Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 7,097 - 7,104 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1. PDD katılım fonu olduğu için stopaj yok. Aylık getirisini 0,90 a bölerseniz EIB den daha fazla getirdiğini görebilirsiniz. Ayrıca %2,83 hisse taşıyor o da ARASE hissesi. Yaklaşık yarı yarıya %10 oranında ELZ (hisse) ve KIS (döviz) fonları var getiriyi bunlar arttırıyor. EIB ye göre daha az hisse pozisyonu ile neredeyse aynı getirisi var stopaj avantajını düşününce getirisi EIB den bile daha iyi.

MJB için Bovespa 130 binden 100 bine düşmüş ve şuan 107 binde tekrar 130 bini denerse MJB için güzel bir getiri katkısı yapar. Yaklaşık %8 petrol IEO eftsi vardı bunu satıp aynı oranda alternatif enerji fonu AOY almışlar. Petrolde 70-80 USD bandını tepe görüyorlar sanırım ki alternatif enerjiye geçiş yapmışlar.

Yorumlarım kendim için beyin fırtınası olup Y.T.D.

2.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Aramizda alc,dpt,gsp gibi temettu fonlarina yatirim yapan forumdaslar var mi acaba ? Yatirim yapan var ise performanslari tatmin edici mi sizce ?

Bu arada Kub kardesi krs den oldukca farkli getirmis bugun. Genelde birbirlerine yakin gidiyorlardi.

KRS + 2.38
    KUB + 0.72
    Bende Akbank Bist 25 ile Azimut Kar Payı Ödeyen Hisseler var. Akbank ile Denizbank'ın Bist 25'leri (tahmin ettiğiniz üzere) neredeyse aynı., Son aylarda çılgın atıyorlar. Osmanlı 1. Hisse, Atlas, Yapı Kredi Koç İştirakleriyle baş edebilen endeks hisseleri,. Bankacılık endeksi gibi bir uçtan bir uca da savrulmuyorlar. Düzenli kendi hallerinde artıyorlardı; artık insanlar temettü hisselerine mi odaklandı noldu bilmiyorum bu son rallide çok iyi iş çıkardılar. Dün veya bir gün önce Akbank Bist 25 , %4.5 gibi bir şey getirdi.

Azimut çok daha sakin gidiyor. Ama o da son dönemde temettü hisselerine gelen ilgiden nasiplendi. Ortalamaya yakın getiri sağladı. Genelde biraz altında kalıyor. Ama bu fonun güzel yanı da temettü hisselerinden gelen paraları, sahip olduğunuz fon payı oranında yatırımcıya dağıtıyor; hem de o gün. Buradaki arkadaşlar uyarmıştı beni. Grafikte mesela Temmuz ayı gibi çok dik bir düşüş var; temettü tutarını dağıtınca fon bedelinden düşüyorlar. Diğerleri kendi içlerinde mi yediriyor artık ne yapıyorlar burdaki arkadaşlar daha iyi bilir

Ben ikisinden de memnunum,. Akbank aldığınız zaman Denizbank'a ihtiyaç kalmıyor, aynısı Denizbank için de geçerli,. hep başa başlar zaten getiri olarak. Akbank'ın güzel yanı tek tek bile alabiliyorsunuz, Denizbank minimum 100 pay almak zorundasınız.

Bankacılık veya Bist 30'a göre tercihim Bist Temettü 25

kap tan portfoy dagilimina bakiniz

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu pdd nin grafiği sanki ppf gibi ve getirisi çok iyi ..nedir başarısının sırrı ( bu zaman kadar)

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Skenderin vuruskan evlatlari. Sinai fonu ve ayri banka fonu var mi oynasak? Bir sanayi bir banka kaldiriyorlar.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bänü alkan bilir o işi...

kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

5. Ufaktan başladık döviz var yuzde 10 ...10 maliyetle ..() fonlarada kademeli gireceğim dediğiniz gibi ...yay aft ve hsyf fonu da koyacağım ..portfoyumun adı kelle paça olacak ..suyu TL mevduat ve doviz : içindeki taneleri defansif değişken fon : ...yay aft sirke ; tcd de sarımsak ..
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    o kadar da değil tamam viopa, al-sata bulaşma da hiç değilse rpd yap kademeli derim. dolar bir yıl içinde 20'yi sollarsa paran pula döner. şakası yok.

Yes dostum, yabanci senetlere bole iki satir ayiriyorlar genelde
    bazilari abartili olarak 5-6 satirda toplamislar, bi pivot sum cekemiyorlar demek ki elemanlar

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    yabancı börsa fönlarını mı dillendiriyorsunuz yazıda ?

Dostum banka MT ile iliskiler iyi olmali, sevindirici bu
    benim hanim da bankaci tarafindan cikulat ile odullendirilmis bana dedi gidip alirmisin diye dedim bana niye yok simdi, benim bankacilar dan tik yok enteresan yahu

Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgilendirme için...bende bugün eıb rpd sua ve opb ye girdim bir miktar .aft yi çok methetti bankadaki MT. 1 senede yuzde 100 getirmiş ..şimdi girsek desekki bize yüzde 50 de yeter acep olur mu ..denemeden bilemeyiz ...piyango gibi almazsan çıkmaz ..

Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Skenderin vuruskan evlatlari. Sinai fonu ve ayri banka fonu var mi oynasak? Bir sanayi bir banka kaldiriyorlar.

SM-J730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sorsaniz ikimizi de hepsi engellemistir kesin 😀😀😀😀😀😀😀😀

Sayfa 888/1002 İlkİlk ... 388788838878886887888889890898938988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •