Sayfa 881/1003 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 7,041 - 7,048 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

2.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    Ablam çıktı birden arttırırsak faizi, düğümü çözemeyiz daha beter olur bunun için ufak ufak faizi arttırıp etkilerine bakarak hareket edeceklermiş.

Yüzde 58 beklenen, 100 den fazla gerçek enflasyon, bir ayda 850 milyar artan borç yükü vs. vs. olan ülkede 2,5 faiz arttırınca gördükleri etkiyi ve bu etkiye bağlı aldıkları önlemleri bilmek isterdim.

Kadına da diyecek bir şey yok. Memleketin hali de, yönetenler de ortada.

Çıktı konuşmuş olmak için konuştu. Mecbur olmasa çıkmazdı.
    CV'in çok kötü değilse tc. merkez başkanlığını neden kabul edersin, politikacının gölgesinde kalacağın gelirken belli, açıktan milyon dolarlar alıyorsan veya insider'da teşviki mesain varsa bilemem..

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Şaka maka Gaye Erkan muhtemelen son 20 yılın en iyi mb başkan adayı olabilir.
    Bu avrattan cacık olmaz.!!!
    Akıllı biri olsa.!!!
    -50 milyar dolar olan.!!!
    Kasanın başına geçmez.!!!
    Merkez bankası tecrübesi.!!
    Dağdaki çobanla aynı seviyede.!!
    Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

4.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    Amb 0.25 artırdı parite 1.10 altina geldi.
    Bunları önden fısıldadık...altını fısıldadık..

Gerçi ben altını daha önce de 1850 den 1600 lere yamulurken, daha harekete başlamadan da fısıldamıştım topiğe.

Bi teşekkür eden oldu mu o zaman da..yooo..hatta çemkiren biri oldu, bi de üşenmeden uzun uzun cevap yazdım ona..

Şimdi bilsek olacak mı...yooo..

VESBE topiğine ahanda burası dolar bazlı tarihi zirve dedik diye döveceklerdi anadın mı...1 sene sonra da düzeltme bitti diye gidip yazdık..biri teşekkür etti mi..yooo

Ereğli, Petkim, Kcholün dibini ikaz ettik..bunlar burada deper dedik...sağol diyen oldu mu...yooo..

O yüzden..ben fısıldar geçerim...olursa olur...olmaya da bilir gelecek değişken...ama bi şey paylaşmışsak, bi şey vardır da paylaşmışızdır...en azından objektif şekilde ve iyi niyetle paylaşmışımdır...bazen de paylaşınca mundar oluyor tabi, o da ayrı mevzu.

5.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Faiz sebep enflasyon sonuç ekonomik terim değilmiydi.

Siyaset mi olmuş?
    Valla yarın çıkıp da; 'Ben öyle bi şey demedim yaw, bunu da nerden çıkarıyorsunuz' der mi, der.

Bunu dediğinde, biri de çıkıp itiraz edebilir mi, edemez.

Bknz Mavi Marmara, Rahip Bronson, emri ben verdim v.s.

Yaşasın ileri demokrasi.

Ne diyorsam o..anadın mı...

Ben asla yalan söylemem......yalan söylerken bile

Annadın mı...o kadar..konu kapanmıştır.

6. O zaman millet neden dolar topluyor diye sormayacak.

Hic utanmadan, SGK Emeklisini acliga mahkum edip, emeklimizi enflasyona ezdirmedik dersen.

Bir onceki secimde, dagittigin iki bin lirayi, geri alip, %25 zam verdik dersen, bu millet dolar alir.

Hatta parasi olmayan, kredi cekip dolar alir.

Ve bu dolar seni goturur.

Demedi deme.

7. Paran cok, ucagin bile var, hadi sen kacar kurtulursun, bugun yaninda olup ta kacamayan var ya, is'te onu yakalar kaziga oturturlar.

Ben pasa oldum diye gort gort gezinenler, bir kisim hakim ve savcilar, bir kisim polisler kacacak yer bulamaz.

Hele dur.

Bunlar henuz iyi gunler.

Sayfa 881/1003 İlkİlk ... 381781831871879880881882883891931981 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •