Sayfa 832/1007 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 6,649 - 6,656 arası.

Konu: Viop XL

1. Borsa FED toplantısının bayram tatiline denk gelmesinden dolayı düşmüş.

Bu argümana göre FED kararı, Nisan enflasyonu, TCMB toplantısı vs geçince duruma bakacak piyasa.

>>>>>>>>>>

https://www.patronlardunyasi.com/hab...n-dustu/263795

Borsa İstanbul neden düştü?
    Piyasalar bayram tatilini şimdiden satın almaya başladı.

FED’in tarihi toplantısı sırasında Türk piyasalarının bayram tatilinde olacak olması beklentinin şimdiden satın alınmasına neden oldu.

Bayram sonrası riskini satın almak istemeyen yabancıların borsada satıp dolar alması doların uzun bir aradan sonra 14.800’ün üzerine çıkmasına neden oldu.

Borsada satışlar ikinci seans daha da yoğunlaştı. Bankacılık sektörü hisselerinde düşüş yüzde 4’ü geçti.

FED ETKİSİ

Piyasalardaki düşüşün ve dolara olan talebin FED kaynaklı olduğu belirtiliyor. FED’in yarım puan faiz artışının yanı sıra bilanço küçültmesinin Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeleri olumsuz etkilemesi bekleniyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. palocan bayram sekerine yatirim yapacamis ondan şakaciktan lop satmis deyip gecerler bayram sonrasi..

3. Altına kaçırma endeksi ViX heralde 39-40 ustune de atacak gibi..

4. jone dowes 29500 lere sarkacak sanirim biz tatüldeykene onu mu satiyo erkenden bizim yerel palalar kimbilir ?

merhaba,hiç kimse rusyanın ukraynaya girecegini tahmin edememişti,girdide ne oldu kendi halkına anlatacagı bir başarısı yok,bu iş çok su kaldırır,avrupa ve amerika ukraynaya çok yardım ediyor,rusya gazı keserse başka bir evreye girir iş daha nüklüer falan yazmıyorum,putin bozulan imajını mutlaka düzeltmek isteyecektir,bu yazdıklarımada temel analiz derler

6. Eğer Kavala olayında bir plan varsa bu iç karışıklık olabilir. Beraat ettiği davadan eski hukuka göre idam kararının diğer anlamı çıkıyorsa dünyaya rezil olmak bir yana başkaca bir hedefi olamaz. Bunu sivilce olarak görüyorum bunu kaşıya kaşıya yara edebilirler.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Eğer Kavala olayında bir plan varsa bu iç karışıklık olabilir. Beraat ettiği davadan eski hukuka göre idam kararının diğer anlamı çıkıyorsa dünyaya rezil olmak bir yana başkaca bir hedefi olamaz. Bunu sivilce olarak görüyorum bunu kaşıya kaşıya yara edebilirler.
    Kavala kararı istinaftan dönmeli. Bu da burada dursun.

8. Kişisel kanaatimce Cumhurbaşkanı adayı CHP li olmayacak. Bu aday hem akp den hem HDP tabanından hem MHP den hemde akp ye oy veren Kürtler den olacaksa partili de olmayacak Rıfat Hisarcıklıoğlu gibi biri yada Akp tabanından oy alacak Haşim kılıç. Sürprizim Abdullah Gül.

Sayfa 832/1007 İlkİlk ... 332732782822830831832833834842882932 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •