Sayfa 844/996 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894944 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 6,745 - 6,752 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Reisin dönemi bitti,o gidici,daha evvel de yazdım gitmeyecek olsa davutoğlu ve babacana parti kurdurmazlardı.İmamoğlu istanbulu alamazdı.Benim tahminim imamoğlunu hazırladılar,mağduriyet hikayesi ve zaferi de yazıldı,istanbulda da başarılı, onu başkan yaparlar.Ama artık bunun hiç bir önemi yok ,yolun sonundayız,harcanacak para kalmadı,satacak bir şey verilecek fazla tavizimiz de aslında yok,borçlanma kapasitemiz de gavurların iki dudağı arasında bu ekonomi ile özgür politik kararlar nasıl alınacak cidden aklım almıyor.
    İmamoğlunda başkan olacak kumaş mı var? Adam taksicilerle kavga ediyor CHP Ekrem yerine beni koysa bende ibb başkanı olurdum. Oy zihniyete gidiyor ama bi durup bakmak lazım liderlik vasfı var mı yok mu?

Alıntı Originally Posted by Ardasolar82 Yazıyı Oku
    Kantarın Topuzu kaçtı artık...bu faizlere bu ülke hadi 2-3 ay daha dayandı diyelim...tekrar indirim başladığında dolar yine 8-8,5 arabalar evler tekrar zamlanacak vs olan halka oluyor...7 e geldiğinde ne düştü sorarım? Ama burdan yine 8 yapsın %25 zam yapmazlarsa adam değilim
    Geçen sn sugosu bu konuda az bişi beni aydınlattı.Hammadde fiyatları dolar bazında da çok artmış.Misal demir,aluminyum atıyorum plastik şu bu 6 ay önce 500 dolarken şimdi 800 olmuş bu durumda bizim kur 7 olmuş 8.5 olmuş anlamı yok.

3.  Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    8.5 de ödemeler dengesi krizi konuşuluyordu veremezdin..

İçeriden haber alan Sıcak para dışında o hareketi kimse yapamadı zaten.

Dth grafikleri orada duruyor.
    Bende vermedim işte ama piyasa bu inatlaşmakta olmuyor...döndüğünde yola devam ederiz ama 2-3 ay sürebilir dönüş

İmamoğlunda başkan olacak kumaş mı var? Adam taksicilerle kavga ediyor CHP Ekrem yerine beni koysa bende ibb başkanı olurdum. Oy zihniyete gidiyor ama bi durup bakmak lazım liderlik vasfı var mı yok mu?
    Valla istanbulda ezdi geçti,bu forumun müdavimlerinin düşünceleri seçim sonuçlarını asla belirleyemez,doğru yanlış ben onu yazmadım,halk gözünde erdoğanı götürecek tek isim imamoğlu.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Reisin dönemi bitti,o gidici,daha evvel de yazdım gitmeyecek olsa davutoğlu ve babacana parti kurdurmazlardı.İmamoğlu istanbulu alamazdı.Benim tahminim imamoğlunu hazırladılar,mağduriyet hikayesi ve zaferi de yazıldı,istanbulda da başarılı, onu başkan yaparlar.Ama artık bunun hiç bir önemi yok ,yolun sonundayız,harcanacak para kalmadı,satacak bir şey verilecek fazla tavizimiz de aslında yok,borçlanma kapasitemiz de gavurların iki dudağı arasında bu ekonomi ile özgür politik kararlar nasıl alınacak cidden aklım almıyor.
    elde ucuz iş gücü kaldı. posasından da yararlanır bu gavur insanları.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Geçen sn sugosu bu konuda az bişi beni aydınlattı.Hammadde fiyatları dolar bazında da çok artmış.Misal demir,aluminyum atıyorum plastik şu bu 6 ay önce 500 dolarken şimdi 800 olmuş bu durumda bizim kur 7 olmuş 8.5 olmuş anlamı yok.
    Enflasyonun olmadığı bir yerde hammadde fiyatları nasıl artar? Gelen hammaddenin %90 ı yurtdışından...o konu da başka bir sıkıntı var, korku var malı yerine koyamama korkusu

Reisin de ilk seçimi alana kadar adam gibi bir başarısı falan yoktu.Baya baya mıntıka temizliği yapıldığı için o kadar kolay zafer kazandı gibime geliyor.

Enflasyonun olmadığı bir yerde hammadde fiyatları nasıl artar? Gelen hammaddenin %90 ı yurtdışından...o konu da başka bir sıkıntı var, korku var malı yerine koyamama korkusu
    Valla açın bakın dünyada herşeyin fiyatı dolar bazında 6 ay öncesine göre inanılmaz arttı.Dünyada enflasyon hesapları her yerde çakma.

Sayfa 844/996 İlkİlk ... 344744794834842843844845846854894944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •