Sayfa 855/1007 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 6,833 - 6,840 arası.

Konu: Viop XL

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bankacılık girmenin ve çıkmanın en zor olduğu sektörlerden biri, dükkanı kapatıp gidemiyorsun.

Diğer şirketlerde şu tesisi sattık vs haber geliyor gereğinde hızla küçülebiliyorlar.

İleriye dönük istikrar belli olmayınca bankaların ucuz olması normal, bir de iktidar faizsiz bankacılığı seviyor. Seçimlere yakın detaylı ve daha orta vadeli düşünmek lazım.
    bende onu düşündüğümden seçime parlatırlar düşüncesiyle fırsat bu fırsat diyerek yeşil sermayeye adım attım...

2023 seçimlerine kadar tutucam...

2.  Alıntı Originally Posted by semh Yazıyı Oku
    Valla bu fk ile nasıl fiyatlanıyor akbnk bilmiyorum halk vakıf ykbnk isctr hepsinden düşük fk oranı var bir sebebi vardır herhalde bilen varsa yazarsa memnun oluruz
    internette detaylı açıklanmış.

F/K = Piyasa Değeri / 1 Yıllık Kar

şeklinde hesaplanıyor.

Halkbank'ın bedelliler ile piyasa değeri arttı ama bilanço açıklanmadığı için kar eski rakamlar, bilanço açıklanınca biraz iyileşebilir ama AKBNK, GARAN vs ona yaklaşamaz çünkü kar elde edemiyor.

https://www.getmidas.com/midas-akade...ani-f-k-nedir/
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by semh Yazıyı Oku
    Valla bu fk ile nasıl fiyatlanıyor akbnk bilmiyorum halk vakıf ykbnk isctr hepsinden düşük fk oranı var bir sebebi vardır herhalde bilen varsa yazarsa memnun oluruz
    Sabancı farkı?

Sahol un FK sı 3.5(geçen ay 2.5 idi), kchol ise 6.5...
    Tüm bankaları al sat yaparım, akbank a dokunmam ben de mesela.
    Neden? Sabancı hissesi
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

Ariston Abi Thy bu yıl toplam 18 milyar civarı kâr bekleniyo ama 165 milyar toplam borcu ürkütücü değilmi ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
    Tüm bankalar derken, BANKALAR demek istedim tabii ki.
    Halkb veya vakıf gibi akp nin çay bahçesi kurumlardan bahsetmiyorum.
    Onlarda asla işlem yapmıyorum, yapmam...
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

6.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    bende onu düşündüğümden seçime parlatırlar düşüncesiyle fırsat bu fırsat diyerek yeşil sermayeye adım attım...

2023 seçimlerine kadar tutucam...
    Cumhurbaşkanı Suudi Arabistan'a gidiyormuş, Suudi bankası diye biliyorum. Oradan da şansı olabilir.

Bu faiz vs işini bilenler genelde din ile işi olmayanlar, katılım bankalarında dünya işlerinin gerektirdiği rekabet olmayabilir. Bir faizli özel büyük bankanın yönetim kurulu üyesi vardı, söyleşi yapıyordu TV'de, bizde acıma olmaz işini yapamayan kapının önüne konur demişti, şaşıp kalmıştım, gerçekler öyle anlatılır mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Ariston Abi Thy bu yıl toplam 18 milyar civarı kâr bekleniyo ama 165 milyar toplam borcu ürkütücü değilmi ?
    Bana göre çiftlik. Ama az bir şey alınabilir. Ukrayna ve Rusya sahası kapanınca kısa yoldan Avrupa-Uzakdoğu hattı kapanmış. Yol uzadıkça uçaklarda yakıt masrafı katlamalı artıyor, örneğin en son 500 km'de harcayacağın yakıtı da baştan yüklemek durumunda kalıyorsun.

THY İstanbul aktarmalı uçuşlarda avantaj sağlayabilir.

8. Demirçelik şirketi, çimento şirketi, petrokimya şirketi, enerji şirketi bir tesis yapıyor 20 yıl gidiyor, telekom vs hızlı gelişen sektörlerde 3 yıl sonra yenisini almak daha avantajlı oluyor.

TTKOM ve TCELL kamu olması insanı tereddüte sokuyor. Özel olsalar daha iyi yönetilebilirler.

Sayfa 855/1007 İlkİlk ... 355755805845853854855856857865905955 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •