Sayfa 84/213 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 1700 madde; 665 - 672 arası.

Konu: Dowes

1.  Alıntı Originally Posted by Gunnar Yazıyı Oku
    Düşüşün iyi bir kısmı değil neredeyse tamamı pariteden gelmiş gözüküyor sayın JonDowes. 2 Mart 2017, USD/TL 3.73, sepet 3.755. Şu anda USD/TL 3.41, sepet 3.76...Syg.
    Evet baktığınız tarih aralığına göre etkisi değişir. Ben dolar tepesine göre düşünmüştüm.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

2. J.P. Morgan: Central banks are now the main drivers of asset prices - not economics or politics:

I don’t expect that the impact on asset prices will be delayed until that date. The negative domestic flow, set to begin this year, could be more influential than the offsetting positive flow elsewhere. Until negative flow begins in the US though, I expect more of the same.

https://blog.jpmorganinstitutional.c...ow-or-impulse/
    İspanyolca geleceğin dili, sen geleceğin insanı ! ispanyolca

3. Ekonomide balon - Ömer FARUK ÇOLAK

Hisse senedi ve Emlak balonunda ilk sırada Türkiye var

https://www.dunya.com/kose-yazisi/ek...e-balon/380722

4. Sayın @jondowes

londra tl faizi 9.75 deniliyor? Doğrumudur?

5.  Alıntı Originally Posted by inti Yazıyı Oku
    Sayın @jondowes

londra tl faizi 9.75 deniliyor? Doğrumudur?
    hayır, en kısa vadeler 10.50-10.75 civarında. 3 ay vadeye kadar 11.50'ye yükseliyor.

Kurallara AYKIRIDIR.

Ahmetg Guest
    Dowes Bey

Swift denen para transferi sisteminde atiyorum ben Turkiyeden Almanyaya para yollamak istesem bile o para mutlaka ABD uzerinden gidiyormus. Bu dogrumudur? Yoksa yalnizca dolar icinmi gecerli?

Dunyada ulkeler arasi para transferi yapmak icin swift yada ABD nin kontrol etmedigi bir sistem varmidir? Dunyada en cok kullanilan ulkeler arasi para transferi hangisidir?

Gecen hafta swift kullanarak para yolladim sistem bana IBAN sormadi cunku ABD de IBAN kullanilmiyor. Ama yalnizca IBAN kullanan bir sistem varmi?

Ahmetg Guest
    Subesiz yalnizca internet uzerinden yapilan bankaciligin TR deki durumu gelismesi ve su andaki pazar payi hakkinda bir yazi varmidir?

Bilgilendirirmisiniz?

8.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Dowes Bey

Swift denen para transferi sisteminde atiyorum ben Turkiyeden Almanyaya para yollamak istesem bile o para mutlaka ABD uzerinden gidiyormus. Bu dogrumudur? Yoksa yalnizca dolar icinmi gecerli?

Dunyada ulkeler arasi para transferi yapmak icin swift yada ABD nin kontrol etmedigi bir sistem varmidir? Dunyada en cok kullanilan ulkeler arasi para transferi hangisidir?

Gecen hafta swift kullanarak para yolladim sistem bana IBAN sormadi cunku ABD de IBAN kullanilmiyor. Ama yalnizca IBAN kullanan bir sistem varmi?
    Dünyadaki her para birimi, yaratıcısı olan merkez bankasının bilgisayarındaki bir iz'dir sadece. Dolar diyelim:

Dolar, FED'in ekranında bir sayıdır. Siz Türkiye'de veya Rusya'da veya Uganda'da yaşıyor olun fark etmez. "Benim bankada dolarım var" dediğiniz şey, FED'in ekranındaki bir sayıdır. FED ekranında tepede ilgili bankanın ismi yazar. O banka sadece sayfanın başlığını oluşturur. Dünyadaki her bir cent Amerikan parası, sadece FED ekranlarındadır. Başka deyişle, FED ekranında yoksa, o Amerikan parası değildir. Bu kafanızda netleştiyse; para transferinin metodunu sormanıza da gerek kalmaz, zira ismi önemsizdir. Dolar transferi, A sayfasından B sayfasına yapılan bir virmandır sadece. Bu nedenle, FED'e bildirmeden dolar transferi olamaz. O para zaten FED'de. Biz ise Garanti Bankasında veya Deutsche Bank'ta diyoruz ama onlar sadece defterin sayfa isimleri.

Yukarıda dolar ve FED kelimelerini silin. Yerine Euro ve ECB koyun. Sonra onu silin; TL ve TCMB koyun. Dünyadaki her para için bu geçerli. Kapitalist sistemdeki fraksiyonel bankacılık bunun üzerine kurulu.

Bunun istisnası: basılı olan "banknotlar"dır. Banknot kimin cebindeyse onundur. Transfer etmek için de çantaya koyup fiziken götürmeniz gerekir. Yok ben bankaya yatırayım dediğiniz anda, FED ekranına yatırmış olursunuz. Çünkü dijital para, kaydi para, karşılıksız para... ne isim verirseniz verin: yaratıcısı olan merkez bankasının kara kaplı defterinin bir sayfasında "iz"dir sadece. Dünya insanları o izlere değer biçer ve geleceklerini onları biriktirerek planlar. Kimisi ise sisteme güvenmez ve yastık altına banknot ve altın atar.

ek notlar: SWIFT, dünyadaki belli başlı paraları bankalar arası (aslında ilgili merkez bankasının sayfaları arasında) virmanlamaya yarayan mesajlaşma sistemidir. Bir dildir sadece. Bankalar o dili görünce, anlaşarak gerekli işlemi yaparlar.

IBAN, belli bir adres kodudur (posta kodu gibi). O adres olmadan işlem yapamayan mesaj sistemleri olduğu gibi, o adrese ihtiyaç duymadan çalışan sistemler de vardır. IBAN daha çok Avrupa tabanlı bir kodlama sistemidir.

IBAN, SWIFT, Fedwire veya EFT... bunlar yukarıdaki "merkez bankası parası" olayını hiç etkilemez. Bu sistem ve adresler, merkez bankalarının kurallarını koyduğu metotların bazılarıdır.

Kurallara AYKIRIDIR.

Sayfa 84/213 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •