Sayfa 849/999 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ekim ayiyla birlikte reel sektor ve hane halkinin krizin ikinci ve daha sarsici safhasiyla yuzlesmesi var daha. Du bakalim winter is coming ley ley ley tey tey tey.
    istedigi kadar kis gelsin merkez bankasi saak diye bi 5 milyar dolar satar olur biter

olmadi saaaakkkk bi 5 milyar dolar daha halkbankasindan

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    istedigi kadar kis gelsin merkez bankasi saak diye bi 5 milyar dolar satar olur biter

olmadi saaaakkkk bi 5 milyar dolar daha halkbankasindan
    Kriz sadece doviz kuruyla alakali olsaydi olurdu. Tum ic ve dis yerel ve kuresel siyasi ve ekonomik gelismeleri ve doviz kurlarinda meydana gelebilecek hareketlenmeleri disarida tutuyorum. Onlar tuzu biberi olur.Sistematik fakirlesme, issizlik, ticari faaliyette yavaslama, finans sektorune etkisi.

Ahmetg Guest
    AKP'den halka yine zamlı hizmet:
    Hastaneden telefon ile randevu almanın hizmet bedeli 5 TL'den 14 TL'ye yükseldi.

4.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    AKP'den halka yine zamlı hizmet:
    Hastaneden telefon ile randevu almanın hizmet bedeli 5 TL'den 14 TL'ye yükseldi.
    Ozel hastane aciline gittim. 35 lira verdim. Bir hafta sonra bugun tekrar gittim. İlaclari almak icin eczaneye gidince 18 lira katilim payi cikti. Yahu ben zaten ozele gidip parasini verdim neyin payi. Alt tarafi bir antibiyotik bir soguk alginligi ilaci yazdi. Yazdigi antibiyotigi de devlet odemiyor zaten. Artik resmen eziyete vardi is.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Yıllık enflasyonu tek haneye indirmeye çalışan kurumun istatistikçilerini .iksinler
    Yukarıda arkadaşın verdiği değerli rakamlara geçen sene ağustosta %9 eylülde %9 ekimde %9 zam ve aralıktaki %10 indirimi eklersek totalde %24 de oradan geliyor. Yani 1 senelik doğalgaz farkı % 80 civarına gelmiş.
    Annemin tek başına aylık 400-550 civarı ödediğini düşünürsek emekli maaşının yaklaşık 1/6 sı ediyor.
    doğalgazında aile bütçesine etkisini sezonluk alalım hadi 5/7 ay olsun. Bu yüzden %80'i %33 enflasyon olarak almış olalım.
    Aile Bütçesininde 1/6'sına tekabül ettiğini baştan söylemiştik. Yani birey enflasyonuna etkisi yıllık bazda minimum %5.5 civarında oluyor.
    Bu durumda tüik tarafından 15% enflasyon diye hesaplanan rakamın sadece doğalgazdan gelen etkisi %5.5 olması lazım. Demek hersey ucuz bir doğalgaz pahalı Yada geriye kalan her kalemin ortalama enflasyonu 9.5%'i geçemiyor.
    Bu arada doğalgazıda 5 ay ödüyormuş gibi hesapladık he 7 ayda 0 ödenmiyor sonuçta ama onu yoksaydık.
    Ytd

6. Beylikdüzü inanılmaz derecede afgan ve arap doldu. bunlar birde paralı olanları. kalabalık aileler büyük dairelerde kalıyorlar. çarşı pazar ,market, kaldırımlar bile bunlarla dolu. Bazen Türk'ten çok bunları görüyorsunuz.

İstanbul içinde de kağıt toplayanlar, inşaatlarda kırma dökme işlerinde, belediye taşeronların da, sanayide ağır ve zor işlerde suriyeli ve afgan kaynıyor. nereye gitseniz mutlaka varlar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Ozel hastane aciline gittim. 35 lira verdim. Bir hafta sonra bugun tekrar gittim. İlaclari almak icin eczaneye gidince 18 lira katilim payi cikti. Yahu ben zaten ozele gidip parasini verdim neyin payi. Alt tarafi bir antibiyotik bir soguk alginligi ilaci yazdi. Yazdigi antibiyotigi de devlet odemiyor zaten. Artik resmen eziyete vardi is.
    Türkiyede sağlık bedava, özeller bu fiyatlara çok dayanamaz. Sgkda politika değiştirmezse ne harman savurabilecekleri bir kaynak kalacak ne de insanlara kaliteli sağlık hizmeti verecek sağlık çalışanı. Bu konuda sovyet rusyasına yetiştik moldovayı kovalıyoruz.
    Ytd

Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    Türkiyede sağlık bedava, özeller bu fiyatlara çok dayanamaz. Sgkda politika değiştirmezse ne harman savurabilecekleri bir kaynak kalacak ne de insanlara kaliteli sağlık hizmeti verecek sağlık çalışanı. Bu konuda sovyet rusyasına yetiştik moldovayı kovalıyoruz.
    https://twitter.com/yekvucutcom/stat...027489281?s=08

Sayfa 849/999 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •