Sayfa 859/976 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon
Arama sonucu : 7805 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Burada alternatif getirileri iyi degerlendirmek lazim.

Ben dolar'in degeri ile ilgilenmiyorum, eldeki dolari artirmak icin ille de dolarda kalmak gerekmiyor.

1.400 lot AKSA aldim, bolundukten sonra 16.800 lot olacak.

Maaliyetim 116.50 TL.

Eger onumuzdeki 1.5-2 yil icinde, bu hisse 30 TL.yi gorurse, dolari 33 TL. de sabit tutarsak 15.272 dolar ediyor.

Tabiki dolar 33 de kalmaz.

Ancak vermeniz gereken karar, AKSA almak mi, dolari tutmak mi gibi iki secenekten birinde karar kilmak.

Ben AKSA alarak daha cok kazanirim kararini verdim sadece.

Bunlari bilgi vermek icin yazdim, kimsenin isine karismak gibi bir dusuncemiz yok.
    zaten amaç portföy yapmak olmalı, sadece hisse, dolar veya altın alırsan genelde yaya kalıyorsun.

2. Valla masal anlatılıyorsa da gerçekse de bazı şeyler. Ben şu an kısmen holding hisseleri içeren ve endeks hisse yoğun fonlardan sepet yaptım. Başta biraz cüzziydi, sonra arttırdım. Bugün farklı bir fonu daha ekledim sepete. Stopajsız ppflere bir süre daha dokunmadan durabilirsem, ele geçen tlyle de borçları döndürebilirsem, artanla da hisse yoğunlar falan. Belki ara ara döviz birikimine dokunmasam da getiri kısmını tırtıklayabilirim. Ana parayı eksiltmeden. Recep İvedik misali, la oğlum pizzanı mı yedik, promosyonunu yedik... Ama ne kadar durabilirim bilmiyorum, kârda çok fazla duramayan birisiyim. Her an fıyabilirim hisse yoğun fonlardan ya da az daha sabır. Çok bilinmeyenli denklem

3. Direk hisse işine çok girmiyorum halka arzlara gir çık, arada bir bir şeyler alıp satabilirsem o kadar

Milyon dolarlık soru, paralar nerede?

Hesap ettim Şahenk ailesinin mal varlığı, Forbes'e göre 4.8 milyar dolar.

Sadece Garanti den 3.2 milyar dolar meydanda yok, diğer mal varlıklarını -0- kabul edersek.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

5.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Direk hisse işine çok girmiyorum halka arzlara gir çık, arada bir bir şeyler alıp satabilirsem o kadar
    Cihangir.

Borsalarin en onemli ve en kiymetli ozelligi satislarin mezat olmasidir.

Ev baktin, 150.000 dolar dediler, sende de 120.000 dolar var, ya dussun beklerim diyemezsin cunku dusecegi yerde bilakis artar. Adam enflasyon der her ay fiyati artirir.

Borsada ise, sen 120.000 dolar ile beklersin, gun gelir alacagin deger senin parana uygun noktaya duser bastirir alirsin.

Burada onemli olan eldeki sermayeyi buyutmek ve dolarda tutmaktir.

Tabiki cogunun eldeki sermayesi cok guclu degil, simdi diyecek ki, ohooo adam 120.000 dolardan bahsediyor, oysaki demem o degil.

Elimde 7.70 maaliyetli 15.000 lot LIDFA vardi.

LIDFA %120 bedelsiz acikladi.

Ben hemen yine dolar bozup, bu lot sayisini 27.300 lota cikardim.

Neden, bolunmeden sonra elde 60.000 lot mal olsun dedim.

Hisse basi maaliyetim de 4.5 TL.lere dussun.

Inancim o ki, borsa yatiriminda en onemli sey, ruzgari yakalamaktir.

O ruzgar arkandan estiginde elinde az sayida mal varsa bir ise yaramaz, ama kendi capinda ciddi lot sayisi yakalarsan, kaderin degisir.

Bu sans oyunu degil, milli piyango ciksin diye beklemiyorsun.

Hisse senden ekmek su istemiyor, sadece bekliyeceksin.

Ancak hisse secimini cok calisip, cok okuyup, dogru kagidi sececeksin.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn batman bu durumda sınırsız miktarda para basarak sınırsız miktarda dolar açığı verebilir.merkez bankasi bir nevi mini fed gibi davranabilir demektir yaniliyormuyum.veya sınırsız miktarda dolar toplayabilir diye de ifade edebiliriz.misal memlekete değişik yollarla bir trilyon dolar girse merkez bastığı para ile bir trilyon doları ben alıyorum verin bana diyebilir doğru mu
    bastığınız para haliyle enflasyona uğrar ve değer kaybeder bu şekilde gelen her benjo için daha fazla TL basmanız gerekir sınırsız dolar giderken de kendi paranızı geri toplarsınız zaten böyle bişey düşlerken paranız rezerv para birimi olmadığından gidecek yeri de düşünmeniz gerekir.

saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Tabi küçük bir sıkıntı var dolar almak için piyasaya vereceği 32 trilyon TL yi yuzde 55 le geri toplayamazsın yuzde 555 le toplamak zorunda kalır toplayamaz sa o 32 trilyon basılmış taze para ekmek fiyatını 100 liraya çıkarır falan.sistem bu değil mi.bir nevi saatli bomba yaniliyormuyum
    işte bizimkilerin hatası da burada adam faizi alıp daha çok TL ile geldiğinde daha fazla miktarda dolar veremeyeceksiniz yani basamadığınız para birimini

nolcak sonra dübürünüzden pardon özsermaye mallarınızı yeri gelir vatandaşlığınızı eğitim ve sağlık sisteminizi devretmek suretiyle cebinizden 5 krş çıkmadan halledersiniz deyolla

Yeniçağ gazetesini kolaylıkla satın alacak binlerce emekli vardır bu memlekette, Rahmi Koç emekli değilmi zannediyorsunuz?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 859/976 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •