Sayfa 840/1002 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    usdtr satınca takas süresi ne kadar oluyor
    Tum byfler de hisse senedi gibi T+2

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Para piyasası fonlarında IRY fena çuvalladı. Daha iyileri var. Bu çok dandik bir fon. INVEO PORTFÖY PARA PİYASASI (TL) FONU.

Para piyasası fonlarında en iyisi PPZ, NRG, ve NVB. Bunların dışına çıkmamak lazım.

3. yabancı hisse fonlarından nasdaq a ya da sp500 gibi endekslere en çok yakınsayan fon hangisi acaba? yani endeks fonlarına yatırım yapsın istiyorum...qqq gibi

4.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    yabancı hisse fonlarından nasdaq a ya da sp500 gibi endekslere en çok yakınsayan fon hangisi acaba? yani endeks fonlarına yatırım yapsın istiyorum...qqq gibi
    En bilinenler

Nasdaq - AFT - YAY
    SP500 - AFA
    DAX - AFV
    G 20 ulkeleri - GBG

5.  Alıntı Originally Posted by Corbaciyan Yazıyı Oku
    En bilinenler

Nasdaq - AFT - YAY
    SP500 - AFA
    DAX - AFV
    G 20 ulkeleri - GBG

Bu seçenekler dışında demeliydim çünkü bunların portföyleri eşit ağırlıklı 15 20 büyük hisseye bölünüp bırakılmış. benim arayışım neredeyse birebir nasdaq endeksini takip eden yerli bir fon.

6.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    yabancı hisse fonlarından nasdaq a ya da sp500 gibi endekslere en çok yakınsayan fon hangisi acaba? yani endeks fonlarına yatırım yapsın istiyorum...qqq gibi
    Hakkını vererek yapanı yok hoş verseler de spk izin vermiyor riskli dağıtmasını istiyor nasdag etf'yi veya sp500 etf'yi veya bir hisse senedini belli bir oranında alabiliyor portföye %10 veya 20 diye hatırlıyorum. Vergiyi göze alıp direkt yatırım mantıklı gelmeye başladı.
    Son düzenleme : Lemon; 15-06-2023 saat: 11:56.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

7.  Alıntı Originally Posted by El_Rey Yazıyı Oku
    Bu seçenekler dışında demeliydim çünkü bunların portföyleri eşit ağırlıklı 15 20 büyük hisseye bölünüp bırakılmış. benim arayışım neredeyse birebir nasdaq endeksini takip eden yerli bir fon.
    Direk endeksler ile kolerasyon yakalamak icin yabanci borsalardaki etf lere bakmalisiniz ( SPY - QQQ ) tefasta direk bire bir kolerasyon zor mevcut yazdiklarim da belli bir dagilim ile pasif yonetiliyor dagilim guncellemelerini hangi periyot araliginda yapiliyor bilmiyorum

8. HJB'de kıpırdanma var : )
    Ölü taklidi yapmaktan vazgeçmiş
    Halka arz etkisi mi acaba

Sayfa 840/1002 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz