Sayfa 83/1002 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. lan rpd lan ija lanet olsun sizin yapacağınız işe. insanlar size günlük faiz üstü +0.2 +0.5 falan mütevazi ama güvenli karlar için girdi,böyle bi imaj yarattınız, ne işiniz vardı dolarlarda maceralarda? hadi dün gerçeküstü olaylar oldu kazaydı, bugünkü rakamlar ne? piyasalar yükselirken böyle getiri verdinizmi? bi hamlede ayların getirisini siliyorsunuz? ben öyle hergün -1,-3 risk almak istesem hedeflerim var, bistte 1200, nasd**ta 10000, dolarda 6,8..girmezdim abi isterse uzaya kadar yükselsin..ben fonlarda stop oldum arkadaşlar siz buraların dip olduğuna inanıyorsanız devam edin ne diyelim yazık oldu, sağlam ders oldu. nzh'mize kürkçü dükkanımıza dönelim bakalım. bir daha da değişken fonmu tövbeler tövbesi. myfinans beni uyarmıştı her değişken birgün bozar diye dinlemedik..
    Son düzenleme : friendly_1980; 23-12-2021 saat: 10:09.

2.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Hepimize gecmis olsun bende yabanci olarak ssde altin vardi digerleri 12 adet fon orta ve defansif degisken ve borclanma idi bu fonlarla ortalama %10 zararim var
    Kiytirik zpg,eıc bile -3 goturmus

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Anlamadım ki ne aldıysak hepsi dolara mı bağlıymış nedir, kira fonları bile -3 getirip duruyor, satsan çoğu zararda, beklesek dolar 9-10 olursa iyice zarar ederiz, yoksa düştükçe almak daha mı mantıklı, bir yandan da dolar düştükçe borsa düşüyor oradaki fonlardan ayrıca zarar, gel de çık işin içinden.

3. Boşta duran para varsa Cds 600'lere geldiği için Osd fona girmek mantıklı gibi duruyor. En azından aylık %2-3 gibi bir şey alınabilir. Zararlar çıkmaz tabi.

4. Günaydın herkese. 100 puanlık ödül sorusu.

İşleme açıldığında dolar 12 lira iken 1 liradan satışa başlanan ve hızla yükselen fon dolar yine 12 liraya geri geldiğinde nasıl 0.88 liraya düşer; üstelik son iki gün yurtdışı yeşil iken?

Cevap: Türk borsasından da hisseler varmış, oh müstahak bana.

5.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    lan rpd lan ija lanet olsun sizin yapacağınız işe. insanlar size günlük faiz üstü +0.2 +0.5 falan mütevazi ama güvenli karlar için girdi,böyle bi imaj yarattınız, ne işiniz vardı dolarlarda maceralarda? hadi dün gerçeküstü olaylar oldu kazaydı, bugünkü rakamlar ne? piyasalar yükselirken böyle getiri verdinizmi? bi hamlede ayların getirisini siliyorsunuz? ben öyle hergün -1,-3 risk almak istesem hedeflerim var, bistte 1200, nasd**ta 10000, dolarda 6,8..girmezdim abi isterse uzaya kadar yükselsin..ben fonlarda stop oldum arkadaşlar siz buraların dip olduğuna inanıyorsanız devam edin ne diyelim yazık oldu, sağlam ders oldu. nzh'mize kürkçü dükkanımıza dönelim bakalım. bir daha da değişken fonmu tövbeler tövbesi. myfinans beni uyarmıştı her değişken birgün bozar diye dinlemedik..
    Değişken fon erkek adamı bozar gibi olmuş )

6.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Boşta duran para varsa Cds 600'lere geldiği için Osd fona girmek mantıklı gibi duruyor. En azından aylık %2-3 gibi bir şey alınabilir. Zararlar çıkmaz tabi.
    CDS all time high'a sadece 20 puan uzaklıktaydı dün.

7.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Hem riski minimize etmek hem de kâr etme olasılığını artırmak adına portföy dağılımı yaptım güya . 14 ayrı fon . Sağlık , tarım ve gıda , siber güvenlik , yarı iletken , turizm , blockchain , emtia vs. Meğer hepsi dolar ile orantılı hareket ediyormuş . İlk hafta 7500 TL kâr ettiğim fonlardan şu an itibariyle eksilerdeyim . Güya fon sepeti yaptım . 14 ayrı fon dolar kuruna göre hareket ediyorsa portföy sepeti yapmanın ne anlamı kaldı arkadaş . Kaybettiğim para ile iddia oynasam inanın zarar çoktan çıkmıştı .
    Siz zaten farkında bile olmadan iddia oynamışsınız.

Dostum aldiginiz fonun portfoyunu kontrol etmiyor musunuz..

Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Yani sepet falan hepsi hikaye aynı şekilde benim de 14 çeşit fonun hepsi dövize endeksliymiş, bunun yanında 8 çeşit değişken, 2 çeşit çoklu değişken, altın fonu, eurobond fonu vardı, ne oldu hepsi bir gecede %15-25 arası düştü, hâla da düşüyorlar. Fonlarda al sat yapılmaz derlerdi ama arada bir satıp kârı almak gerekiyormuş, bir de çeşme akarken doldurmak gerek diyenler oldu sonra ortadan kayboldular, bundan sonra kimin ne dediğine bakmadan hareket etmek gerektiğini de öğrenmiş olduk.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 83/1002 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •