Sayfa 879/1004 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon
Arama sonucu : 8026 madde; 7,025 - 7,032 arası.

Konu: Viop LIII

1.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Basın toplantısı ile yol haritasını vs vermeleri lazım. Şu an sadece iştirakleri toparlıyor ama sonrasında yeni şirketi halka açar sermayeyi güçlendirir diye düşünüyorum.

Siyasi taraftan ne telkin/baskı olacak bilemeyiz.

Tam vade sonuna bu tip işlemler sakat.
    Abi bunlar çökmesin diye tedbir felanmj alıyor istiraklere ,aklıma öle.geldi
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

2.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Kısık Ateş ile Yerli Yerinde 4.Bölüm: Mavi Kuyruklu Karides

https://www.youtube.com/watch?v=Fbk-Y-6Lejk
    Eleştiriye açık biriyim ama hakareti ve kişiyi yönlendirdiğimi kabul etmiyorum.!
    Gurme değilim,bilmediğim bazı konularda da iddialı olmam.
    Altınorta arkadaşım İzmire geldi,bazı özel durum ve şartlarımdan dolayı resimde görünen yerde ağırladım,daha iyi yerler var mı elbette vardır,şartlar böyleydi.
    Mert beye özelden sebeplerimi yazacağım,kabul etsede,etmese de ..(yazdıkların şık değil )

3. Bu şartlarda nasıl para kazanılır ki. Dün sanayiye gömdüler bankaları aldılar bugün sabah bankaya gömdüler tersi oldu. Yorumcular hep ters köşe. Viob oynayan kardeşlerime kolaylık versin Rabbim. İnşallah herkes para kazanır. Ama izleyerek çok şey öğreniyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Tepe görüldü ..8356.25 ..
    Evet akşam seansının tepesi şimdilik o gibi duruyor ama ben ptesi günkü tepeden real time online olarak ilk sıftahımı yapmayı düşünüyorum
    İşc nin haberiyle bi gazlama olanbilür olmuyanbilürde, nasip kısmet bakıcaz

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

5.  Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Her şey olabilir ama bana göre esas nedeni teknik sorunlar. ERP vs programları ile şirketleri yönetmek mümkün ama ana bankacılığın içine monte etmek çok zordur.

Bankalar kanununa göre iştirakler için ayırılabilecek sermaye sınırları var. Geçen TV'de konuştular, sohbet odasında da denk geldim, bu tip şey bekleniyordu muhtemelen.

Normalde ana holding altında finansal holding ve non-finansal holding şeklinde 3 holding kurulması lazım ama vergi kanunları nedeni ile çok masraf çıktığı için yapamıyorlarmış. Atatürk vasiyeti de var.

Koç Holding, Aygaz elindeki Tüpraş ve Koç Finansal hisselerini aldı, Sabancı da zamanında Aksigorta içindeki Akbank hisselerini almıştı, o tip örneklere bakarak en az vergi doğacak şekilde bir şeyler yapacaklar bence.

TSKB'de Vakıfbank'ın da payı var, onlar ile filan bence görüşülmüştür.

>>>>>>>>>

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?M...evzuatTertip=5
    Ortaklık paylarına ilişkin sınırlamalar

Madde 56 — Bankaların; kredi kuruluşları ve finansal kuruluşlar dışındaki bir ortaklıktaki payı kendi özkaynaklarının yüzde onbeşini, bu ortaklıklardaki paylarının toplam tutarı ise kendi özkaynaklarının yüzde altmışını aşamaz.

Bu Kanunun 55 inci maddesinin (e) bendinde belirtilen işlemler, birinci fıkrada belirtilen sınırların hesabında dikkate alınmaz.

(Mülga fıkra:20/2/2020-7222/18 md.)

Bankalar, kendilerinde doğrudan veya dolaylı olarak pay sahibi olan ortaklık ve kuruluşlarda doğrudan veya dolaylı olarak pay sahibi olamazlar, bunların hisse senetlerini rehin olarak kabul edemezler ve karşılığında avans veremezler.
    Son düzenleme : ariston; 25-08-2023 saat: 22:14.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    Tiflis, Gürcistan
    Gönderi
    142
     Alıntı Originally Posted by işçi74 Yazıyı Oku
    Benim de ilk aklıma gelen bu oldu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,778
    pust palanenenin yaptığına bakın

geçen haftanın dibini gösterdi-tepesine yaklaştı son gün orta çizgisinden kapatıyor.

son kalan 3 günüde yıllık %47 den hesaplıyor.
    Bear_Bull
    @BearBull26

8. Deniz hocamı okudum. Bu faiz artışı kur kkm vs bilanço analizlerim. Ekonomi yönetiminin kkm den çıkın demesi kkm deki paranın kura doğru bir yönelimi ciddi sorunlar çıkarır. Faiz artışı ile finansman maliyeti her ne kadar hala enflasyonun altında olduğunu düşünsekte kısa vadede sonucları alınacak bir gelişme değil. Bu kararın arkasında sabırla durulmalı. Bu arada hükümet ciddiyse hukuki alanlarda baskıdan tuzaklardan kaçınmalı. Ama görüyorum ki İmamoğlu davasında istinaf mahkemesi hakimleri yer değiştiriyor. Bana göre değişen nokta kadar bir şey yok. Bundan sonra geceye pozisyonla giren arkadaşlar iki kere düşünmeli. Rte dönemimde Rahip Brunson, Naci agbal ve çeşitli MB başkanları maliye bakanı görevden almalar gibi krizler bizde hiç bitmez.

Sayfa 879/1004 İlkİlk ... 379779829869877878879880881889929979 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •