Sayfa 869/1024 İlkİlk ... 369769819859867868869870871879919969 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 6,945 - 6,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. geçen sene antalyada bu zamanlar günlüğü 220 tl olan otel şu an 600 tl ( 2 kişi 1200 yapar ).. ve yer yok..
    ya ciddi turist girişi var.. yada dolardan parayı vuranlar buralarda yiyor..

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Siz söyleyin. Neyle ölçelim? Neyle kıyaslayalım?

Dolar tüm dünyada paçavraya dönmüşken "kişi başı milli gelir şu kadar dolar" diyerek böbürlenmeyi bildiler ama.

E şimdi dövizler uçtu TL düştü diye gelirimizi patatesle mi ölçelim?

Hoş, patatesle ölçünce de yine herkesten fakiriz ya neyse.

Ev kiraları gelir seviyesiyle ve yaşam kalitesiyle orantılıdır, öncelikle bunu kabul edin.
    Yok eğer aksini düşünüyorsanız ve düşük kiranın iyi bir şey olduğunu savunuyorsanız venezuelada yaşamanızı öneririm.
    Orada kiralar heralde 10 dolar falandır.
    Ev kıraları o ulkenın degerını gosterırse 2000 euro maas alıpta 1000 euro kıra odemekte o ulkenın yıne degerını gosterır sanırım
    Sımdı ben ıyıyız demıyoruz krız kapıda ekonomı ortada mb sındrn tutta bugun en cok begendıgım sey bu arada bakan albayrak in makam aracları vs acıklaması
    Yıllardır ısraf ve musrıflık ıcınde enerjıde bagımlı cari acıga ortada olan bu memleketın cok ıyı yonetılmedıgını dusunuyorum ancak elestırınınde bır bedelı var almanya veya ıng ve ab ulkesı 1400 euro zaten ulkemızde matematıkselmolarak yanlıs bır rakam olur
    Bunu mukayese etmesı yanlıs dıue belırttım

Hayırlısı..

Kitabın adı:ROTHSCHİLD PARA İMPARATORLUĞU / Derin Yahudi Devleti
    Yazar :George Armstrong
    ......
    Arkadaşlar bu kitap,Yahudilerin Dünya finansını nasıl ellerine geçirip,Dünyayı parayla nasıl yönettiklerini anlatıyo.1700 lü yıllarda yazılan Yahudi protokolellerinin adım adım günümüzde nasıl uygulandığını görünce küçük dilinizi yutacaksınız...
    .....Bu kitabı okumadan;
    --1.2.Dünya savaşını
    --1929 ABD finansal krizini
    --Vietnam savaşını
    --Irak savaşını
    --Arap baharını
    --ABD başkanlarının suikastla öldürülmesini..
    --FED'in ABD devletinden bile nasıl güçlü olduğunu,
    --vede her on onbeş yılda bir tekrarlanan bu küresel krizin,kim tarafından ,niye çıkarıldığını, vs.vs .vs. bu kitabı okumadan anlayamazsınız...
    .................
    Altını çizdiğim bazı bölümler;
    ---şükürler olsun ki medya elimize geçmiştir.Elimizdeki bu altını elde edene kadar döktüğümüz gözyaşı ve kan çok büyüktür.Pek çok Yahudi canını vermiş olsada sonunda kazanan biz olduk....(protokol 2'den alıntı)
    --Medya amacı insanları kandırmak ve propaganda ileyönlendirmek olan Yahudi sermayesi tarafından dejenere edilmiştir.(Protokol 12'den alıntı)
    --En büyük güç medyadır.Bazı fikirleri durmaksızın tekrarlayarak medya toplumda gerçekler haline getirmektedir.Ve her yerde medya bizim elimizdedir.(12. Protokol)
    ---ABD başkanlığına oynayan bir insanın Yahudiler ve onların kontrolündeki medyaya gitmek dışında bir seçeneği yoktur çünkühalka inmenin yolu medyadan geçmektedir..Sonuçta ABD başkanları Yahudilerce seçilmekte ve seçtirilmektedir..
    --Bize karşı çıkan devletleri komşularıyla birbirine düşürecek durumda olmalıyız.Ancak eğer karşı çıkan devlet ve komşuları birlik olarak bize karşı çıkarlarsa o zaman da dünya savaşı çıkaracak güçte olmalıyız...(protokol 7 den alıntı..)
    ---Köylü ve işçilerin sadaka ekonomisine alıştırıldığı,zenginlerin ise servetleri yüzünden korkak olduğu bir ülkede demokrasi olmaz..(s.104)
    --Politikanın ahlakla ilgisi yoktur.Ahlaki değerlere sadık bir politikacı başarılı olamaz vekoltuğu hiçbir zaman sağlam değildir.İyi bir politikacının büyük hayelleri ve inandırma gücü olmalıdır.Dürüstlük ve samimiyet gibi geleneksel değerler politikada zayıflık olarak nitelendirilir çünkü bu değerler politikacıya en güçlü düşmanından bile daha fazla zarar verirler.BU değerler Yahudi olmayan için geçerli olabilir ama bir ülkeyi yönetmek için yeterli değillerdir...(protokol 1'den alıntı)
    ........
    evet arkadaşlar bizde burda Viob'mu alalım,Dolarmı alalım,Hisse senedimi alalılım diye uğraşıp duralım.Dünyayı yönettiğini zannettiğimiz insanların hepsini üstüste koyun inanın bir kontrat dahi etmezler.....Gerçek bize gösteriliden çok farklı....

4. djoz...

Dünyanın her ülkede gecerli bi kural vardır. Kapilazm kuralı.

ALTTA KALAN CANI CIKAR.

1-2 bin euro ile köpek gibi yaşarsın avrupada :D

5. Doğru yöntemi siz söyleyin o zaman.

Patatesle ölçsek, yine yunandan bile fakir çıkarız.

Eeee?

Ölçemiyorsak tükkanı kapatalım.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

6.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Doğru yöntemi siz söyleyin o zaman.
    Yöntem belli, hangi ülkede olursan ol orta-üst tabakada olcaksın. Üst tabakada olursan tadından yenmez.

7.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Yöntem belli, hangi ülkede olursan ol orta-üst tabakada olcaksın. Üst tabakada olursan tadından yenmez.
    Benim semtimdeki insanlar genelde 3 bin kazanıp 1500 kira veriyor.
    Yakınımdaki kaliteli bir semtte yaşayanlar 10 bin kazanıp 5 bin kira veriyor.
    Ne fark etti şimdi?

Ülkenin üst kademesi diyorsunuz, diğer ülkeler bize göre dünyanın üst kademesindeler. Aynı şey işte.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8. 3000 alan adam 1500 kıraya oturmaz yahut ek gelırlerı vardır
    Buda ters matematıge ters
    Tutumlu olmak yada kendı yasam standartını belırlemek ayıp degıl kı ben tutumlu bırı olmadan soluyorum bunları
    Hanı bır laf vardır
    Gelın halına gore salın dıye

Hayırlısı..

Sayfa 869/1024 İlkİlk ... 369769819859867868869870871879919969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •