Sayfa 831/1000 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 6,641 - 6,648 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Yerel marketten bildiriyorum, patlıcan 14 gayme, biber 15 gayme...
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yerel marketten bildiriyorum, patlıcan 14 gayme, biber 15 gayme...
    Ben de ŞOK markete uğradım bu akşam...Patlıcan 14.90...Sivri biber 16.90...Soğan-patates indirimli 3.45 TL idi...Lahana 1.99 tl idi en ucuzu bu lahana ŞOK ta...

3. merkezin short u bugünmü kapandı yoksa yarınmı kapanıyor

4.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    merkezin short u bugünmü kapandı yoksa yarınmı kapanıyor
    yarın saat 15.30 daki USD/TL değeri ile kapanacak/uzlaşılacak...

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    sn.selka burdaki en kibar insanlardan biridir....Üslup önemli.Sn.selkayla forumlardaki bazı seviyeden yoksun insanlarla konuşur gibi konuşmak hoş olmamış.Sadece bir tavsiye......syglr.
    +++++++++1
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. .................................................. ...........
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 30-01-2019 saat: 21:48.

7.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    yarın saat 15.30 daki USD/TL değeri ile kapanacak/uzlaşılacak...
    tesekkürederim şu haliyle 8o kusur milyon tl kar yazdıgı söyleniyor

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    dolar/tl'nin hareketleri önceden bilinse ve alım satım buna göre yapılsa 5 yılda ne kadar kazanılabilir diye bilgisayarda bir hesaplama yapmıştım yıllar önce...

günde 1 defa dolar alım/satım veya bekleme yapılması şartıyla 5 yıllık periyotta parayı 50 katına çıkarmanın mümkün olduğunu görmüştüm...

sorun şu ki, ertesi gün dolar/tl çıkar mı iner mi bilemiyoruz
    Eğer dövizin gelecek değerini *kesin* olarak bugünden biliyorsak 50 katın çok daha üstünde gelir elde edecek enstrumanlar mevcut sanırım. Viop, Delta , strangle, straddle, binom opsiyonlar ve her türlü türevini spor toto, loto veya atyarışı benzeri şekilde katlamalı olarak finansal mühendislik ile kurgulamak mümkün olmalı.

Yani kuru önceden bilebilen birisi olsaydı şimdiye kadar teorik olarak dünyadaki para arzının büyük bir kısmını soğurması gerekirdi. Bu da kurun önceden kesin olarak bilinemeyeceğinin en dikkat çekici kanıtlarından biri olarak görülebilir.

Aslında finans mühendislerine şu soruyu yöneltmek doğru olur.

Tüm dünya piyasalarına erişiminiz var. En derinlikli olan piyasa içi düşünelim , Euro/dolar .

Eğer Doların Euroya karşı 30 gün sonra kesin olarak %2 değerleneceğini biliyorsak 1 milyon USD'lik bir teminat ile farklı türde karmaşık katlamalı opsiyonlar ve kaldıraçlı işlemler yaparak ne kadarlık bir kazanç elde edebiliriz?. Elde edilecek kazancın teorik üst sınırını matematiksel olarak nedir?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 831/1000 İlkİlk ... 331731781821829830831832833841881931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •