Sayfa 859/1009 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Geldi bir uzman daha...

Gene başa döndük mü.

Sevgili enki'miz o nazik üslubuyla, bitmez tükenmez sabrıyla tekrar tekrar anlatır duru her yeni gelen trole...

Trol demem şundan.

Herkesin yatırım düşüncesi, fikri kendine.

Biz sokaktan geçene tercihini sormuyoruz.

Burada bir başlık açılmış. Doğru yanlış: "dolarda yükselikş kaçınılmaz" gibi...

Madem senin düşüncen burayla uymuyor ne halt etmeye buraya gelip milleti sıçratıyorsun be a trol...?

Sadece bu benim itirazım.

Yoksa dolar düşer de çıkar da...

Münazara değil ki bu.

Biz de taraf değiliz.

Sadece bir amaçla dolara girmişiz.

Girip çıkıp limon sıkmak da neyin nesi.

Fikir özgürlüğü mü yani bu?

Bak yanda "dıolarda düşüş kaçınılmaz" başlığı.

Niyetin iyiyse, barış çubuğu ile dolaşıyorsan yaz oraya herkes faydalansın.

Değil mi trol?
    Ne yani böyle bi topik açtın diye gelip burda herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda mı..he forum babanın ya artık öbür boyu banlatırsın..seninde özgürlük anlayışın bu..ama şunu bil ki yılbaşından beri 3.90 dan beri dolar aldırdığın/ ız insanların ahı üstünüzde haberin olsun..

2.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Anlaşıldı niyetin demogoji yapmak..biz 3. dünya ülkesiyiz, eziğiz ama güveniliriz demek istiyorsun..he evet dolar çöp..bence 2. aşamaya geç Ruble-TL ticaret, birazda Ruble-Yuan vb. karıştır, dolar hegomanyasına son felan, iyi gider..
    Bu ülkede faiz yüksekse dolar yükselemez bitti bu kadar bi 2-3 sene yüzde 10 develasyona tamah et ki paran eridiğinde bereket versin demeyi öğrenesin.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Ne yani böyle bi topik açtın diye gelip burda herkes seninle aynı fikirde olmak zorunda mı..he forum babanın ya artık öbür boyu banlatırsın..seninde özgürlük anlayışın bu..ama şunu bil ki yılbaşından beri 3.90 dan beri dolar aldırdığın/ ız insanların ahı üstünüzde haberin olsun..
    Kimsenin benimle aynı fikirde olmasını beklemiyorum.

Var mı böyle bir aptallık?

Ama bak istersen sor yönetime, buradaki kavga nizadan bıkan yönetim aksi fikirde olanlar için bir çok dolar başlığı açılmasını teşvik etti.

Bu başlık bu düşüncedekilerin yazıştığı yer.

Bu düşüncedekiler fikirlerinde geçici değişiklik olunca bunu ifade de ediyorlar.

Ama madem ki sana göre dolar çöp, burası tartışma münazara yeri değil.

Öğrenecek bir şeyimiz de yok aksi görüştekilerden.

Diğer başlıklara git özgürce yaz çiz...

Neden illa burası?

Kavga niza mı niyetin?

Bu ülkede faiz yüksekse dolar yükselemez bitti bu kadar bi 2-3 sene yüzde 10 develasyona tamah et ki paran eridiğinde bereket versin demeyi öğrenesin.
    Bey kardeşim üretimin, akar'ın yoksa bir gün o faizide ödeyemez hale gelirsin..bak adamlar gelir vergisi , MTV, olmadı kurumlar vergisi uğraşıyorlar, neden..ayrıca ben kabul ediyorum zaten, dolarda param eriyebilir..peki sen bana emeklerimin nerede erimiyeceğini gerekçeleriyle birlikte anlatabilirmisin..

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Kimsenin benimle aynı fikirde olmasını beklemiyorum.

Var mı böyle bir aptallık?

Ama bak istersen sor yönetime, buradaki kavga nizadan bıkan yönetim aksi fikirde olanlar için bir çok dolar başlığı açılmasını teşvik etti.

Bu başlık bu düşüncedekilerin yazıştığı yer.

Bu düşüncedekiler fikirlerinde geçici değişiklik olunca bunu ifade de ediyorlar.

Ama madem ki sana göre dolar çöp, burası tartışma münazara yeri değil.

Öğrenecek bir şeyimiz de yok aksi görüştekilerden.

Diğer başlıklara git özgürce yaz çiz...

Neden illa burası?

Kavga niza mı niyetin?
    Ben dolar çöp filan demedim..lakin piyasaların her zaman önden gittiğini ısrarla es geçiyosunuz.şunu mu diyosun dolar yükselecek diyosan yaz aksi görüşteysen yazma..git başka yerde yaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Ben dolar çöp filan demedim..lakin piyasaların her zaman önden gittiğini ısrarla es geçiyosunuz.şunu mu diyosun dolar yükselecek diyosan yaz aksi görüşteysen yazma..git başka yerde yaz.
    Aynen...

Kavga nizaya gerek yok.

Burada hemen herkes biliyor tüm geçmiş veri ve tartışmaları.

Tekrara hacet yok.

Ama düşüş başlığına ne dilersen yaz...

Özgürlük senin.

Gelir de itiraz edersem de diyeceğini...

Kimine göre dış mihraklardır ama gerçekleri böyle basit gerekçelerle yok edemezsiniz..

Normalleşme olur mu emin değilim ama IMF ve S&P'un arpayı fazla kaçıranlara uyarısı yerinde bir tesbittir..

IMF'den gelişen ülkelere 'gevşek para' uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Yöneticisi Zhang, gelişen ülkelere "Henüz sonlanmadan gevşek para politikalarından faydalanın" uyarısı yaptı

IMF Başkan Yardımcısı Tao Zhang parasal koşulların gevşek kalmaya devam ettiği ortamda gelişmekte olan ülkelerin mali yapılarını düzene sokması gerektiği konusunda uyardı.

Uzman, hükümetlerin düşük faiz ve ucuz finansman maliyetlerinden yararlanması gerektiğini, para ve finans koşulları normalleştiğinde finansman maliyetlerinin artabileceğini dile getirdi.

Birçok ülkenin yüksek seviyelerde Döviz cinsinden borcu bulunuyor, büyük Merkez Bankaları para politikalarında kademeli sıkılaşmaya başladığında doların yükselmesi bekleniyor. Fed geçtiğimiz günlerde para politikasında sıkılaşmanın süreceği sinyalini verirken Avrupa Merkez Bankası da geçtiğimiz ay tahvil alımlarını azaltmayı tartışmaya başlamıştı.

Konuya dair bir açıklama da geçen hafta kredi derecelendirme kurulu S&P'dne gelmişti. Kuruluş Türkiye ve Güney Afrika başta olmak üzere çoğu gelişen ülke piyasasının borç ve kaldıraç konularında küresel likiditeden yeterince yararlanmadığını açıklamıştı.
    3 gün önceki S&P uyarısı:

S&P Türkiye ve Güney Afrika Konusunda Uyardı!
    13 Ekim 2017 57

S&P Kraemer, Gelişmekte olan piyasalarda endişe verici bir trend var; Türkiye ve Güney Afrika ana örnekler dedi.

S&P Global Ratings, Türkiye ve Güney Afrika gibi gelişmekte olan piyasaların borç ve kaldıraç konularına yeterince özen göstermek için küresel likiditeyi kullanmadığını kaydetti.

Kredi derecelendirme kuruluşunun ülke kredi notları başkanı Moritz Kraemer, Federal Reserve ve Avrupa Merkez Bankası parasal sıkılaştırmaya başladığında, bu durum bu gelişmekte olan ülkelerin bilançolarını daha da kötüleştirebileceği uyarısında bulundu.

Global merkez bankalarının gevşek para politikalarına atıfta bulunan Kraemer, “Birkaç hükümet, bu kolay fonlama dönemini, gözlerini makroekonomik istikrar konularından ayırarak, ülke içinde daha acil bir siyasi kazanıma sahip olan politikalara odaklanmak için kullanıyor” ifadelerini kullandı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,425
    bir süredir yöneti,min keyfi cezaları nedeniyle topiclerde yazmamaya gayret ediyordum..ama şurda artık bir kaç kelam etmek lazım..nacizane...,

Türkiye 1990 ların yada 2001 lerin Türkiyesi degil.en azından ekonomikmen... zira şu anda durumumuz çok daha vahim.. vahim olan olan doların yükselişi yada ekonomik göstergeler değil aslında..dolar düşer de çıkarda...piyasa ekonomisinde hep böyle olmuştur.

Asıl sorun piyasayı tamamen yabancıların elde etmiş olması..Kafalarına göre piyasada yön çizebiliyor olması..Yani kısaca asıl sorun ekonomik özgürlüğümüzü kaybetmiş olmamız..

Peki bunu nasıl becerdik derseniz..size çok basit bir açıklaması olduğunu söyleyebilirim.

1- Devasa borçlanarak ve finansal sitemdeki bankaların büyük bir bölümünü yabancılara satarak,

2- Piyasada fiyat düzenleyici görevi gören kimi işletmelerimizi kapatarak yada satarak (Sümer holding,telekom,Tekel,limanlar,bankalar vs.)

elbette bunun acısını henüz tam olarak hissetmedik.. Yakın bir gelecekte de çok ağır bir şekilde hissedeceğiz.
    neyse lafı uzatmayayım,, BU NEDENLERLE DÖVİZİN YÜKSELİŞİ KAÇINILMAZDIR.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 859/1009 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •