Sayfa 855/1023 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    1 ayda %20 temiz para kazandırdı kur sepeti. Parası olan işi gücü bıraktı kurdan para kazanma sanatını öğreniyor. Parası olmayan ise daha borçlu yaşama sanatını daha iyi öğrenecek.
    bitcoin misali olur ilerde bence..

1 dolarken kimse yüzüne bakmazdı 750 dolarda kapış kapış gitmeye başladı.

dolarda 5 üzerinde böyle algı yaratabilir.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Merkezin bu tür oyunlara karşı elini göstermemesi çok önemli. Elini ne yazık ki gösterdi. Bu nedenle bazı şeyleri fark ettikleri anda oynamaya başladılar.
    Birde şunu unutmayalım sanırım tcmb'nin döviz işlemlerinde kaldıraç kullanması önünde bazı yasal engeller var. Ancak karşısındaki oyuncu istediği kadar kaldıraç kullanabiliyor. Türevli piyasalarda 1:400 1:1000'e kadar kaldıraç imkanı var yurt dışında.

O nedenle tcmb hiçbir zaman piyasada trade etmemelidir ve karşı oyuncu olmamalıdır. Bu yanlıştan dönülmelidir.
    Mb piyasaya karşılıksız 10 Milyar verdi söylentisi dün akşam haberlerinde Bloomberg ht de sorgulandı , konuk bayan böyle bir bilgi yok olsa MB mecbur yayınlardı dendi. Ne zamandan beri Türkiyede işler bu kadar şeffaflaştı merak ediyorum.! Mb dan yalanlama gelmediğine göre bu benim için doğrulama kabul edilmiştir. İşler bu aşamaya gelmişse vayki vay, yıllar sonra eski düzene geçilip karşılıksız para basmak demek bu şartlar altında höst yüksek enflasyon demektir ki Dolarda yükselişe bu durumda kaçınılmaz demek hafif kalır uçacak fezaya gidecek demek gerekir.

3.  Alıntı Originally Posted by foxmulder Yazıyı Oku
    Çıpa faiz bunların hepsi hikaye .. Kısa vade belki işe yarar. Lakin borç çok. Önümüzde iki yol var. Iyi bir devalüasyon ile iç tüketimi bitirirsin. Yada önümüZde ki 5 seneyi düşük büyüme %2-3 ve bolca vergi ile geçirirsin. Çok bir Seçenek yok. Seç beğen al.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yüklü bir devaluasyon 1994 ve 2001 yıllarında devletin borcu yüksek özel sektörün döviz borcu çok çok düşük olduğu için iyi sonuç verdi. Şimdi durum tam tersi. Yüklü bir devaluasyonun 1994 ve 2001 gibi kurtarıcı/düzeltici bir fonksiyonu olmaz hatta daha da beter bir duruma sokabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Mb piyasaya karşılıksız 10 Milyar verdi söylentisi dün akşam haberlerinde Bloomberg ht de sorgulandı , konuk bayan böyle bir bilgi yok olsa MB mecbur yayınlardı dendi. Ne zamandan beri Türkiyede işler bu kadar şeffaflaştı merak ediyorum.! Mb dan yalanlama gelmediğine göre bu benim için doğrulama kabul edilmiştir. İşler bu aşamaya gelmişse vayki vay, yıllar sonra eski düzene geçilip karşılıksız para basmak demek bu şartlar altında höst yüksek enflasyon demektir ki Dolarda yükselişe bu durumda kaçınılmaz demek hafif kalır uçacak fezaya gidecek demek gerekir.
    1-2 günönce konu forumda gündeme geldi ve gerek M1 gerekse M3 para arzı üzerinden yorumlar yapıldı. Ben de görebildiğim kadarıyla işin piyasaya verilen banknot kısmı enflasyon ile uyumlu bir meblağ idi. Aşırı bir şey yoktu , hatta M3 para arzında geçen yıllara göre hafif bir sıkılaşma da görülüyordu. Ama belki bunu daha uzman kişilere sormak ta gerekebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Yüklü bir devaluasyon 1994 ve 2001 yıllarında devletin borcu yüksek özel sektörün döviz borcu çok çok düşük olduğu için iyi sonuç verdi. Şimdi durum tam tersi. Yüklü bir devaluasyonun 1994 ve 2001 gibi kurtarıcı/düzeltici bir fonksiyonu olmaz hatta daha da beter bir duruma sokabilir.
    Sayın rxpu, batacaklar batması gerek hatta epey bir kesim batacak beter olacak yoksa asla bu herifler için YETER demeyecek kimse.

Elinde her türlü gücü olan Merkez Bankasi PPK , bu gücü kullanmıyor ve her gün TL’nin değer kaybına göz yumuyorsa bu vebalı uzerine almayıp istifa etmelidir . Eğer sadece sözle sağlıksız hareketler var demeyi artık alev alev yanan dolar/TL’yi durdurmaya yeteceğini düşünecek hale düştüyse 1dk orada durmasınlar . Geleceğimizi berbat hale getiriyorlar . Suan bu yaşananlardan bana göre bas sorumlu merkez bankası başkanı ve ppk üyeleridir . Eğer siyasi baskı varsa istifa et ben bu vebalı almam de ama gerekeni yapabilme gücün varken boyle bizim gibi piyasayi izleyeceksen orada ne ısın var ? 3 ay önceki verilerle suan ki veriler arasında dağlar kadar fark var . Arjantin ile karşılaştırılacak bir ülke miyiz ? Bu hale düşürdünüz ve geri dönüşü olmayacak yerlere gidiyoruz .. Gun geçtikçe elindeki en büyük koz olan faiz arttırımının anlamı kalmayacak .. 300 baz puan faiz arttırsan dolar 4 TL’nin altına mi inecek ? Muhalefet de bu konuda sessiz .. Artık gereği yapılsın geleceğimizi daha berbat etmeye hakları yok ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Sayın rxpu, batacaklar batması gerek hatta epey bir kesim batacak beter olacak yoksa asla bu herifler için YETER demeyecek kimse.
    Evet ama şirazeyi kaçırıp komple herkesi de öldürmek yine işimize yaramaz. Maksimum fayda neredeyse batış o şekilde olmalı. Boşu boşuna toptan katliam yapmak çok doğru değil.

8. Son yarım saattir 4.50TL'yi vurup çekiyor vurup çekiyor. Adeta gıdıklıyor.

Sayfa 855/1023 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •