Onemli Gunler Banner
Sayfa 840/1312 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 6,713 - 6,720 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ahhh dedem benim... Aklınca "ÖTV yi kaldıracağız" diyerek araç piyasasını, "yabancıya konut satışını yasaklayacağız" diyerek de konut piyasasını baltalamaya çalışıyorsun. Hee bir de "Kur Korumalı Mevduata para yatırmayın biz gelince parasını ödemeyeceğiz" demiştin... Ne yapmaya çalışıyorsun anlamadım...

Ülkedeki Yabancılar ev satın alamazlarsa hepsi evleri kiralamaya koşar. Zaten karaborsa olan kiralık konut piyasasını daha da işin içinden çıkılmaz hale getireceksin... Ama ağzınla kuş tutsan bu halk seni seçmez be dede, artık emekli ol bence siyasetten, İmamoğlu'nun önünü aç bence...

Kolaysa yabancıları ülkeye almayacağım de görelim diyemezsin çünkü yasalara aykırı. Şu yasakçı ve yabancı sermaye düşmanı kafadan kurtulamayacağız anlaşılan. Halkın alım gücünü iyileştirmeden bu tarz yasakçı zihniyet ile En ufak bir çözüm olamaz.

Ayrıca yabancıya satış o kadar karlı bir iş olsaydı bütün müteahhitler koşarak bina dikerlerdi neden hiçbiri konut yapmaya yanaşmıyorlar?
    dede ve onun parti içi elitleri için parti kazanmış kaybetmiş, halkın umutları bitmiş önemli değil ki. Yeter ki koltukları gitmesin. Bkz .Baykal bile halen mv mesela, kızı da sürekli posta koyuyor partiye demek ki bir kuyruk acısı var halen Baykal ailesinin. İnsanı siyaset kurumundan tiksindirdiler.
    İşsizliğin çözümü için muhtarların yanına yardımcı vermekten bahseden adamdan ne olur allah aşkına?
    Yapılacak ilk icraatlardan biri muhtarlığı kaldırmak olmalı bir kere ne yardımcısı. Sene olmuş 2023, herşey online olmuş mahalle muhtarı neyin nesidir?Maaş ver, sigortasını yatır, silah taşıma ruhsatı ver. Bir sürü kamu imkanı ver. ama bütün gün boş boş otursun. Muhtar şuan sadece postacının teslim edemediği resmi evrakları alıyor, başka hiçbir fonksiyonu yok.
    Yazık kimlerin eline kaldık...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    dede ve onun parti içi elitleri için parti kazanmış kaybetmiş, halkın umutları bitmiş önemli değil ki. Yeter ki koltukları gitmesin. Bkz .Baykal bile halen mv mesela, kızı da sürekli posta koyuyor partiye demek ki bir kuyruk acısı var halen Baykal ailesinin. İnsanı siyaset kurumundan tiksindirdiler.
    İşsizliğin çözümü için muhtarların yanına yardımcı vermekten bahseden adamdan ne olur allah aşkına?
    Yapılacak ilk icraatlardan biri muhtarlığı kaldırmak olmalı bir kere ne yardımcısı. Sene olmuş 2023, herşey online olmuş mahalle muhtarı neyin nesidir?Maaş ver, sigortasını yatır, silah taşıma ruhsatı ver. Bir sürü kamu imkanı ver. ama bütün gün boş boş otursun. Muhtar şuan sadece postacının teslim edemediği resmi evrakları alıyor, başka hiçbir fonksiyonu yok.
    Yazık kimlerin eline kaldık...
    Maalesef... Sanki seçilmemek için elinden geleni yapıyor gibi...
    İmamoğlu dışında umudum kalmadı muhalefetten. Ama daha şimdiden Kılıçdaroğlu afişleri Kuşadası caddelerini kaplamış durumda.
    Neyse siyaset yapmak istemiyorum ama ülkenin gidişatı gerçekten kötü... Muhalefet gelirse yabancı sermaye ülkeye tekrar geri döner diye düşünmekte hata yapıyor olabilirim....
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Kilic abimizin cok yanlislari var...cok populist vaadleri var....
    Ancakkkkk benim anlamadigim su oldu....

Arabada otv yi dunya standartlarina getirmenin nesi yanlis ?

Yabanciya konut satisini yasaklamanin nesi yanlis ?

Baltalamakla ne alakadi var ?

Biraz frene basin ya...

Recep gelmeden once, otomobillerde otv orani neydi, cep telefonu vergileri neydi biraz arastirin.

Kanada ev fiyatlarini artirdigi icin yabanciya ev satisini yasakladi...dunyanin bir cok ulkesinde gundemde...

Kilic gayet dogru soylemis...

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Bu ulkede dolayli vergiler %70 gercek vergiler %30.
    Dunyanin hic bir ulkesinde boyle bir sey yok....

Gelirden degil, tuketimden vergi alirsan, zenginle fakiri esitlemis olursun...

Abd de dolayli vergiler %15 ...
    Gerci istatistiklere uzun zamandir bakmadim ama asagi yukari boyle.

5.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Konutta değil de Arsa ve arazi-tarla fiyatlarında çok ciddi balon var. Son bir yılda konut fiyatları 3 çıktıysa tarla-arsa fiyatları neredeyse 10 kat yükseldi.

An itibariyle müteahhitlerin bu arsa fiyatlarıyla bina yapması neredeyse imkansız hale geldi. Yani arz sadece demir, beton, çimento vb fiyatlarla değil arsa spekülasyonları nedeniyle de artmayacak. O yüzdendir ki etrafımızda hiç yeni inşaat göremiyoruz.

Özellikle youtube, sosyal medya fenomenleri aşırı derecede arazi tarla yatırımını speküle ediyorlar.

Arazi işleri ciddi anlamda kurtların elinde. Size alırken asla kazandırmıyorlar ve fiyatlamayı kolay kolay bilemiyorsunuz ama konut alırken bir aşağı sokağı, bir yukarı sokağı gezseniz alacağınız evin fiyatını üç aşağı beş yukarı anlarsınız.

-------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir.
    Katılıyorum. Özellikle şu tekerlekli ev işi imarsız arazilere piyango oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6. Kılıçdaroğlu dürüst, ilkeli ve boş konuşmayan bir insan. Ama bu ülkede hiç bir önemi yok. Ayaküstü 9 yalan söyleyen , dolandıran, soyan, söven, aşağılayan politikacılar hep el üstüdür. Zira ailelerimizde hep bu tip insanlar övüldüğünden, korkulduğundan alışmışlık vardır. Kılıçdaroğlu yanlış ülkede politika yapmaktadır.

Kıbrısta okurken , ingilizcede zorlanıyordum. Sınavda önümde oturan KKTC. li kıza '' bana ingilizcede yardım ederseniz ben de size sayısalda yardımcı olurum '' dediğimde ; hayatım boyunca unutamayacağım cevap aldım. Utancımdan kızı görmemek için pür dikkat dolaştım. Adamların eğitim sistemi mükemmeldi. Ev - araba kapısı kilitlemezlerdi. Orayı bile bozduk elhamdülillah !!

7. Konut fiyatlarının düşmeyeceğini , özellikle de betoncu dostu iktidar gitmedikçe hiç düşmeyeceğini biliyoruz. Adamlar sanki piyasanın daha da bozulmasını istercesine durup durup ne olduğu, ne işe yaradığı belli olmayan '' konut kampanyası '' yapıyorlar. Her konuştuklarında hayır değil zam oluyor. Bugüne kadar bir şekilde birikim yapanlar ev - araba aldıysa paçayı kurtardı. Artık normal çalışmakla , alınacak ücretlerle ev almak mümkün değil. Çift maaşlı beyaz yakalılar bile ancak 1 evi zorlanarak alabilirler.

8.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Kılıçdaroğlu dürüst, ilkeli ve boş konuşmayan bir insan. Ama bu ülkede hiç bir önemi yok. Ayaküstü 9 yalan söyleyen , dolandıran, soyan, söven, aşağılayan politikacılar hep el üstüdür. Zira ailelerimizde hep bu tip insanlar övüldüğünden, korkulduğundan alışmışlık vardır. Kılıçdaroğlu yanlış ülkede politika yapmaktadır.

Kıbrısta okurken , ingilizcede zorlanıyordum. Sınavda önümde oturan KKTC. li kıza '' bana ingilizcede yardım ederseniz ben de size sayısalda yardımcı olurum '' dediğimde ; hayatım boyunca unutamayacağım cevap aldım. Utancımdan kızı görmemek için pür dikkat dolaştım. Adamların eğitim sistemi mükemmeldi. Ev - araba kapısı kilitlemezlerdi. Orayı bile bozduk elhamdülillah !!
    Ne cevap verdi size sayın canlı, bari yazsaydınız?

Sayfa 840/1312 İlkİlk ... 340740790830838839840841842850890940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •