Sayfa 851/1002 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901951 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 6,801 - 6,808 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    O dediğiniz başka bir fondur.AOY 2 yıldır alternatif enerji oldu.Öncesi yabancı hisse fonuydu.

İklim değişikliğ falan diye diye bunları parlattılar
    aoy, gzh, ıkp, old, pıl, yjh hepsi bu tür fon.
    Yıllıkta en geride kalan aoy.

Bende numunelik miktarda gzh var.Öylesine duruyor bir kenarda.
    Selamlar;

Oldum olası rüzgar tribünleri görsem yanına yaklaşmak istemişimdir, hoşuma gider yani Don Kişot misali
    Ondan mıdır bilmem ama RES ve diğer yenilenebilir enerji kavramına yakın buluyorum keNdimi.
    Dolayısıyla EV lerin yanına bir de bu yenilenebilir temayı koydum, bir süre gideceğim bakalım.(Pek istekli de gitmiyor ama hayırlısı)
    Evlatlarımıza yatırım yapıyoruz ama 2100 de pek yakın değilmiş
    Syg.
    Son düzenleme : thanandar; 21-06-2023 saat: 13:17.

2.  Alıntı Originally Posted by thanandar Yazıyı Oku
    Selamlar;

Oldum olası rüzgar tribünleri görsem yanına yaklaşmak istemişimdir, hoşuma gider yani Don Kişot misali
    Ondan mıdır bilmem ama RES ve diğer yenilenebilir enerji kavramına yakın buluyorum keNdimi.
    Dolayısıyla EV lerin yanına bir de bu yenilenebilir temayı koydum, bir süre gideceğim bakalım.(Pek istekli de gitmiyor ama hayırlısı)
    Evlatlarımıza yatırım yapıyoruz ama 2100 de pek yakın değilmiş
    Syg.
    ya burda paralı insanlar var onlar bir miktar yatırsın zaten ama hayratına. maddi olarak ömrünün kalanında çalışmasına gerek olmayan biri olsaydım ben de misal paramın 1/20'si yatırırdım..ama kendime zor yardım ediyorum. benim çapım sadece apartmanın bahçesindeki ağaçların bakımı için yönetimin başının etini yemek ve gece vardiyam için evden her çıkışımda bahçeye yem ve su koymak.

misal et yemek zorundayız, araba egzozu üretmek, klima çalıştırmak zorundayız sanki dünyaya zarar vermek zeki bir tür olamanın zorunlu bir yan etkisi gibi..ama stefan havkingin dediği gibi belki günün birinde bir göktaşının tüm hayatı yok etmesini de biz engelleyeceğiz.

3. Salı günü kalan, son rpd, ve rıkları sattım. Son parçalar biraz eksi getirerek getiriyi azalttı. Bayram tatiline ve sonrasında ülkeye dönene kadar para piyasasında park etmiş olacağım. Kenarda duran tte hariç. Ytd...

4. Yeni katılım fonu fbc işlem görmeye başladı. 6 ayda bir kar payı dağıtacakmış. Şimdiden 5000 yatırımcısı var.

Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Yeni katılım fonu fbc işlem görmeye başladı. 6 ayda bir kar payı dağıtacakmış. Şimdiden 5000 yatırımcısı var.
    ne zaman 5000 kişi girmiş inanılmaz ..

6.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    ne zaman 5000 kişi girmiş inanılmaz ..
    Çok reklamı yapıldı, iyi para harcamışlardır reklam pazarlama işlerine
    Kar payı dağıtan fonlar niye tercih edilir onu da hiç anlayabilmiş değilim

7.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Salı günü kalan, son rpd, ve rıkları sattım. Son parçalar biraz eksi getirerek getiriyi azalttı. Bayram tatiline ve sonrasında ülkeye dönene kadar para piyasasında park etmiş olacağım. Kenarda duran tte hariç. Ytd...
    desenize 2 aydır eksi yazmayan fon tam siz satınca giderayak intikamını almış: ) ben de aynı gün ful RIK alım girdim sözde ucuza almış bulundum ama bir aydır bistteki onca çalkantıya rağmen o kadar istikrarlı gittikten sonra -1 çakacağını bilseydim ne yalan söyleyim ben de almak için bayram sonrasını beklerdim. neyse olan oldu artık bugün d*****n kuyruğu kopacak zaten yön belli olunca artıya geçer güzel kar yazar yine. sizin yerinizde olsam bist nereye giderse gitsin aylık bazda faizi ikiye, üçe katlayan fonlarımı satmazdım.

8. Bugün olası bir faiz artışında kısa vade borçlanma/kira sertifikası fonları ve içeriğinde bono/kira sertifikası ağırlığı fazla olan para piyasası fonları sizce nasıl etkilenir?

Zpk, Mpf gibi kısa vade fonlar dünden eksi yazmaya başladı .

Sayfa 851/1002 İlkİlk ... 351751801841849850851852853861901951 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •