Sayfa 83/157 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon
Arama sonucu : 1253 madde; 657 - 664 arası.

Konu: ASYAB - Asya Katılım Bankası A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Mahir Yazıyı Oku
    Okadar zormuydu konu hakkında iki soruma cevap vermek.biz elimizde hisse olmasına rağmen herhangi bir yere baş vurmadık.ikincisi geri dönebilecek Asya bank diye birşey yokmu artık.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1. sorun için zaten mkk da kaydın mevcut bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum, sadece ödeme olursa inceleme için biraz beklersiniz.
    2. sorun için sen nerede yaşıyorsun dostum???

2. Murat3244 öncelikle 1.bilgilendirmen için teşekkür ederim.2.için se herkafadan o kadar değişik ses çikiyorki,hiç kimse Asya bank diye bişey kalmadı artık herşey sadece devletin insaniyetine kalmıştır,mağdur yatırımcı birşey yaparsa devlet yapar diyemiyor.espirine gelince rizeden selam ve sevgilerimle hoşçakal.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Mahir dostum 15 temmuz olan ihaleden önce de burada bazı zatlar çıkıp iade edilecek, kimse alamaz başlarına yıkıcaz gibi laflar ediyorlardı, oysaki iğrenç kalkışma dan haberleri olan destekcilermiş bu zatlar. Şimdide iflas masasında sona yaklaştı aynı zamanda başkanlık seçimi olunca iade edilecek küllerinden doğacak diye algı operasyonu yapıyorlar. oysaki pisliklerinde boğuldular haberleri yok. tabikide ortada banka manka kalmadı, tasfiyede sona yaklaşılıyor ve büyük olasılıkla bize de bir şeyler kalacak diye düşünüyorum. selamlar.

4. arkadaşlar tmsf yi aradım biraz önce iflas masası ile ilgili herhangi bir gelişme varmı diye 0850 222 4 888 nolu teli iflas masası ile ilgili henüz bir gelişme olmadığını tarih ertelemede olmadığını söyledi ilandaki prosedür devam ediyor yani

5. T.C.İSTANBUL 1. İFLAS MÜDÜRLÜĞÜNDEN
    İİK'NUN 219. MADDESİ GEREĞİNCE ADİ TASFİYE VE ALACAK KAYDININ BAŞLANILMASI İLANI
    Dosya No : 2017/14
    Müflis : ASYA KATILIM BANKASI A.Ş.
    Adresi : Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:10, Ümraniye/İST.
    İflas Tarihi: 06.11.2017
    Sicil : İstanbul-353195
    İstanbul Asliye 1. Ticaret Mahkemesince iflasına karar verilen yukarıda isim ve adresi yazılı müflis hakkındaki tasfiyenin ADİ usulde icrası tensip kılınmış olduğundan :
    Müflisten alacaklı olanlarla, menkul ve gayrimenkulleri üzerinde istihkak iddiasında bulunanların ilandan itibaren BİR AY içinde İstanbul 1. İflas Müdürlüğüne yazılı olarak alacak ve istihkak iddialarını kaydettirmeleri ve delillerinin (senet, defter hülasası vs)asıl veya tasdikli suretlerini tevdi eylemeleri.
    Bunlar hilafına hareket cezai mesuliyeti müstelzim olmak üzere müflise borçlu olanlar varsa bunların da aynı müddet içinde kendilerini ve müflise verecekleri mal veya para miktarını bildirmeleri.
    Müflisin mallarını her ne surette olursa olsun ellerinde bulunduranların, o mallar üzerindeki hakları mahfuz kalmak şartıyla bunları aynı müddet içinde iflas dairesi emrine tevdii eylemeleri ve etmezlerse makbul mazeretleri bulunmadıkça cezai mesuliyete uğrayacakları ve rüçhan haklarından mahrum kalacakları.
    TMSF Fon kurulunun 17.11.2017 tarih 2017/289 karar nolu kararı ile 5411 sayılı kanunun 106. maddesininverdiği yetkiye dayanarak İİK’nun 219. maddesi uyarıncatasfiyenin Adi Şekilde yapılmasına karar verilmiş ve iflas idare memuru adayları dosyamıza bildirilmiştir.
    TMSF Fon Kurulu kararı ile 1. alacaklılar toplantısı yerine kaim olmak üzere karar verilmiş olmakla 1. alacaklılar toplantısı yapılmayacak olup 11.12.2017 tarihinden itibaren alacak kayıtları İstanbul Adalet Sarayı D kapısı girişi S. Kitap Evi bitişiğindeki eski Denizbank’ın bulunduğu yerde kabul edilecektir.
    Müflis Asya Katılım Bankası A.Şâ€™den alacaklı olanların yukarıda belirtilen alacak kayıt bürosuna şahsen veya Avukatları kanalı ile müracaat edebilecekleri gibi 51,70 TL. iflas başvuru harcını ödemek kaydı ile Nöbetçi İcra Müdürlükleri kanalı ile UYAP üzerinden Müdürlüğümüz dosyasına gönderebileceklerdir.
    İstanbul 1. İflas Müdürlüğünün T. Vakıflar Bankası Adalet Sarayı Şubesinde bulunan TR75 0001 5001 5800 7299 4428 83 nolu hesabına havale ile iflas başvuru harcının yatırılması mümkündür.
    İlan ve tebliğ olunur.06.12.2017

6. TMSF Fon Kurulu kararı ile 1. alacaklılar toplantısı yerine kaim olmak üzere karar verilmiş olmakla 1. alacaklılar toplantısı yapılmayacak olup. önemli nokta burası bnce 1. alacak toplantısı yapılmayacak.

Teşekkürler Murat kardeşim.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

8. Adi iflasın işleyişi

b. Adi Tasfiye
    Müflisin mallarının, masrafları karşılayacağı anlaşılırsa, tasfiye adi tasfiye usulüne göre yapılır. Buna göre;

Adi tasfiye yolu ile tasfiyenin yapılacağı ilan edilir.
    Birinci alacaklılar toplantısı yapılır ve iflas idaresi seçilir.
    Seçilen iflas idaresi masa alacaklarını tahsil eder; bazı hallerde acele satışlar yapar; üçüncü şahısların istihkak iddiaları hakkında karar verir; iflas alacaklılarını araştırır ve sıra cetveli yapar.
    İkinci alacaklılar toplantısı yapılır; masa malları satılır ve paralar paylaştırılır.

Sayfa 83/157 İlkİlk ... 3373818283848593133 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •