Sayfa 832/1312 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Kiracı neye itiraz etti? tahliye tarihinin sonradan elle yazılmasına mı?
    Biraz karışık mevzuu. Sözleşmeyi imzalayan atama bekleyen öğretmen bayan yanına 2 bayan daha almış. Kendisi atanınca başka şehire gitmiş. Abonelikler halen kendi üzerine. Kirayı 5 aydır başka bir bayan yatırmış ama biz hesap hareketlerinden isim bakmadık. Sonra kira artış zamanı öğrt. bayanı aradığımızda telefonuna ulaşamayınca ( değiştirmiş tlefonu ) eve gidince anladık durumu.

Avukat aracılığıyla tahliye taahhüdü ve başkasına izinsiz konutu devretmekten işlemlere başlaması için vekalet verdik. Şimdi bizim ulaşamadığımız öğretmen kıza icra müdürlüğü ulaşınca kendisine ceza geleceği zannıyla halen evde oturan kızlara sahip çıkmış. Tüm evraklar sahte diye itiraz etmiş. Ama doğalgaz sayacı değiştirirken şu anda oturan kızlardan biri sahte kira kontratı düzenleyerek sayaç aboneliği almış. Ev başka şehirde olunca böyle uyduruk işler çıkıyor.

2. Yeni konut kredisi ilk detayları linkteki habere göre şöyle:
    https://finans.mynet.com/haber/detay...-cevap/458384/

16 ocakta tüm detaylar açıklanacak, değişiklikler olabilir:

*Evler sıfır ev olacak.
    *Gyoder, İnder, Emlak konut, Konutder, İmkon ile teknik ve mali kriterleri karşılayan şirketlerin ürettiği konutlar olacak.
    *En az %10 peşinat verilecek.
    *0,69'dan başlayan faizle kredi verilecek. Kredi ödemeleri hane gelirinin %40'ını geçemeyecek.
    * İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin Muğla illerinde alınacak evler için en az 1 yıldır evin alınacağı ilde ikamet etmek gerekiyor, diğer iller için böyle bir şart yok.
    *5 yıl boyunca satılamayacak.
    *Eşlerden birinin üstüne konut varsa kampanyadan yararlanılmayacak.
    *18 yaş üstü ve SGK kaydı olması koşulu ile hanede ev sahibi olan varsa bile bu kişi başvuruda bulunabilecek.
    *Son 1 yıl içinde konut satışı yapan yararlanamayacak.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Biraz karışık mevzuu. Sözleşmeyi imzalayan atama bekleyen öğretmen bayan yanına 2 bayan daha almış. Kendisi atanınca başka şehire gitmiş. Abonelikler halen kendi üzerine. Kirayı 5 aydır başka bir bayan yatırmış ama biz hesap hareketlerinden isim bakmadık. Sonra kira artış zamanı öğrt. bayanı aradığımızda telefonuna ulaşamayınca ( değiştirmiş tlefonu ) eve gidince anladık durumu.

Avukat aracılığıyla tahliye taahhüdü ve başkasına izinsiz konutu devretmekten işlemlere başlaması için vekalet verdik. Şimdi bizim ulaşamadığımız öğretmen kıza icra müdürlüğü ulaşınca kendisine ceza geleceği zannıyla halen evde oturan kızlara sahip çıkmış. Tüm evraklar sahte diye itiraz etmiş. Ama doğalgaz sayacı değiştirirken şu anda oturan kızlardan biri sahte kira kontratı düzenleyerek sayaç aboneliği almış. Ev başka şehirde olunca böyle uyduruk işler çıkıyor.
    Evet hakkaten çok karışmış işler. Mülk gözünün önünde olmadığında sıkıntılı. Kolay gelsin.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Ama doğalgaz sayacı değiştirirken şu anda oturan kızlardan biri sahte kira kontratı düzenleyerek sayaç aboneliği almış.
    Özel belgede sahtecilik, Resmi evrakta sahtecilik. Ne cesaret var insanlarda hayret ediyorum. Şikayet halinde yakarsınız. Bu işler şikayete ve takibe bağlı.

Ayrıca ilk kontratı yapan gidecek, imza ve yazı örnekleri verecek, incelemede imza ve yazılar kendine ait çıkacak o da sıkıntı çekecek.

Paşa paşa evden çıksalar başları ağrımayacaktı.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    2022 yılında %47,07 açıklanmış. Tüik'e göre
    ne güzel dünyada yaşıyor be bu tuik...

giyim ayakkabı %25 artmış...

kira %47 artmış...

tuikin utopyasında yaşamak isterim giyim ayakkabı tam komedi...

880 liraya aldıgım aynı marka model ayakkabıyı bu sene 2,000 tl ye aldım...

gecen sene aralık bu sene aralıkta almışım...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yeni konut kredisi ilk detayları linkteki habere göre şöyle:

*Evler sıfır ev olacak.
    *Gyoder, İnder, Emlak konut, Konutder, İmkon ile teknik ve mali kriterleri karşılayan şirketlerin ürettiği konutlar olacak.
    *0,69'dan başlayan faizle kredi verilecek. Kredi ödemeleri hane gelirinin %40'ını geçemeyecek.
    * İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin Muğla illerinde alınacak evler için en az 1 yıldır evin alınacağı ilde ikamet etmek gerekiyor, diğer iller için böyle bir şart yok.
    *18 yaş üstü ve SGK kaydı olması koşulu ile hanede ev sahibi olan varsa bile bu kişi başvuruda bulunabilecek.
    Mesela Izmir icin sifir daire adam gibi yerde 2 MM altina yok

Benim anlamadigim 2 milyon TL kredi 15 yildan 0.69 faizle aylik odemesi 20 bin TL

Ayda 20 bin TL aylik odemeyi nasil yapacaksin diye soracaklar. E 20 bin liralik aylik odemeyi yapabilmen icin atiyorum 25 bin lira aylik gelirin olmasi lazim. Izmirde kac kisi 25 bin lira gelir gosterecek ve hali hazirda evi olmayacak?

Ben bu kampanyayi anlamadim.

Karı koca memur aylık maasi 35-40 binlere geldi . Ne demek 25binler
     Alıntı Originally Posted by bisikletci Yazıyı Oku
    Mesela Izmir icin sifir daire adam gibi yerde 2 MM altina yok

Benim anlamadigim 2 milyon TL kredi 15 yildan 0.69 faizle aylik odemesi 20 bin TL

Ayda 20 bin TL aylik odemeyi nasil yapacaksin diye soracaklar. E 20 bin liralik aylik odemeyi yapabilmen icin atiyorum 25 bin lira aylik gelirin olmasi lazim. Izmirde kac kisi 25 bin lira gelir gosterecek ve hali hazirda evi olmayacak?

Ben bu kampanyayi anlamadim.
    M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Yeni konut kredisi ilk detayları linkteki habere göre şöyle:

*Evler sıfır ev olacak.
    Burdaki en büyük sıkıntı, belirli inşaat firmaları ve müteahitler dşında ktitetleri sağlayan müteahit bulmak zor. Yerel müteahitlerin yaptığı inşaatlar girermi bu sisteme pek sanmam.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 832/1312 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •