Sayfa 83/169 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1347 madde; 657 - 664 arası.

Konu: Altın vurus v

1.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Moda deyim ile "metal Yorgunlugunu" tarif etmissin sayin mimar001..
    Yok sn.babo, sizde metal yorgunluğu yok bence..Herhangi bir ego şişmesi falan yok sizde.. Metal yorgunluğunda icraat yoktur laf vardır, yapılan işle ilgili performans kaybı vardır.. Sizin yaptığınız analizlerle ilgili performansınız bence zirvede.. Hem doların hemde borsanın aynı dönemde yükseleceğini analiz etmek gibi vs. vs.
    Benim sizle ilgili düşüncem sadece biraz motivasyon kaybı olabilir..Bu da bence çok çok normal bir durumdur.. Çünkü çok uzun yıllardır en kritik zamanlarda, insanların borsanın yükselmesiyle ilgili hiç umudunun kalmadığı dönemlerde kehanette bulunur gibi her seferinde de tam isabetle ALTIN VURUŞ1-2-3-4-5 analizleri yaptınız..Haftalarca gerçekten çok büyük emek verdiniz.. Bunu yaparken buradan maddi bir kazanç elde etmediğinize göre size bu emekleri verdirten başka motivasyon kaynakları olmalı diye düşünüyorum. Bunun sebebi insanlara yardımcı olmak, oldukça büyük bir öngörü ve analiz iddiasını başkalarına açık ortamda yaparak (yani risk alarak) kendi yetenek ve gücünüzü test etmek, başarmanın mutluluğu ve hazzını yaşamak ve başarı neticesinde takdir edilmenin manevi hazzı olabilir..Tüm bunlar yıllardır defalarca yaşandığı için motivasyon anlamında ilk başlardaki etkiyi yaratmayabilir doğal olarak.. Ama siz bu analizlerinize seyrek aralıklarla bile devam etseniz ben ve benim gibi düşünen, sizi takip eden insanlara ışık tutmuş olursunuz.. Tüm bu nedenlerden ötürü benim kendimce ricam ve dileğim bu derece faydalı topiğin daima açık kalmasıdır sn. babo...

Tekrar teşekkürler ve saygılar..
    Son düzenleme : mimar001; 21-10-2017 saat: 23:24.

yatırım tavsiyesi değildir. rakamın öneminide anlamış bulunuyoruz.bu kadar haberin gündeme geleceği 109301üstünde kalmayışından belliydi. altı ayı üstü boga diyelim.

Alıntı Originally Posted by mimar001 Yazıyı Oku
    Yok sn.babo, sizde metal yorgunluğu yok bence..Herhangi bir ego şişmesi falan yok sizde.. Metal yorgunluğunda icraat yoktur laf vardır, yapılan işle ilgili performans kaybı vardır.. Sizin yaptığınız analizlerle ilgili performansınız bence zirvede.. Hem doların hemde borsanın aynı dönemde yükseleceğini analiz etmek gibi vs. vs.
    Benim sizle ilgili düşüncem sadece biraz motivasyon kaybı olabilir..Bu da bence çok çok normal bir durumdur.. Çünkü çok uzun yıllardır en kritik zamanlarda, insanların borsanın yükselmesiyle ilgili hiç umudunun kalmadığı dönemlerde kehanette bulunur gibi her seferinde de tam isabetle ALTIN VURUŞ1-2-3-4-5 analizleri yaptınız..Haftalarca gerçekten çok büyük emek verdiniz.. Bunu yaparken buradan maddi bir kazanç elde etmediğinize göre size bu emekleri verdirten başka motivasyon kaynakları olmalı diye düşünüyorum. Bunun sebebi insanlara yardımcı olmak, oldukça büyük bir öngörü ve analiz iddiasını başkalarına açık ortamda yaparak (yani risk alarak) kendi yetenek ve gücünüzü test etmek, başarmanın mutluluğu ve hazzını yaşamak ve başarı neticesinde takdir edilmenin manevi hazzı olabilir..Tüm bunlar yıllardır defalarca yaşandığı için motivasyon anlamında ilk başlardaki etkiyi yaratmayabilir doğal olarak.. Ama siz bu analizlerinize seyrek aralıklarla bile devam etseniz ben ve benim gibi düşünen, sizi takip eden insanlara ışık tutmuş olursunuz.. Tüm bu nedenlerden ötürü benim kendimce ricam ve dileğim bu derece faydalı topiğin daima açık kalmasıdır sn. babo...

Tekrar teşekkürler ve saygılar..
    Takdir edilmek, guzel bir duygu, Altin Vurus serisini takip etmenizden dolayi bakis aciniz da farkli.
    Tesekkur ediyorum.

Manavi Hazza gelince;"Allah RAZI olsun" bana yillardir yetti de artti bile.. )

SUSD de KIRMIZI cizgimiz destek/Direnc olarak calismaya devam ediyor.
    Ustune atarsa ve KALICI olursa 3.75 li rakamlar devreye girer.

YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    MECBUREN yatirimci olursunuz.SOROS.
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

Gelelim, XU30EURO grafigimize..
    SATIS yapmasi gerekenler 31.9 Euroda (zamaninda) satis yaptilarsa SOLA KIRMIZI OK olan seviye) "mesele YOK" ..
    Sattiklarini "asagidan yerine koydularsa da "BAL BOREK" onlar icin.

Alttan yerine koymaca, kisinin "tecrubesine gore" olan bir durumdur.
    'EN UC NOKTAYI YAKALAMAK' diye birsey YOKTUR!

Endeksimiz "kuvvetli" demistik, bu hafta SERT DUSUS ve SERT CIKISIN "hazmedilecegi bir hafta yasamaya adayiz.

Mavi Destegin ALTINA inmememiz lazim, CAMGOBEGi ile Mavi arsainda "hazmetme" haftasi yasamamiz muhtemel.

Sonrasini zaten yazdigim cumleler arasinda "anlayanlar" anlamayanlara anlatsinlar, diyerek bitireyim.

YATIRIM, sonu yanlis giden SPEKÜLASYONDUR. EGER, zamaninda spekulasyondan cikamazsaniz
    Yorumlayabilene Teknik Analiz onden gider, haberler arkadan gelir!Para piyasalari Pazara kadar degil, Mezara kadardir. BaBo
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

5. Sn. Bıkmışbroker,

Ben farklı bir isimle sizi yıllarca takip ettim, hala da ederim. Burada yazmanız bizler için nimettir. Allah razı olsun...

Ama başka bir nimet az ya da seyrek yazmanızdır. Anlayan haftada, ayda bir atacağınız grafikten anlar... Piyasa öyle bir canavardır ki, analizde belli bir aşamaya gelip çok yazanları paçavraya çevirir. Bunun örneklerini de bu forumda çok gördük. Ben sizin elinize su dökemem ama, takipçilerin oluşmaya başladığını sezince yazmayı bıraktım.

Sevgi ve saygılarımla

Alıntı Originally Posted by korsan Yazıyı Oku
    Sn. Bıkmışbroker,

Ben farklı bir isimle sizi yıllarca takip ettim, hala da ederim. Burada yazmanız bizler için nimettir. Allah razı olsun...

Ama başka bir nimet az ya da seyrek yazmanızdır. Anlayan haftada, ayda bir atacağınız grafikten anlar... Piyasa öyle bir canavardır ki, analizde belli bir aşamaya gelip çok yazanları paçavraya çevirir. Bunun örneklerini de bu forumda çok gördük. Ben sizin elinize su dökemem ama, takipçilerin oluşmaya başladığını sezince yazmayı bıraktım.

Sevgi ve saygılarımla
    Sayin Korsan,

Yazinizda (Bilerek ya da bilmeyerek) bir Teknik analist icin cok cok onemli bir noktaya temas etmissiniz.

BOLDLADIGIM KISIM..

Ben kendi actigim topiklerde olsun, kendi cizdigim grafiklerde olsun, sadece ve sadece kendi gorduklerimi yazarim.
    "analizde belli bir aşamaya gelip çok yazanları paçavraya çevirir"....

Bu Tek kelime ile, "Teknik Analizde Kendine guvenin en UC NOKTASIDIR!!"
    Ve bu NOKTADA HATALAR BASLAR.

iNATLASMA BASLAR..

ISRAR BASLAR..

Ve Teknik Analist o noktada "KAYBETMEYE BASLAR"..

Nedenleri ve nicinleri cok uzun ama, tek kelime ile izah etmek gerekirse, her zaman, gozunu ve Kulagini baska cizimlere ve YORUMLARA kapatacaksin. Ancak kendi cizimlerini de "SORGULAMAKTAN" geri kalmayacaksin.

Hele bir de kendi cizdigin grafiklere dayanarak "iSLEM" yapiyorsan, inadin ve HATAN sana cok seye MAL OLUR!

Butun bunlar, "tecrube ile" kazaniliyor.
    Ve Tecrube icin de "kaybetmek" gerekir, "dibe Vurmak" gerekir, Sabahlara kadar gece ruyasinda "seans" yapmak gerekir.
    Twitter:
    @bikmisbroker=@M_N_Kutan

7.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Sayin Korsan,

Yazinizda (Bilerek ya da bilmeyerek) bir Teknik analist icin cok cok onemli bir noktaya temas etmissiniz.

BOLDLADIGIM KISIM..

Ben kendi actigim topiklerde olsun, kendi cizdigim grafiklerde olsun, sadece ve sadece kendi gorduklerimi yazarim.
    "analizde belli bir aşamaya gelip çok yazanları paçavraya çevirir"....

Bu Tek kelime ile, "Teknik Analizde Kendine guvenin en UC NOKTASIDIR!!"
    Ve bu NOKTADA HATALAR BASLAR.

iNATLASMA BASLAR..

ISRAR BASLAR..

Ve Teknik Analist o noktada "KAYBETMEYE BASLAR"..

Nedenleri ve nicinleri cok uzun ama, tek kelime ile izah etmek gerekirse, her zaman, gozunu ve Kulagini baska cizimlere ve YORUMLARA kapatacaksin. Ancak kendi cizimlerini de "SORGULAMAKTAN" geri kalmayacaksin.

Hele bir de kendi cizdigin grafiklere dayanarak "iSLEM" yapiyorsan, inadin ve HATAN sana cok seye MAL OLUR!

Butun bunlar, "tecrube ile" kazaniliyor.
    Ve Tecrube icin de "kaybetmek" gerekir, "dibe Vurmak" gerekir, Sabahlara kadar gece ruyasinda "seans" yapmak gerekir.
    Sn babanın açtığı ve karşılıklı diyaloglarınızın geçtiği bi topik vardı bundan 12-13 sene önce..RÜYADA TAHTA YAPMAK DEYİMİ ... Şişe cam da yaşadıklarınız..bunlar bilinçaltımıza işledi..hisseleri alınca kendimin içinde olduğu yatırımcı grubu normal yaşantısına devam etti.. Tofaşta 2008 de ağustostan ekime 2 ayda tahta 4 ten bire düşmüştü..bi 35 lik açarak kutladığımı hatırlıyorum.. Kısaca bıkmış broker İMKB tarihinde bi efsanedir!!

8.  Alıntı Originally Posted by bikmisbroker Yazıyı Oku
    Takip etmezmiyim kraliçeyi?

Size SORU;GbpUsd karşısında “gözünü” yukarılara dikmişse (önümüzdeki 10-12 ay için konuşuyorum) GbpTRY nin hali nice olur?

Az sonra fx’im başlıyor, bana müsaade bu haftalık da bu kadar.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kraliçe uçuyo

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

Sayfa 83/169 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •