Sayfa 86/606 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon
Arama sonucu : 4842 madde; 681 - 688 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi

1. Geçen sene bilançosu 29 Nİsanda göndermiş, bu hafta gelebilir belki.
    Sön bilançodaki döviz durumu da aşağıdaki gibi çok pozitif etkilenecek görünüyor, bakalım bu sıkıntı dönemde nasıl bir tablo göreceğiz. Bu arada Ttrak iyi göndermiş.

Acaba diyorum geri alım için bilançonun gelmesini mi bekliyor, valla başkaları patır patır alıyor, İşbank dünya kadar Şişe hissesi alıyor hergün.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    sn kartopu jants 1 haziranda mi açıklıyor
    1 haziran son günü ama istediği zaman açıklar önümüzdeki hafta bile açıklayabilir bize düşen bilançoyu beklemek . y t d

3. Elimdeki hisselerin tümü korona öncesi fiyatlarına geldiler, tek bu lanet hisse yerinde saymaya devam ediyor.
    En büyük sıkıntı malın %85'i patronda ve istemeden yaprak kıpırdamaz bu tahtada.

Efenim korona var, şudur budur deyip geçiiştiriyorlar, korona bir tek size mi var, tüm oto ve yan sanayi hisseleri yüksek primliler, onlar etkilenmiyorlar mı.
    Endeks 101 bini geçti, hala verdiği temetü fiyatına bile gelemedi 53.60, üç kuruş için değer mi hiç bu kadar baskı.

4. Acaba firmada olağan dışı bizim bilmediğimiz bir şey mi var bütün hisseler tepki verdi bir tek bu vermedi 67 liradan aldık ayıptır

5.  Alıntı Originally Posted by OTK Yazıyı Oku
    Acaba firmada olağan dışı bizim bilmediğimiz bir şey mi var bütün hisseler tepki verdi bir tek bu vermedi 67 liradan aldık ayıptır
    Hissede 3-5 kişi ya var ya da yok, onun için hergün sıra dayağı çekmek zor olmuyor.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/831642

En son 24 Mart tarihinde her şey yolunda, geri alım kararımızın da arkasındayız diyen kendileri ama tek lot almadıkları için ilerleyemiyor.

6. Bawer arkadaşım ....para herkesin olduğu hissede kazanılmaz...Petuna 1 yıl önce git in cin top oynayan ağlayanlarla dolu git 1 ay öncesinde kimse yoktu....Bende vardı hisse ve her zaman derdim...Birgün gelecekler.....Kağıt 15 lira civarı defter değeri olduğu halde 5 liraya kadar düşürdüler ve heran batabilir dediler tabii ki ben satmadım bugün 25 lira ...bir değer yatırımcısı olarak defter değerine yatırım yaparsan eninde sonunda bir gün gelecekler...Peki Jantsanın defter değeri kaç 24 TL bugünkü fiyatı ne 52 neredeyse piyasa defter değerinin 2 katından fazla bir değer veriyor...Neden mi?
    1.Lot yok piyasada istesende yeteri kadar mal alamazsın....
    2.Patron hakimiyeti var...
    3.Piyasa gelecekte iyi karlar edeceğini piyasa görüyor değerini şimdiden fiyatlıyor...
    4.Ciddi Bedelsiz potansiyeli olan bir hisse...
    5.İhracat ağırlıklı (%80) bir firma olduğundan kur farkı karı yazabilecek yapıda...
    6.Borcluluk oranı düşük hızlı büyüme potansiyeli var...
    7.Zengin olup olmadığını bilmiyorum ama bu hisse bir gün piyasa alıma geldiği zaman elinde yeterince mal olsun...
    Neden mi bugün Petuna 5 TL vermiyenler 25 liradan almak için tavanda bekleyen yüzbinlerce lot gördüğünde,hiç acımadan bu sabretmeyi bilmeyen borsayı kumar zanneden iki çizgi çektigi için üstad denilen o üstadlar ve o kalabalık yığına malı devret ...İnşallah hep birlikte Jantsayı o yığına tüm dostlarla beraber devredecez...Sağlıcakla Kalın...
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Hissede 3-5 kişi ya var ya da yok, onun için hergün sıra dayağı çekmek zor olmuyor.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/831642

En son 24 Mart tarihinde her şey yolunda, geri alım kararımızın da arkasındayız diyen kendileri ama tek lot almadıkları için ilerleyemiyor.
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Bawer arkadaşım ....para herkesin olduğu hissede kazanılmaz...Petuna 1 yıl önce git in cin top oynayan ağlayanlarla dolu git 1 ay öncesinde kimse yoktu....Bende vardı hisse ve her zaman derdim...Birgün gelecekler.....Kağıt 15 lira civarı defter değeri olduğu halde 5 liraya kadar düşürdüler ve heran batabilir dediler tabii ki ben satmadım bugün 25 lira ...bir değer yatırımcısı olarak defter değerine yatırım yaparsan eninde sonunda bir gün gelecekler...Peki Jantsanın defter değeri kaç 24 TL bugünkü fiyatı ne 52 neredeyse piyasa defter değerinin 2 katından fazla bir değer veriyor...Neden mi?
    3.Piyasa gelecekte iyi karlar edeceğini piyasa görüyor değerini şimdiden fiyatlıyor...
    5.İhracat ağırlıklı (%80) bir firma olduğundan kur farkı karı yazabilecek yapıda...
    7.Zengin olup olmadığını bilmiyorum ama bu hisse bir gün piyasa alıma geldiği zaman elinde yeterince mal olsun...
    Neden mi bugün Petuna 5 TL vermiyenler 25 liradan almak için tavanda bekleyen yüzbinlerce lot gördüğünde,hiç acımadan bu sabretmeyi bilmeyen borsayı kumar zanneden iki çizgi çektigi için üstad denilen o üstadlar ve o kalabalık yığına malı devret ...İnşallah hep birlikte Jantsayı o yığına tüm dostlarla beraber devredecez...Sağlıcakla Kalın...

Emeğine sağlık ortak, hepsine katılıyorum ve bu sebepten dolayı burdayım.
    Fiili dolaşım %15 ve dolaşımdakinin de büyük kısmı kendilerindedir muhtemelen, yoksa burada 3-5 kişiden çok fazla olurduk.
    Bazı hareketleri bu hisseye yakıştıramadığım için yakınıyorum yoksa, dün 50-100 arası hisse tavan olmuşken bu hisse artda kalmaya zorlandı mesela.

8.  Alıntı Originally Posted by metamorfoz100 Yazıyı Oku
    Bawer arkadaşım ....para herkesin olduğu hissede kazanılmaz...Petuna 1 yıl önce git in cin top oynayan ağlayanlarla dolu git 1 ay öncesinde kimse yoktu....Bende vardı hisse ve her zaman derdim...Birgün gelecekler.....Kağıt 15 lira civarı defter değeri olduğu halde 5 liraya kadar düşürdüler ve heran batabilir dediler tabii ki ben satmadım bugün 25 lira ...bir değer yatırımcısı olarak defter değerine yatırım yaparsan eninde sonunda bir gün gelecekler...Peki Jantsanın defter değeri kaç 24 TL bugünkü fiyatı ne 52 neredeyse piyasa defter değerinin 2 katından fazla bir değer veriyor...Neden mi?

Sn. metamorfoz100, yazdıklarınızın bir çoğuna katılmakla birlikte sadece defter değerine bakarak fiyat analizi yapmamamız gerek bence. Jantsa nın PD/DD 2.2 ancak şahsen benim daha çok önem verdiğim F/K oranı 7,4 civarında ki bence gayet makul. Türkiye de maalesef birçok şirketin defter değerlerinin de gerçeği yansıtmadığını düşünüyorum. Ayrıca Borsa İstanbul da Temeli sağlam ve köklü birçok şirket ve bankalar da defter değerinin altında işlem görüyor, alakasız bazı firmalarda çok yüksekten. Bir de yığınlara yüksekten malı devretmek benzetmesi biraz acımasızca olmuş Sabreder isek Jantsa da güzel günler görebileceğimize bende inanıyorum. Saygılar. Y.T.D.

Sayfa 86/606 İlkİlk ... 3676848586878896136186586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •