Sayfa 877/994 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon
Arama sonucu : 7952 madde; 7,009 - 7,016 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. Warren Buffett'a soruyorlar;
    İlk günden beri hiç bölünmeden astronomik rakamlara ulaşan hisse senetlerinizi, neden bedelsiz yapıp bölmüyorsunuz? Böylece daha çok yatırımcı için ulaşılır olabilir.

Bunun hissedarların menfaatine olmadığını açıklıyor. Özetle; işletme değeri yerine hisse fiyatına odaklı düşük kaliteli alıcılar gurubunun hisse performansına zarar vereceğini açıklıyor ki adam bunu zaten deneyimleyerek de görmüş.

Hisse sayısının artmasının hissedara zararını, özkaynak karı %12 olan şirketin hisse senedi defter değerinin üstünde işlem görüyorsa, borsada devir hızının artması ekseninde şöyle açıklıyor; Hisse senetlerinin yıllık devir hızı %100 olduğu durumda, hissedarlar sahipliklerini devretmeleri durumunda yıllık olarak şirketin net değerinin %2'sini ödeyecektir. Bu, yatırımcının kazancına devletin %16 ek vergi koymasına denk bir kayıp.

Benim açımdan, tüzel kişiliği olan şirketlerin kazançlarını sermayeye eklemesi sağlamlığın artması açısından olumlu fakat sulanma etkisinin devir hızını artırarak ek maliyet oluşturduğu detayını hiç hesaba katmamıştım. Bu işleme "etkisiz" diyen birine ticaret hukuku okumayı tavsiye ederim. Hiperaktif bir borsa işletmenin yan kesicsidir, bu işten aracı kurumlar karlı çıkar anlaşılan.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Barkley & Crushing, birbirinizin kalbini kırmayı bırakın artık, ikiniz de gayet düzgün ve efendi insanlarsınız

Th sağol

Ereğli ucuz değil dedim tabi bana göre ama adamın kutsal değeri gibi tepki verdi

Sen değerleme konusunda iyisindir sence nasıl ucuz mu...

3. Küçük bir hissede multi milyonluk işlem yapıp yüksek karla kapattım diye halka açık yerde gönlünce yazabilen biri hayatında hiç SPK bülteni okumamış derim

4.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Anlama özürlüsün

Benimkide hakaret değil seninle ilgili bir tespit ve de çok Doğru

Hisseyi kötülemek mi onun için gerizekalı olmak gerekir ki ben sen değilim neticede

Yükselmesini istediğim şeyi niye karalayayım sivri zekalı

Bir de milletin annesine laf edecek kadar...... demişsinde şimdi senin annen milletin annesi nasıl oluyor...

Yine hakaret etmeden duramamışsın (gerizekalı) lafını olduğu gibi sana iade ediyorum gerçekten çok seviyesiz bir insansin! , neyse sebebini açıklamam gerekirse de bu iadenin senin son paragrafında yatıyor aslinda bunun cevabı , şu yazdigin son paragraftan sonra anladım ki konuştuğum kişi ya çocuk ya da zeka özürlü ya da her ikisi de aynı anda bu yüzden seninle daha fazla muhattap olmicam hadi bak işine git Mathias kankanla hissenin ne kadar pahalı olduğundan bahset hadi...

5.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Th sağol

Ereğli ucuz değil dedim tabi bana göre ama adamın kutsal değeri gibi tepki verdi

Ilk dediginde efendi gibi cevap yazdim kendi dusunceme gore, ikinci kez dedin sesimi cıkarmadim kendisine gore haklidir dedim konuyu uzatmadım sonucta herkes dusuncesini dile getirmekte ozgurdur fakat aradan 2 gun geçti bu sefer 3. Kez mathias kankanla bir olup ufacik beyninle bana laf çakmaya kalktin bende agzinin payini verdim konu bundan ibaret şimdi sus ve otur aşağı!

6.  Alıntı Originally Posted by Crushing Yazıyı Oku
    Th sağol

Sorduğun soruya bak senin de. TH değerlemesini kendince yaptı damdan çatıdan adam atlayıp hakaret aşağılama hatta lanet bile yedi 7/24 hisse okşayanlardan
    , teknesi atlantik okyanusunda suya gömüldü kendisi robinson crusoe gibi aylarca bir adada yaşadı da güç bela kurtuldu falan. .Ben bir senedir 1 dolar eder diyorum benzer şeylere bende maruz kaldım. Yok uslubum kötü imiş. Adam sana hakaret edecek sen laf söyleyince aaaaaa uslubun kötüüü.

Hisse böyle aylarca senelerce hareket etmeden kalınca çok kendini bilmiş borsa uzmanı! çeker . Hepsi sırası ile dersini alır gider. Geçen sene geldi idi bi tane ben ulkeri 5 den aldım 100 den sattım bu işler benden sorulur diye bi yaygara falan etti sonra bi baktık sakince stop olmuş falan. Şimdilerde de bi uzman!! arkadaş geçmişden nasıl karlar yazdığını dem vurarak bakın eregl de yakında uçacak intibası oluşturuyor. Neden nasıl hangi neden diyoruz laf kalabalığına sokuyor gizemli sözlerle nasıl bir büyük piyasa oyuncusu olduğunun reklamını falan yapıyor. Teknik analiz üzerinden soru soruyoruz geçiştiriyor falan.

7.  Alıntı Originally Posted by Barkley Yazıyı Oku
    Yine hakaret etmeden duramamışsın (gerizekalı) lafını olduğu gibi sana iade ediyorum gerçekten çok seviyesiz bir insansin! , neyse sebebini açıklamam gerekirse de bu iadenin senin son paragrafında yatıyor aslinda bunun cevabı , şu yazdigin son paragraftan sonra anladım ki konuştuğum kişi ya çocuk ya da zeka özürlü ya da her ikisi de aynı anda bu yüzden seninle daha fazla muhattap olmicam hadi bak işine git Mathias kankanla hissenin ne kadar pahalı olduğundan bahset hadi...
    Elinde hisse olan biriyle mathiası bir tutana gerizekalı demek iltifat olur

O son paragraf dediğin yeri (bu arada güldürdün sabah sabah tabi neden GENELleme yaptın o da ayrı bir bilinçaltı problemin galiba) iyi özümse diyeceğim ama nafile zeka genlerin baya bir kötü ama senin suçun değil tabi ki.

8.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Sorduğun soruya bak senin de. TH değerlemesini kendince yaptı damdan çatıdan adam atlayıp hakaret aşağılama hatta lanet bile yedi 7/24 hisse okşayanlardan
    , teknesi atlantik okyanusunda suya gömüldü kendisi robinson crusoe gibi aylarca bir adada yaşadı da güç bela kurtuldu falan. .Ben bir senedir 1 dolar eder diyorum benzer şeylere bende maruz kaldım. Yok uslubum kötü imiş. Adam sana hakaret edecek sen laf söyleyince aaaaaa uslubun kötüüü.

Hisse böyle aylarca senelerce hareket etmeden kalınca çok kendini bilmiş borsa uzmanı! çeker . Hepsi sırası ile dersini alır gider. Geçen sene geldi idi bi tane ben ulkeri 5 den aldım 100 den sattım bu işler benden sorulur diye bi yaygara falan etti sonra bi baktık sakince stop olmuş falan. Şimdilerde de bi uzman!! arkadaş geçmişden nasıl karlar yazdığını dem vurarak bakın eregl de yakında uçacak intibası oluşturuyor. Neden nasıl hangi neden diyoruz laf kalabalığına sokuyor gizemli sözlerle nasıl bir büyük piyasa oyuncusu olduğunun reklamını falan yapıyor. Teknik analiz üzerinden soru soruyoruz geçiştiriyor falan.
    P.d değerinin altında işlem gören her hisse ucuzdur sanıyor zavallı

Ama zeka seviyesine göre yine de fena değil.

Sayfa 877/994 İlkİlk ... 377777827867875876877878879887927977 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •