Sayfa 845/896 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895 ... SonSon
Arama sonucu : 7164 madde; 6,753 - 6,760 arası.

Konu: TCELL - Türkcell

1.  Alıntı Originally Posted by FİLOZOF16- Yazıyı Oku
    6 işgünü kaldı.
    Artık temettü için endeksten bağımsız bir harekete başlamalı.
    Hisseler temettü verdiklerinde, en kısa zamanda temettü öncesi fiyatlarına ulaşırlar.
    Bu da kadim bir bilgi.
    Şöyle ki, 20 liradan temettüyü giren bir hisse, diyelim temettüyü verdi ve 19a düşerek o gün işleme başladı.
    Konjonktürel bir ekonomik sıkıntı yaşanmazsa 20 liraya geri gelir kısa zamanda.

SM-J415F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    seninkisi temenni , borsada asla böyle bir kural yoktur

2. 'Ay İnanmıyorum Necdet Abi' vardı eskiden...onun gibi...denize kaçamazsın bir daha...YTD

3. temettü olmasa, daha önce gördüğü 16.20 li fiyatları görürdü. temettüye 12 gün kaldığı için 16.89 da geziniyor. vereceği yüzde 3 para. temettü sonrası şelale düşüşü yapmasa bari.
    2.1 milyar dolara turkcell veriyorlar. şaka gibi ama bütün hisseler aynı.
    yatırım tavsiyesi değildir.

4. Simply Wall sitesinin analizine göre Tcell fair value yani olması gereken fiyat 60 lira.

5. Turkcelle bak ..çalan vermez.
    Hadi 2 yi 1,5 u anladık da 1 in altına düşmek niye..

6. Ukrayna'daki 2 milyar $ yok olmasaydı benim de listemde olacaktı
    Çok yazık oldu Turkcelle

7.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ukrayna'daki 2 milyar $ yok olmasaydı benim de listemde olacaktı
    Çok yazık oldu Turkcelle
    ukrayna ile alakalı olsaydı, savaş başladıktan sonra 20,00 TL den 21 nisana kadar 24 TL ye yükselmezdi. dolar artıyor zam yapamadı kısmı da hikaye... bence yabancı kaynaklı... yabancılar bunu herhalde teknoloji hissesi olarak görüyorlar. nasdaq sert düştü zaten... ayrıca açıkladığı temettü oranı yabancıda büyük hayal kırıklığı yarattı.. bilanço beklenenden kötü gelmişti... v.s. beter fiyattan değer görüyor. enflasyon ve dolar kat kat artarken geçen senenin fiyatlarına indi.
    benim portfoyümün içinede etti. bunu birde temettü endeksine almışlar. zaten temettü olayını saçmalık olarak görüyordum. temettü verilince o oranda hisse düşüyor üstüne birde % 10 vergi kesiliyor. akıl tutulması...
    ayrıca bunun sayesinde de temettü olayını yatırımcıyı tokatlama, batırma yöntemi olarakta görmeye başladım. Tcell hissesi markası ve bilinirliği gibi durmadı... ha bundan sonra bir lot bile almayacağım, uzak durulması gereken tehlikeli hisseler listeme ekledim. halen mevcut portföyümde duruyor. kumar oynadım kaybettim mantığındayım. kumar...

8.  Alıntı Originally Posted by miami Yazıyı Oku
    Ukrayna'daki 2 milyar $ yok olmasaydı benim de listemde olacaktı
    Çok yazık oldu Turkcelle
    Hissenin ortaklık yapısı değişti. o yüzden..
    Rus Alfa Grubu’na borcunu ödemek için 2014 yılında Ziraat Bankası’ndan üç yılı ödemesiz 10 yıl vadeli kredi çeken Karamehmet borcunu ödeyemeyince, Turkcell yönetim kurulunda tek sandalyeye düşen ama yönetimde kritik önemi olan temsil hakkını da kaybetti.

Turkcell yönetimindeki son Çukurova Holding temsilcisi Avukat Tuvan önceki gün istifa ederken, yerine Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın geldi.

Hüseyin Aydın, Turkcell’in karmaşık hisse yapısı nedeniyle bir nevi ‘altın hisse’ görevini üstlenen Çukurova’nın hisselerini temsilen şirketin yönetimini üstlenecek. Bu gücü ise 2014 yılında Çukurova’ya açılan ve ilk taksit ödemesi 2017 yılında başlamasına rağmen yaklaşık iki yıldır ödenmeyen 1.6 milyar dolarlık (artı faizler) krediden alacak.

Çukurova söz konusu kredi karşılığında Ziraat Bankası’na elinde tuttuğu Turkcell ve Kuzey Irak’ta petrol çıkaran Genel Energy hisselerini teminat vermişti.

Son değişikliğin ardından Turkcell’in toplam yedi yönetim kurulu üyesinin 5’i kamu ve AKP geçmişi olan üyelerden oluştu.
    Mehmet Karamehmet 2017 yılında çok eski dönem Pamukbank davasından 1,5 yıl hapis cezası almıştı. Bu arada elinden BMC fabrikası da alınıp Ethem Sancak'a verilmişti. Şimdi elinden kendi kurmuş olduğu Turkcell de alınmış oldu.
    eski ortaklar bunu hazmedemedi. hisse satışına geçtiler.
    Türkiye Varlık Fonu (TVF), Turkcell’in ana hissedarlarından şirketteki %26.2 dolaylı payı almak için anlaştığını duyururken, İsveçli telekom operatörü Telia Company Turkcell’deki %24.02 dolaylı hissesini 530 milyon dolar karşılığında satarak çıkıyor.

Telia, Turkcell’in %51’ine sahip olan Turkcell Holding şirketinde %47.1 paya sahip. Turkcell Holding’in geri kalan payları ise Çukurova Holding ve Rus milyarder Mikhail Fridman'ın ortak olduğu L1 şirketine ait. Çukurova Turkcell’de sahip olduğu payları Ziraat Bankası’ndan aldığı krediye teminat olarak vermişti.

TVF’den yapılan açıklamada, “Türkiye Varlık Fonu, Turkcell’in %26.2 oranında hissedarı oluyor. Telia Company, LetterOne, Çukurova Holding, Ziraat Bankası ve ilgili taraflar ile imzalanan sözleşmeler ile TVF, Turkcell'in en büyük hissedarı olacak†denildi.

Sayfa 845/896 İlkİlk ... 345745795835843844845846847855895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •