Sayfa 848/1230 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 6,777 - 6,784 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Üç günlük sokağa çıkma yasağında çok faydalı olacak bir öneri yapayım.

Ege Cansen, bence ekonomi alanında bir duayendir, bilgedir..filozof tabirini bitişi için kullan deseler ilk aklıma o gelir..iki gün önceydi sanırım, sabah 8:20 kuşağında bloomberght de açıl Sezen in konuğuydu...bu programın kaydını bularak mutlaka izleyin derim.

Hatta, kendisinin köşe yazılarının tümünü okumamızı öneririm...Ufuk açıcı bir okuma olacaktır...özellikle ekonominin temelleri, borsanın dinamikleri vs bu konulara meraklıysanız...mutlaka bu yazıları da okuyun.
    Benim gözümde tam bir kapitalist. Ama kötü anlamda söylemiyorum. Konuya birey değil şirket gözüyle bakması açısında değerlendiriyorum.
    Son olarak karmaşık bir konuyu basite indirgeyerek anlatmak zekanın en büyük göstergesidir. Ve kendisi bunu en iyi yapan kişilerden biridir.
    Faber-castelle ilgili yazısı çok hoşuma gitmişti geçmişte.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Bizim borsayı çözmek için üç beş yıllık tecrübe çok az.Çok alengirli bir mecra burası.O yüzden kimseye lafım yok ama kendine bilge falan demek için biraz zaman lazım.

Misal ben borsadaki her kağıdın ama istisnasız her kağıdın sahibi olduğunu öğrenmem baya zaman almıştı.Yahu koca holding diyordum milyonlarca lot nasıl yönlendirilecek diye düşünüyordum.Sonra misal koca tekfende bilanço sonrası bir seans gününde olan hareketleri görünce dehşete düşmüştüm,resmen biri milyonlarca lotla oyun oynuyordu,acemilik işte.

4. Arkadaşlar trolleri beslemeyin...bir süre çevreye rahatsızlık verip, sonra giderler...21 yıl oldu, bu forumda dönem dönem yaşanır bi durum...yapacak bir şey yok.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Hetty Green'in hikayesi...
    namı diğer : Wall street'in cadısı

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Arkadaşlar trolleri beslemeyin...
    Üstat, niye üzerine alındın ki yazdıklarımı.

Bir de, 21 yıl olmadı 20 yıl 7 ay oldu.

7. Operasyon yemek istemiyorsan aylık alım şart.
    Başka türlü başa çıkamazsın.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Ben de bir hikaye anlatayım.

Çok çok uzun zaman önceydi.

O zamanlar iki seans vardı. Seanslık marj %10 idi.

Bir gün sığ bir hisse, açılışından 1 saat sonra tavana kilitledi.

Tavan kilit olduktan sonra bir forum üstadı çıkıp "sabah açılışta 1.01'den aldıklarımı ikinci seans ikinci tavandan vereceğim." yazdı.

İlk seans sonuna kadar, üstat yazdı da yazdı, kağıt 1.10 tavanda asılı kaldı.

Seans arası bir üye dayanamayıp " üstat, 1.01'den aldım diyorsun ama, hisse 1.06 açtı, 1.01 görülmedi hiç" dedi.

Vay sen misin bunu diyen. Üstat demediğini bırakmadı bizimkine. Tabi o zamanlar böyle herkesin elinde ekran yok, akıllı telefon falan yok, işlemlere ertesi gün gazeteden bakıyoruz çoğumuz.

Biz bön bön baktık tartışmaya.

Üstat ısrar etti, "görürsün ikinci seans tavan olunca sattığımı, ver adresini, sana da ordinoların fotokopisini göndereyim. 10.000 lot aldım işte dedi." falan dedi.

Bizimki gene uyardı, "üstat ilk seans toplam işlem hacmi 19 bin küsür lot, 10.000 lot almış olamazsınız." dedi.

Üstat gene bağırdı çağırdı, yalan mı söylüyorum dedi.

İkinci seans hisse 1.16'ya kadar hızla yükseldi, üstat coşkulu, 1.20'den satacak ya. yazıyor da yazıyor..

Lafı uzatmayayım, 1.16'dan sonra, yavaş yavaş, kademe kademe düştü kağıt. Günü 1.00'dan kapattı.

Ekranımız yok, bilemiyoruz ne olduğunu, ertesi gün gazetelerden baktık.

İlk seans açılışı 1.06 imiş, ilk seans işlem hacmi de 19 bin küsür lotmuş..

Not: fiyat bilgisi anlaşılır olsun diye farazi verildi.

Sayfa 848/1230 İlkİlk ... 348748798838846847848849850858898948 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •