Sayfa 853/996 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon
Arama sonucu : 7962 madde; 6,817 - 6,824 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz X

Valla sn achilles in bu foruma yazıyor olması beni çok mutlu ediyor.Neyse sn achilles altın gümüş ve dolara ne diyorsunuz.Özellikle gümüşe ne diyorsunuz.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Erbakan dönemi derken şu 10 yılda bir darbelerin yapıldığı 1980 darbesinde binlerce insanın hapishanelerde sakat bırakıldığı öldürüldüğü demokratik yıllarımızı kastediyorsanız şu anda bence durum o zamanlardan çok daha iyi.
    İşkence de vardı, darbeler de ama insanların istediği sendikaya üye olabildiği, sendikaların grev yapabildiği, rahatlıkla konuşabildiği-örgütlendiği, en basit bir eleştiride CBye hakaret suçlamasına maruz kalmadığı, meclisin şimdikinden çok daha etkin olduğu, enflasyon oranlarıyla milletle dalda geçer gibi oynanmadığı bir ortam da vardı.
    Şimdi işçi istediği sendikaya üye olabiliyor mu, grev yapabiliyor mu, millet siyasileri rahatlıkla eleştiriliyor mu, hakkını aramak için meydanlara çıkabiliyor mu? Darbe olmuyor mu şimdi, hem de ilk kez gördüğümüz sivil darbeler yaşanmıyor mu?
    Hapishanelerde karakollarda işkence bitti mi?

Lenovo P1a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Yahu eskiden takır takır o milletvekilleri direk öldürülürdü,gün sazak ,çetin emeç,uğur mumcu gazeteci değillermiydi şimdi bana akp savundurtmayın lütfen.
    Eskiden derin devletin katilleri vardı, yurtsever gazeteciler katledildi, şimdi ise hapiste çürütülüyorlar. Şu anda kaç gazeteci hapiste bilginiz vardır herhalde.

4. Bana MHP nin ileri gelen biri demişti bu yüzdeci diye 10 sene evvel. Eğer silinmediyse İstanbul büyükşehir belediye başkanı iken yardımcısı Rahmetli Erbakanin fişini nasıl çektiğini. Yine Rahmetli Ecevit ve Erbakanin bunun seçim başkanınin odasını basıp hakaret küfür edip Kıbrıs'a kaçtığında cezasını Cindorukun bacanağı ile nasıl hallettigini. Yine oğlunun ölümlü trafik kazasını nasıl hallettigini. Yine eski maliye bakanı Unakıtanin oğlunun ölümlü trafik kazasına bak. Kaçtane bakanı tokatladigini vs Gücü yokken bunları yapan bugün bu kadar güçle neler yapmaz.

5.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Eskiden derin devletin katilleri vardı, yurtsever gazeteciler katledildi, şimdi ise hapiste çürütülüyorlar. Şu anda kaç gazeteci hapiste bilginiz vardır herhalde.

Eskiden Diyarbakır cezaevinde ki işkence çok ağır ve adamların şerefi namusuna iner derecedeydi.

6. Sanırım ülkede en son feto ile mafya ve devleti kullanan yada kullanacağı mafya bitti. Olmadı çakıcı yi saldılar. Ortam boş kalmasın diye. Bu adama dikkat edin. Özgürlüğün bir bedeli varsa onu da bir gün öder.

7. A B C D gibi bir sürü plan ile seçime gideriz. Milli piyango gibi illaki ona vurur.

Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    İşkence de vardı, darbeler de ama insanların istediği sendikaya üye olabildiği, sendikaların grev yapabildiği, rahatlıkla konuşabildiği-örgütlendiği, en basit bir eleştiride CBye hakaret suçlamasına maruz kalmadığı, meclisin şimdikinden çok daha etkin olduğu, enflasyon oranlarıyla milletle dalda geçer gibi oynanmadığı bir ortam da vardı.
    Şimdi işçi istediği sendikaya üye olabiliyor mu, grev yapabiliyor mu, millet siyasileri rahatlıkla eleştiriliyor mu, hakkını aramak için meydanlara çıkabiliyor mu? Darbe olmuyor mu şimdi, hem de ilk kez gördüğümüz sivil darbeler yaşanmıyor mu?
    Hapishanelerde karakollarda işkence bitti mi?

Valla benim ailem sol geleneğe mensup bir aile,abim de o sol eylemlerde içeri girdi.Ben 12 eylül sonrası gençlerinden olduğum için tam kıyas yapamıyabilirim ama bizim memleket hiç bir zaman öyle çok özgür hak aranan bir memleket olmadı ,o zamanlar da pek çok acı çekildi sıkıntılar vardı,şimdi de var,bizim memleketin kaderi bu sanırım.Ama eskiden işkence ,faili meçhuller,mafya cinayetleri,derin devletin hesap sorulamayan şiddeti , karakollarda dayak aleniydi ,görece şimdi sanki o kadar yok gibime geliyor.Eskiden karakola gidip de dayak yemek normal bir olaydı resmen,şimdi düşünüyorum da o kadar yaygın değil misal.

Sayfa 853/996 İlkİlk ... 353753803843851852853854855863903953 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •