Sayfa 89/139 ÝlkÝlk ... 3979878889909199 ... SonSon
Arama sonucu : 1105 madde; 705 - 712 arasý.

Konu: BALAT - Balatacýlar Balatacýlýk

Alýntý Originally Posted by Cemcir. Yazýyý Oku
    Taban olduk bugün :/
    Sayýn yatýrýmcý, Tavan mý olmasý gerekliydi ? dün 2,46 kapattý buðünde 2,44 sorun nedir ? ..Size Borsayý býrakmanýzý yada daha sakin hisseleri öneririm BALAT ta hiçbir þansýnýz yok sizin çok panikliyorsunuz BALAT hiçbir kaðýda benzemez AYLIK FARK %40 (+) YILLIK (+) %700 d)) AMOR
    Yorumlarým ve Düþüncelerim Yatýrým Tavsiyesi Niteliðinde Deðildir.

2.  Alýntý Originally Posted by Murat DOÐAN Yazýyý Oku
    Sayýn yatýrýmcý, Tavan mý olmasý gerekliydi ? dün 2,46 kapattý buðünde 2,44 sorun nedir ? ..Size Borsayý býrakmanýzý yada daha sakin hisseleri öneririm BALAT ta hiçbir þansýnýz yok sizin çok panikliyorsunuz BALAT hiçbir kaðýda benzemez AYLIK FARK %40 (+) YILLIK (+) %700 d)) AMOR

Haklýsýnýz en iyisi sabýrla beklemek. Gün içinde 2.20 li rakamlarý görünce panikle girdim o yazýyý

HÝSSEDE BAZI FORMASYON OLUÞUMLARI VAR... DÝKKATLÝ OLMAKTA FAYDA VAR SON KARARLARINIZIN MUTLULUK VERMESÝNÝ TEMENNÝ EDERÝM... YTD

https://invst.ly/qkz9t

https://invst.ly/qkz8v

https://tr.tradingview.com/chart/BALAT/HeTIUwQl/

https://invst.ly/qlclr

https://teknikanalizformasyonlar.blo...tion.html#more

4.  Alýntý Originally Posted by Murat DOÐAN Yazýyý Oku
    HÝSSEDE BAZI FORMASYON OLUÞUMLARI VAR... DÝKKATLÝ OLMAKTA FAYDA VAR SON KARARLARINIZIN MUTLULUK VERMESÝNÝ TEMENNÝ EDERÝM... YTD

https://invst.ly/qkz9t

https://invst.ly/qkz8v

https://tr.tradingview.com/chart/BALAT/HeTIUwQl/

https://invst.ly/qlclr

https://teknikanalizformasyonlar.blo...tion.html#more
    Syn Doðan.
    Hissede sýkýntými var.
    Ben bu tekniklerden bir þey çýkara madim

Yatýrýmcýlardan þahsýma çok soru gelmekte þirket neden bu kadar deðerlendi diye... þirketin durumunu deðerlendirdiðimiz zaman þirket tarafýndan açýklanan KAP haberlerine baktýðýmýz zaman SORDUÐUNUZ SORULARIN CEVABI ORADA VAR O AÇIKLAMALARA BÝR BAKALIM ;

1) Ýþtirakimiz Berka Balata Sanayi ve Ticaret A.Þ. Turgutlu Organize Sanayi Bölgesi Fabrika Þubesi bu gün 02.03.2020

tarihinde Vergi ve SGK tescil iþlemleri tamamlanmýþ ve üretim faaliyetlerine baþlanmýþtýr.

Tüm yatýrýmcýlara duyurulur

2) ÖZ SERMAYE DEÐERLEMESÝ

****Yönetim Kurulumuz, þirketimizin sermaye kaybý ile ilgili 6102 Sayýlý T.T.K. 376. Maddesi gereði Finanasal Tablo hazýrlamak için þirketimizin

aktifinde kayýtlý makine ve techizatýn yeniden deðerlemesi için Sermaye Piyasasý Kurumu'ndan yetkili deðerleme firmasý

LAL GAYRÝMENKUL DEÐERLEME VE MÜÞAVÝRLÝK A.Þ. ile 27.12.2019 Tarihinde sözleþme yapýlmýþ ve çalýþmalara baþlanmýþtýr.

Tüm yatýrýmcýlara duyurulur.
    Þirketimiz Yönetim Kurulu tarafýndan, Sermaye Piyasasý Kurulu'nun 10.04.2014 tarih ve 11/352 sayýlý Kararý

dikkate alýnarak, Türk Ticaret Kanunu (TTK) 376 ikinci ve üçüncü fýkrasý uygulamasý çerçevesinde;

1. Sermaye Piyasasý Kurulu'nun II - 14.1 Tebliði çerçevesinde hazýrlanan 2018 yýlýna iliþkin konsolide finansal tablolara göre,

TTK'nýn 376'ncý maddesinin 2'nci fýkrasý uyarýnca sermaye ve kanuni yedek akçe toplamýnýn üçte ikisinin fazlasýnýn karþýlýksýz

kaldýðý tespit edilmiþ olup, Sermaye Piyasasý Kurulu'nun II - 14.1 Tebliði çerçevesinde hazýrlanan 2019 yýlýna iliþkin konsolide finansal

tablolarýmýzda ise, TTK'nýn 376'ncý maddesi uyarýnca sermaye kaybýnýn mevcut olmadýðý tespit edilmiþtir.

2. Baðlý ortaklýðýmýz "Balatacýlar Balatacýlýk Sanayi ve Ticaret A.Þ." unvanlý þirketimiz için Lal Gayrimenkul Deðerleme ve Müþavirlik A.Þ.

tarafýndan hazýrlanan makine teçhizat deðerleme raporunda yer alan deðer esas alýnarak SPK'nýn 10 Nisan 2014 tarihli ve 11/352 sayýlý ilke

kararý uyarýnca hazýrlanan ekteki bilançonun TTK 376 bilançosu olarak kabulüne ve TTK 376 bilançosuna göre hesaplanan özkaynaklar

tutarýnýn Þirket'in sermaye ve kanuni yedek akçelerinin tamamýný karþýladýðýnýn tespit ve deðerlendirilmesine,

3. Devamlýlýk esasýna uygun olarak hazýrlanan konsolide 2018 yýllýk finansal durum tablosu sermaye ve kanuni yedek akçe
    toplamýnýn üçte ikisinden fazlasý karþýlýksýz kaldýðýný gösteriyorken, Devamlýlýk esasýna uygun olarak hazýrlanan ve kamuya açýklanan konsolide

2019 yýlý yýllýk finansal durum tablosu ile TTK 376 bilançosunun aktiflerin þirket alacaklýlarýnýn alacaklarýný karþýladýðý tespit edilmiþ olup,

buna baðlý olarak TTK'nýn 376'ncý maddesinin ikinci ve üçüncü fýkrasýnda öngörülen tedbirlerin alýnmasýna gerek bulunmadýðýna,

4. TTK 376 bilançosunun, Sermaye Piyasasý Kurulu'nun II-14.1 Tebliði hükümlerinden tümüyle baðýmsýz olduðunun ve bunlarýn yerine
    geçemeyeceðinin kabulüne,

5. Tüm bu hususlarýn Sermaye Piyasasý Kurulu'nun özel durumlarýn açýklanmasýna iliþkin düzenlemeleri kapsamýnda kamuya duyurulmasýna;

Katýlanlarýn oy birliði ile karar verildi.
    TTK’nýn 376’ýncý maddesi kapsamýnda yapýlan/yapýlacak iþlemlerin yönetim kurulunun veya
    yerine geçecek müessesenin sorumluluðunda olduðuna, karar verilmiþtir.
    Buna istinaden, Þirket 31 Aralýk 2019 tarihi itibarýyla özel amaçlý finansal durum tablosunu, SPK’nýn
    söz konusu kararýnda belirtilen esaslar uyarýnca hazýrlamýþtýr
    Bu nedenlerle, Þirketimizin TTK 376 bilançosu hazýrlanýrken, SPK’nýn 10.04.2014 tarih ve 11/379
    sayýlý ile kararý çerçevesinde tesis makinalarýmýz için deðerleme yaptýrýlmasý Þirketimizce yeterli
    görülmüþtür.
    31 Aralýk 2019 tarihli özel amaçlý finansal durum tablosunda yer alan özkaynaklar tutarý 6.703.243.-
    TL olup söz konusu özkaynaklar tutarý Þirket’in 12.165.862TL tutarýndaki çýkarýlmýþ sermayesinin,
    kanuni yedek akçelerinin toplamýnýn %50 sini aþmaktadýr.((12.165.862+235.912+73.451=12.475.225)
    12.475.225/2=6.237.613 TL. )
    Þirket tarafýndan SPK’nýn 10 Nisan 2014 tarih ve 11/352 sayýlý ilke kararýnda belirtilen esaslar
    uyarýnca yapýlan gayrimenkul deðerleme çalýþmalarý ve bunlarýn özkaynaklara etkileri aþaðýda
    belirtilmiþtir.
    3) ÞÝRKETÝN KAYITLI SERMAYESÝ 50.000.000 TL GÜNCELLEME

11.02.2020 Salý günü yapýlan Yönetim Kurulu Toplantý'sýnda gündem maddesi olan Kayýtlý Sermaye süresinin beþ ( 5 ) yýl daha uzatýlmasý

ve þirket Ana Sözleþmesi'nin 06 .Maddesi Tadil edilmesi, bu iþlemlerin yapýlmasý için Kanuni formalite yerine getirilmesine katýlanlarýn

oy birliði ile karar verilmiþtir.

Tüm Yatýrýmcýlara duyurulur
    4) YÖNETÝM KURULU BAÞKANIN AÇIKLAMASI
    Þ
    irketimiz hakkýnda sosyal medyada yanlýþ bilgi ve yorumlar yapýldýðý konusunda yatýrýmcýlarýmýzdan sms ve

telefon ile bilgi almýþ bulunuyoruz.Þirketimiz hakkýnda isim belirtmeden yapýlan yorumlarýn kasýtlý ve panik yaratma amaçlý olduðuna inanýyoruz.

Þirketimizin iletiþim telefonlarý her zaman ulaþýlabilir durumda olup, yatýrýmcýlarýmýz her zaman iletiþim kurabilir ve bilgi alabilirler.

Kamuyu Aydýnlatma Platformu'nda yayýnlanan bilgiler belgelere ve þirket hedeflerine dayanan bilgiler olup itibar edilmesi gereken bilgilerdir.

Yanlýþ bilgi ve yorumlara itibar edilmemesi hususu yatýrýmcýlarýmýza duyurulur.

Yönetim Kurulu Adýna

Yönetim Kurulu Baþkaný

Ali ÇAKIROÐLU

5) YÝNE YÖNETÝM KURULU BAÞKANININ AÇIKLAMASI

Ýþtirakimiz Berka Balata Sanayi ve Ticaret A.Þ., Manisa / Turgurlu Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrika yatýrýmlarý ve üretim faaliyetleri ile ilgili 10 personel alýmý yapýlmýþ olup,bakýmý tamamlanan makinalarýn üretime geçmesi saðlanmýþtýr.Bu iþlemler bundan böyle artarak devam edecektir.

Tüm Yatýrýmcýlarýmýza duyurulur

6) YÝNE ÇOK MERAK EDÝLEN BÝR KONU 3,45 TE SATIÞI KÝM YAPTI CEVABI AÞAÐIDA KAP TA DA DUYURULMUÞ...

Þirket ortaklarýmýzdan Ali Penah Bozyiðit þirketimizin finans ihtiyacýnýn karþýlanmasý için hisse satýþý yapýlarak elde edilen tutar ile banka kredi taksit ve diðer ihtiyaçlar için kullanýlmýþtýr.

Tüm yatýrýmcýlara duyurulur

ALÝ ÇAKIROÐLU

****Son günlerde hisse senetlerimizdeki olaðanüstü fiyat ve miktar hareketleri ile ilgili olarak Kamuyu Aydýnlatma

Platformu'nda açýklanmamýþ bir bilgi yoktur.Ancak Yatýrýmcý Ýliþkilerine gelen telefon,SMS'lerden yatýrýmcýlarýmýzýn

fabrikanýn açýlma tarihi ile ilgili beklentilerinin bulunduðu ve bunu bilmek isteklerinin olduðu tespit etmiþ bulunuyorum.

Manisa / Turgutlu Organiza Sanayi Bölgesi'nde bulunan iþtirakimiz BERKA BALATA SANAYÝ VE TÝCARET A.Þ. adýna

tahsis edilen 15.000 m2 arsamýz üzerinde bulunan 3.200 m2 kapalý alanda makinalarýmýz yerleþtirilmiþ,bakýmlarý

yapýlanlar ile de deneme üretimine baþlanmýþtýr.Bu çalýþmalar devam etmektedir.Ýlk etapta ruhsatý alýnmýþ kapalý alan

için bir yýl içinde 1.800 m2 daha kapalý alan inþaatý yapýlacaktýr.Arsa ile ilgili ödeme tamamý yapýlmýþtýr. Mevcut

arsamýzýn imar durumu 10.500 m2 kapalý alan yapýlabilmeye izin vermekte olup,gelecekte kapasite artýþý için gerekli

inþaat alanýmýz mevcuttur.Üretim baþladý diyebilmemiz için mevcut bitmiþ binamýza oturma ruhsatý alýnmasý için

iþlemlere baþlanmýþ ,oturma raporu alýndýktan sonra deneme üretimi dönemi de sona ermiþ olacaktýr..Bunun da

en geç Þubat ayý sonuna kadar gerçekleþeceði kanaatindeyiz.

Yatýrýmcýlarýmýzýn bilgilerine arz ederim.

Saygýlarýmla,

Ali ÇAKIROÐLU

Yönetim Kurulu Baþkaný

BEKLENTÝ : ÞÝRKET OLUMLU AÇIKLAMALARA DEVAM EDERSE BEKLENTÝYE BAÐLI OLARAK FÝYATLANA BÝLÝR YTD SELAMLAR
    Son düzenleme : Murat DOÐAN; 03-05-2020 saat: 17:59.

Alýntý Originally Posted by kralkobra Yazýyý Oku
    Tahsisli sermaye ne zaman olacak
    Syn Doðan.
    Bilgiler için saðolun
    Þirket þu anda ne üretiyor.
    Üretim ne aþamada .
    Fabrika calisiyormu .
    Çalýþýyorsa normal üretime geçti mi.
    Þimdiden teþekkürler.
    Syn murat Doðan balatalar
    Otomobilmi yoksa uçak ve aðýr vasýta
    Balatasý mi yoksa her üçümu
    Syn murat Doðan
    Biz bu bilgilere ulaþamadýk.
    Ýnternet sayfasý açýk deðil.
    Þirket internet sayfasýný
    Faal hale getirirse bizde
    Oradan geliþmeleri.
    Öðreniriz
    Balat 'ta üretim süreci ile ilgili
    Bilgisi olan arkadaþ yazabilrmi.
    Sayýn kralkobra bende sizi anlamakta zorluk çekiyorum... Bu þirketin 4 yýllýk yatýrýmcýsý sýn hiç birþeyden anlamýyorsun reis, birazcýk oku hocam ytd
    Son düzenleme : Murat DOÐAN; 03-05-2020 saat: 20:17.

7.  Alýntý Originally Posted by Murat DOÐAN Yazýyý Oku
    Sayýn kralkobra bende sizi anlamakta zorluk çekiyorum... Bu þirketin 4 yýllýk yatýrýmcýsý sýn hiç birþeyden anlamýyorsun reis, birazcýk oku hocam ytd
    Syn Doðan
    Þu sýralar þirketten bir
    Açýklama yok
    Dolayýsýyla okuyacak bir þeyde yok.
    Bilgiler eski .bize yeni.bilgiler lazim
    Oda sanýrým sizde .siz bilgilendireceksinizki bizde önümüzü
    Görelim.biz sizi.ky dostu olarak
    Biliyoruz..
    Saygýlar.

Sn yatýrýmcýlar son 4 ayda hisse net kayýtlarýna göre 316 yakýn yeni yatýrýmcýmýz oldu bu hýzla devam ederse buralarda daha fazla tutamazlar baský kurulmamasý þartý ile 2,75 tl üstü hft kapanýþlar yaparak 3,20 -3,45 bantlarý hacimli kýrýlýrsa 5,20 -6,50 bantlarýný görebilecek potansiyel var SABIRLA BEKLEMEK GEREKLÝ ytd

syg

Sayfa 89/139 ÝlkÝlk ... 3979878889909199 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •