Sayfa 86/557 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 4453 madde; 681 - 688 arası.

Konu: BAGFS - Bağfaş Bandırma Gubre Fabrikaları A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by emre73373 Yazıyı Oku
    Ben 3 iş günü önce kağıtçıkta pozisyon açtım...
    Ort. Mly 11,77...
    Kol keseriz olur biter. toplamda 950 adet..

Sen nöbetçi ky dostusun galiba bu topikte...
    Çıkamadığına göre, fırsat kollayıp takiptemisin, yoksa iyice ..oka batanlardan mı?
    Ben 10 yıldır burdayım. Başka alternatif yatırımların olduğu için sorun yok. Ancak benim gibi uzun süre bekleyip hiçbir şey görmeyen birçok kişi biliyorum. Hatta elinde ne var ne yok yatıranlar bile var. Şirket yatırımcısına hiç sahip çıkmadı. Öyle bir sinyalde vermiyor. Burada mücadelemiz bu ve benzeri aile şirketleri ya kendine çeki düzen verip kurumsallaşmayan yada borsadan çıkıp (alıp misketlerini mahallesine ) gidecek. Yoksa borsa ky den finans sağlama yeri olmaya devam edecek...

bilinçli yatırımcı bu kurumsallaşmaya direnen şirketlere yatırım yapmayıp bir şekilde kendilerine çeki düzen ver mesajı vermeli...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

2.  Alıntı Originally Posted by Belekkimi Yazıyı Oku
    Ben 10 yıldır burdayım. Başka alternatif yatırımların olduğu için sorun yok. Ancak benim gibi uzun süre bekleyip hiçbir şey görmeyen birçok kişi biliyorum. Hatta elinde ne var ne yok yatıranlar bile var. Şirket yatırımcısına hiç sahip çıkmadı. Öyle bir sinyalde vermiyor. Burada mücadelemiz bu ve benzeri aile şirketleri ya kendine çeki düzen verip kurumsallaşmayan yada borsadan çıkıp (alıp misketlerini mahallesine ) gidecek. Yoksa borsa ky den finans sağlama yeri olmaya devam edecek...

bilinçli yatırımcı bu kurumsallaşmaya direnen şirketlere yatırım yapmayıp bir şekilde kendilerine çeki düzen ver mesajı vermeli...
    Teşbihte hata olmaz derler işi yapan kadıysa kadıyı kime şikayet edeceğiz ki?

3.  Alıntı Originally Posted by yavuz1514 Yazıyı Oku
    Teşbihte hata olmaz derler işi yapan kadıysa kadıyı kime şikayet edeceğiz ki?
    Evet haklısınız. Bende Bursa ky için düşünüyorum. Yoksa herkes kimin ne olduğunu iyi biliyor. Ky soguslenmesin...patron bir eli Ege'de ne olacak burada ky kan kuruturken Ege'de işi bitiriyor. Geçen yıl bagfas 15 TL iken Ege 16 TL idi..siz gerisini hesaplayınız...
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, kişisel görüşlere dayanmaktadır. "ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR "

4. Yazdıklarımdan su anlaşılmasın : hisse fiyatları tavan gitsin parayı katlasin.

Bir şirket hissesi ne olursa olsun ülkedeki enflasyon oranının üzerinde yıllık getiri ile yoluna devam etmeli.yani yaptırdığını parayı yıllar sonra geri aldığında kendini korumalı..

Şimdi bu mendebur 7 yil once 10 TL idi. 7 yıllık enflasyon hesaplandığında en düşük % 55/60 çıkıyor. Hisse fiyatı 16/17 olmalıydı. Ölüsü tabiki. Birde iki kez bedelli yaptılar neyse.

Sonuç 7 yıl sonunda yatırılan para tuz bildiğiniz tuz parası bile etmiyor. 7 yıl önce alınan hiçbir (ev, araba, arsa, zeytin, et, peynir, vs vs) şeyi şimdi aynı fiyata alamıyorsunuz. Ama tek birşeyi her zaman aynı fiyatında veya daha düşüğünde alabiliyorsunuz :oda tezekspor..

5. Bay Gencer'in yaptığı yatırımın elinde patladı. (600000 ton üç yıllık gübre alımı Euro 2.30'dan 4 tl olması) Faturasını KY'ya çıkartıyor. bir babayiğitte çıkıp demiyor ki yaptığın yatırım artı eski fabrikanın piyasa değeri yerlerde sürünüyor diye. bu hissede ağa ne derse o. destek direnç formasyon hepsi ağa 8-10 yılda bunu öğretti ağa bize...

6.  Alıntı Originally Posted by yavuz1514 Yazıyı Oku
    Bay Gencer'in yaptığı yatırımın elinde patladı. (600000 ton üç yıllık gübre alımı Euro 2.30'dan 4 tl olması) Faturasını KY'ya çıkartıyor. bir babayiğitte çıkıp demiyor ki yaptığın yatırım artı eski fabrikanın piyasa değeri yerlerde sürünüyor diye. bu hissede ağa ne derse o. destek direnç formasyon hepsi ağa 8-10 yılda bunu öğretti ağa bize...
    Ben çok söyledim. Şirkete mesaj attım. Kur ile ilgili yükselis olursa ne olacak diye. Gelen cevap ürününde yabancı para cinsinden satacağız sorun yok diye de.

Sonuç: Borç gani satış yok KEKLESME var KEKLESME..

7. Kanadalılarla yapılan kekleşme sorununa yönelik bir haber de yok. 4MİLYON BEDELLE bakalım 6 aylıklarda patron ne sürpriz hazırlıyor bize..

8.  Alıntı Originally Posted by yavuz1514 Yazıyı Oku
    Kanadalılarla yapılan kekleşme sorununa yönelik bir haber de yok. 4MİLYON BEDELLE bakalım 6 aylıklarda patron ne sürpriz hazırlıyor bize..
    Onuda sordum haziran sonrası KEKLESME giderilmesi çalışmalarına baslanacakmis. ..
    şapkadan tavşan yerine sürpriz yapıp ayu çıkaracaklar mis ancak orada sorun çıkmış ayı iri olunca çıkmada zorluk yaşıyormuş..ya ayının zayıflamasına bekliyeceklermis yada şapkada tadilat yapacaklar mis..burda bile sorun yaşamış bahtsız..yazık ne sanssuzlik tüh..

Sayfa 86/557 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •