Sayfa 865/992 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon
Arama sonucu : 7929 madde; 6,913 - 6,920 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Patronun kavgalı olmadığı kimse yok Adam ölüp gitse arkasından rahmet okuyacak adam yok.

Patronun videoları izlerken nedense aklıma Maklube yemeği geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=bSnHLi5YjbQ

2.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Patronun kavgalı olmadığı kimse yok Adam ölüp gitse arkasından rahmet okuyacak adam yok.

Patronun videoları izlerken nedense aklıma Maklube yemeği geliyor

https://www.youtube.com/watch?v=bSnHLi5YjbQ
    Öyle deme patron ölürse ben mezarına giderim. Ne de olsa o kadar hakkımız hukukumuz var...

3. Öncelikler herkese selamlar;

Bu topic'e mesaj atan, (negative/positive) görüş veya düşüncelerini paylaşan tüm herkese samimi teşekkürlerimle..

Bu işlerden pek anlamıyorum ama;
    2014'den bu yana KAP'a gönderilmiş KAR DAĞITIM TABLOSU bildirimlerini inceledim ve ekran görüntüsünü bıraktığım tabloyu yaptım.(lütfen hata varsa düzeltin)

Tablodan anladığım kadarı ile Parsan'a daha yaklaşık 230 milyon TL borçluyuz...
    2023 net karı olursa bu rakam düşülecek ? Yanılıyorsam düzeltin.

Teşekkürler.
    PARSAN-2014-2022-KAR DAĞITIM TABLOSU.png

4. Sn. Swordfish,

vuk kayıtlarına göre hazırladıysanız. 2022 yılı zarar ile kapandı kar hanesine yazmışsınız.
    Açıkçası çok bir önemi de yok benim açımdan. Borç bitip kar birikince yine yeni yatırım yapar borçlanır gibime geliyor.
    Benim bu şirketten temettü beklentim yok kısaca.

5.  Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Sn. Swordfish,

vuk kayıtlarına göre hazırladıysanız. 2022 yılı zarar ile kapandı kar hanesine yazmışsınız.
    Açıkçası çok bir önemi de yok benim açımdan. Borç bitip kar birikince yine yeni yatırım yapar borçlanır gibime geliyor.
    Benim bu şirketten temettü beklentim yok kısaca.
    Sn. Deep;

Öncelikle cevbınız için teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Sn. Swordfish,

vuk kayıtlarına göre hazırladıysanız.
    Evet öyle yaptım.

Alıntı Originally Posted by deep Yazıyı Oku
    Sn. Swordfish,

2022 yılı zarar ile kapandı kar hanesine yazmışsınız.
    O durum benim de dikkatimi çekti açıkcası, şöye ki;

2014'den 2021 tarihine kadar olan KAR DAĞITIM TABLOSU KAP bildirimlerinin hepsinde zarar "-" ile belirtilmiş.
    Son gelen bildirimde ise "Net Dönem Kârı ( = )" 'nın karşında 501.923.211,64 değeri var ama önünde - yok.

Aşağıda ise zarar ettik diyor. Anlamadım.

Teknik bir konu, çok anlamıyorum ama 2022 için "Net Dönem Kârı ( = )" 810.087.249,00 TL ise şirke ne yapmış ki bundan 500 Milyon TL zarar'a dönmüş olabilir ki ?

Eğer bu zarar ise gerçekten;

1- Bunu nasıl becerdiler ?
    2- dediğiniz gibi ZARAR kısmına yazılmalı.

2021 için;2021.jpg
    2022 için; 2022.jpg

Şirketimizin, 2022 Yılına ilişkin olarak, Türk Ticaret Kanunu (TTK), Sermaye Piyasası Kanunu, SPK düzenlemeleri, Kurumlar Vergisi Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu ve diğer yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde hazırlanan Bilânço ve Gelir Tabloları ile Esas Sözleşmemizin ilgili kâr dağıtım maddesi dikkate alarak hazırlanan Kâr / Zarar Dağıtım Tablosu incelendi ve

a) Şirketimizin 2022 yılı faaliyetlerini içeren Türk Ticaret Kanunu (TTK), Kurumlar Vergisi Kanunu, Gelir Vergisi Kanunu ve diğer yasal mevzuat hükümlerine göre hazırlanan mali tablolarında 501.923.211,64 TL zarar elde edilmesi nedeniyle, hesaplanan 501.923.211,64 TL zararın gelecek yıllar kârlarından mahsup edilmek üzere geçmiş yıl zararlarına eklenmesine,

b) Şirketimizin 2022 yılı faaliyetlerini içeren, V.U.K. mali tablolarında 501.923.211,64 TL zarar olduğundan kar dağıtımı yapılmamasına,

c) Kâr/Zarar dağıtım teklifinin bu şekliyle 05 Nisan 2023 tarihinde yapılacak 2022 yılı Olağan Genel Kurul'un onayına sunulmasına katılımcıların oy birliği ile karar verildi.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Haklısınız karışık yazılmış. Ama gönderilen kapta net olarak yazıyor

7. Rica ederim
     Alıntı Originally Posted by swordfish Yazıyı Oku
    Sn. Deep;

Öncelikle cevbınız için teşekkür ederim.

Evet öyle yaptım.
    Bu defa zararı kırmızı renkte yazarak belirtmiş.
    O durum benim de dikkatimi çekti açıkcası, şöye ki;

2014'den 2021 tarihine kadar olan KAR DAĞITIM TABLOSU KAP bildirimlerinin hepsinde zarar "-" ile belirtilmiş.
    Son gelen bildirimde ise "Net Dönem Kârı ( = )" 'nın karşında 501.923.211,64 değeri var ama önünde - yok.

Aşağıda ise zarar ettik diyor. Anlamadım.

Teknik bir konu, çok anlamıyorum ama 2022 için "Net Dönem Kârı ( = )" 810.087.249,00 TL ise şirke ne yapmış ki bundan 500 Milyon TL zarar'a dönmüş olabilir ki ?
    ]

Vuk> vergi usul kanunu.
    Bilanço ise uluslararası standartlara göre hazırlanıyor.
    Bir de konsolide oluyor.
    Vuk'ta esas faliyetler hesaplanır. Konsolide bilançoda tüm kalemler hesaplanır. Arada mevzuat farkı var.
    Kafa karıştırıcı ve saçma ama durum böyle malesef.
    Siz hangi sonuca varmak istiyorsunuz onu netleştirirsek bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışayım.
    Bu konuda benden fersah fersah üstün arkadaşlarımız da var uygun görürlerse onlar da yazarlar.
    1- Bunu nasıl becerdiler ?
    2- dediğiniz gibi ZARAR kısmına yazılmalı.
    2021 için;2021.jpg
    2022 için; 2022.jpg

8.  Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku

Haklısınız karışık yazılmış. Ama gönderilen kapta net olarak yazıyor
    - yazılması gerekir evet, o yanılttı.

Sayfa 865/992 İlkİlk ... 365765815855863864865866867875915965 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz