Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,769 - 6,776 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. benim basit hedefim 2000 puan. abd ile gerginlikler ancak alım fırsatı yaratır başka da bir şey olmaz.

2. dolar kurunun neredeyse %20 düşmesine rağmen AFT YAY gibi nasdag fonlarının ölüsü bile son 3 ayda +%10 getirdi. nasdag'a bu noktada düzeltme geldiğinde (tüm endekslere bist dahil) dolar kuru bu sefer ters yönde etkilenecek. bu fonlar en kötü yerinde sayabilir hatta + bile olur diye düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum fikirleriniz neler bu konuda?

3.  Alıntı Originally Posted by flowski Yazıyı Oku
    dolar kurunun neredeyse %20 düşmesine rağmen AFT YAY gibi nasdag fonlarının ölüsü bile son 3 ayda +%10 getirdi. nasdag'a bu noktada düzeltme geldiğinde (tüm endekslere bist dahil) dolar kuru bu sefer ters yönde etkilenecek. bu fonlar en kötü yerinde sayabilir hatta + bile olur diye düşünüyorum. yanlış mı düşünüyorum fikirleriniz neler bu konuda?
    bende dolar düşüşünü ön gördüğüm için aylardır pek almamıştım.
    geçen 3 hafta önce tekrar almıştım, yerli hisse fonlarını hedge edebilsin diye.
    %8 e yakın kar vardı global düşüş zamannda satış emri vermiştim %75 ini yaklaşık elimde %4 falan getiri kalmıştı. halen elimde bir miktar yay var onu sonradan almıştım bu eski partiyi satarken. şimdilik %1 zararım var.
    diyeceğim o ki hedge amaçlı fon olarak gayet başarıılılar.
    altın ya da eurobond fonu alsam zarar fecaat olurdu.

doların belli bir süre daha indikten sonra yatay gitmesini bekliyorum o zamanlar alımda daha agrasif olabilirim bahsettiğiniz fonlar için.
    ytd...

4. arkadaşlar bu IPJ'nin derdi nedir yorumu olan var mı? Ben alana kadar süperdi, 20 gün önce ben aldıktan sonra yerlerde sürünüyor sürekli...

5.  Alıntı Originally Posted by istanbullu1963 Yazıyı Oku
    arkadaşlar bu IPJ'nin derdi nedir yorumu olan var mı? Ben alana kadar süperdi, 20 gün önce ben aldıktan sonra yerlerde sürünüyor sürekli...
    Aynı şeyi ben Marmara Capital'de yaşıyorum Ben alana kadar uçuyordu, sonra ben aldım, beğenmediğimiz Akbank hisse senedi fonundan bile daha zayıf galiba şimdi.

Bilgi icin tesekkurler ancak kendi sitesinde satis ile ilgili farkli bilgi oldugu icin o sekilde yazmistim, bu ara satis lik durumum yok henuz

WEB http://www.azimutportfoy.com/fon-ail...piyasasi-fonu/

Alım İhbar: Her iş günü saat 13:30'a kadar; Satım İhbar: Her iş günü saat 13:30'a kadar; Alım takas: Talebin verildiği gün; Satım Takas: Talep verildikten sonraki iş günü

Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    zaten öğleden önceki alış emri 14,30 da fonun hesapta görünmesi gerekiyor.
    öğleden önce satış verirseniz 14,30 da para hesaba geçer.
    emir öğleden sonra verilirse işlem ertesi güne sarkar,ertesi gün öğleden önce emir verilmiş gibi işlem görür.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

1 aya kadar fonların son 1 yıl getirileri astronomik görünecek. Örneğin pandemi dibinde tcd 1.36 görmüş şuan 4.80 lerde. Fon piyasasını bilmeyen birçok kişi de son 1 yılda %250 getiri yapmış diye görüp alım kararı verecek
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

OST ler nedeniyle olabilir dostum
    AYNES dunya goz bimeks odemelerde sorun yasamisti hatirlarsiniz

Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    SUB %1.3
    Neyi riske ederek bu kadar yüksek getiri elde ediyor acaba.
    2017-2018 yılları arasındaki günlük yüksek düşüşleri ise muamma.
    Saygılar.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Sayfa 847/1003 İlkİlk ... 347747797837845846847848849857897947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •