN ın fiyatını karşılaştırmak doğru olur mu? Bu işte bir iş var. Hayırlısı bakalım.
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

6.  Alıntı Originally Posted by master38 Yazıyı Oku
    Bu baskı nedir? EUROPOWER in % 90 ı GESAN a ait değil mi? Onun fiyatı ile GESAN ın fiyatını karşılaştırmak doğru olur mu? Bu işte bir iş var. Hayırlısı bakalım.
    %55.68 'i Gesan'a ait Europwer'ın. Ben Gesanları stop oldum sattım, Eurpower duruyor. Fiyat karşılaştırmak doğru olmayabilir.

Mesele, Türkiye'de borsa kumardır meselesi...

1 sene önce yere göğe sığdırılamıyorlar Enerjiler övülüyordu, o dönem her gün çıkıyordu bu hisseler. Şimdi ne oldu? 6 aydır, hisseler %20 gerideler. Tamam enflasyon muhasebesi darma dağın etmiş de kimi etmemiş ki... Şimdi gelecek bilançolarda enf muhasebesi de yok, fiyatlıyor mu? Hayır...

Bir de sözleşmişcesine hepsi aynı davranıyor, aynı anda düşüyor, aynı anda bilanço gönderiyor, aynı anda çıkıyor vs vs... Rezalet ötesi..

Yani birileri ky nın canına okumadan götürmeyecekler gibi...

7.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    %55.68 'i Gesan'a ait Europwer'ın. Ben Gesanları stop oldum sattım, Eurpower duruyor. Fiyat karşılaştırmak doğru olmayabilir.

Mesele, Türkiye'de borsa kumardır meselesi...

1 sene önce yere göğe sığdırılamıyorlar Enerjiler övülüyordu, o dönem her gün çıkıyordu bu hisseler. Şimdi ne oldu? 6 aydır, hisseler %20 gerideler. Tamam enflasyon muhasebesi darma dağın etmiş de kimi etmemiş ki... Şimdi gelecek bilançolarda enf muhasebesi de yok, fiyatlıyor mu? Hayır...

Bir de sözleşmişcesine hepsi aynı davranıyor, aynı anda düşüyor, aynı anda bilanço gönderiyor, aynı anda çıkıyor vs vs... Rezalet ötesi..

Yani birileri ky nın canına okumadan götürmeyecekler gibi...
    Bilgilendirmeniz için Çok teşekkür ederim. Tahtada birileri birilerine mal devrediyor diye düşünüyorum. Yoksa böyle saçma bir alış ve satış kademeleri olmazdı. Kağıt düşüyor ama alıcı malını çoğaltıyor. Yakında sert yukarı bir dönüş bekliyorum...
    YAZDIKLARIM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. SADECE KİŞİSEL DÜŞÜNCELERİMDİR.

8. klasik gesan taktkleri kap at ertesi gun çak oldu artık iyice mide bulandırıyor...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

Sayfa 829/835 İlkİlk ... 329729779819827828829830831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •