Sayfa 893/997 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon
Arama sonucu : 7975 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    O kadar yüksek montanlı kredi veren kişinin yada kurumun paraya ihtiyacı zaten yoktur..alacaklı kişi 3.cü kişi dediğiniz)vergiden düşer kendiside devlete takar helalleşirler olur biter..300 milyar euro Yunanistan'ın, 75 milyar dolar porto rikonun borcu bi anda silindi.türkiye içinde 3-5 milyar euro batık krediler artık çerez parası..ne olmuş ki ödememişse..batık para dediğin nedir ki bu çağda.. Basarsın parayı geçersin. Enflasyon hortlarmış filan o günler bilgisayar çağında kaldı
    İki şeyi bir tutmamak lazım. Verilen kredi euro ve buharlaşmış. Tcmb'nin euro basma yetkisi yok. ECB ise istediği kadar euro basabilir ve öz oğluna yani Yunanistan'a ne kadar isterse o kadar verir. Türkiye para politikasında öksüzdür yetimdir. Batık karşılığı basacağı her TL fakirlik getirir. Döviz o nedenle Türkiye için kıttır ve değerlidir.
    Her yıl 50-60 milyar dolar cari açık veren ve bu paraya ihtiyacı olduğu için ciddi bir faiz ödemesi yapan Türkiye ile ekmek elden su gölden zengin babasının parası ile (ECB ve Avrupa Birliği) gününü gün eden Yunanistan'ı aynı kefeye koyamayız.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İki şeyi bir tutmamak lazım. Verilen kredi euro ve buharlaşmış. Tcmb'nin euro basma yetkisi yok. ECB ise istediği kadar euro basabilir ve öz oğluna yani Yunanistan'a ne kadar isterse o kadar verir. Türkiye para politikasında öksüzdür yetimdir. Batık karşılığı basacağı her TL fakirlik getirir. Döviz o nedenle Türkiye için kıttır ve değerlidir.
    Her yıl 50-60 milyar dolar cari açık veren ve bu paraya ihtiyacı olduğu için ciddi bir faiz ödemesi yapan Türkiye ile ekmek elden su gölden zengin babasının parası ile (ECB ve Avrupa Birliği) gününü gün eden Yunanistan'ı aynı kefeye koyamayız.
    Neden fakirleştirsin..elin amerikalısı 4.5 trilyon dolar basarken bi şey olmuyo elin Avrupalı 5 küsur trilyon euro genişliyor her ay üstüne 30 milyar euro koyarak gidiyor, japonyayı saymıyorum, İngiltereyi saymıyorum bile..biz basınca mı enflasyon olcak...bu ülke zaten hatalı tarım ve hayvancılık politikaları ile en büyük alanda beyaz bayrağı çekmiş.. Bu saatten sonra para basınca ülkenin zimbabwe ile aynı düzeye geleceğini düşünmekten vazgeçin..borsada ve dibslerde katrilyonları olqn düşünsün..bu halk şu an zaten hatalı tarım ve hayvancılık politikalarının bedelini fazlasıyla her markete gittiğinde ödüyor..euronun mu yok bas tl elinde tutan kaçtan vereceğini düşünsün..kur uçar gider mi borsadaki dibslerde parası olan düşünsün
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

3.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Neden fakirleştirsin..elin amerikalısı 4.5 trilyon dolar basarken bi şey olmuyo elin Avrupalı 5 küsur trilyon euro genişliyor her ay üstüne 30 milyar euro koyarak gidiyor, japonyayı saymıyorum, İngiltereyi saymıyorum bile..biz basınca mı enflasyon olcak...bu ülke zaten hatalı tarım ve hayvancılık politikaları ile en büyük alanda beyaz bayrağı çekmiş.. Bu saatten para basınca ülkenin zimbabwe ile aynı düzeye geleceğini düşünmekten vazgeçin..borsada ve dibslerde katrilyonları olqn düşünsün..bu halk şu an zaten hatalı tarım ve hayvancılık politikalarının bedelini fazlasıyla her markete gittiğinde ödüyor
    Saydığınız tüm ülkeler (amerika dışında) cari fazla veriyor. Yani çok ihrac edip daha az ithal ediyor. Böylelikle cari fazla onlara ek bir senyoraj hakkı veriyor. Amerika ise cari açık vermesine rağmen dünyanın kabul ettiği en yaygın rezerv parayı basma yetkisine sahip. Bu nedenle bastıkça alıcısı çıkıyor ve cari açığını kat ve kat kapatıyor.

Türkiye'de böyle bir durum yok. Her yıl cari açık veriyoruz yani ihrac ettiğimiz ürün düşük katma değerli ve az, ithal ettiklerimiz yüksek katma değerli ve fazla. Aradaki farkı uluslararası kuruluşlardan borç alarak kapatıyoruz. Aldığımız borç her geçen gün artıyor ve bu borç arttıkça bırak TL basmayı, basmadığın koşulda bile cari açığını kapatmak için döviz borcu almak *zorunda* olduğundan faiz artıyor.

Şu an TL basmadığımız durumda dahi döviz ihtiyacımızdan dolayı TL faizleri ve enflasyon artıyor, eğer TL basmaya kalkarsan sonuç ortada. Bu gerçeklere forum bünyesinde itiraz eden hiç kimseye rastlamadım şimdiye kadar, o nedenle epey şaşırdım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Saydığınız tüm ülkeler (amerika dışında) cari fazla veriyor. Yani çok ihrac edip daha az ithal ediyor. Böylelikle cari fazla onlara ek bir senyoraj hakkı veriyor. Amerika ise cari açık vermesine rağmen dünyanın kabul ettiği en yaygın rezerv parayı basma yetkisine sahip. Bu nedenle bastıkça alıcısı çıkıyor ve cari açığını kat ve kat kapatıyor.

Türkiye'de böyle bir durum yok. Her yıl cari açık veriyoruz yani ihrac ettiğimiz ürün düşük katma değerli ve az, ithal ettiklerimiz yüksek katma değerli ve fazla. Aradaki farkı uluslararası kuruluşlardan borç alarak kapatıyoruz. Aldığımız borç her geçen gün artıyor ve bu borç arttıkça bırak TL basmayı, basmadığın koşulda bile cari açığını kapatmak için döviz borcu almak *zorunda* olduğundan faiz artıyor.

Şu an TL basmadığımız durumda dahi döviz ihtiyacımızdan dolayı TL faizleri ve enflasyon artıyor, eğer TL basmaya kalkarsan sonuç ortada. Bu gerçeklere forum bünyesinde itiraz eden hiç kimseye rastlamadım şimdiye kadar, o nedenle epey şaşırdım.
    Haklısınız ancak bugünün dijital finans sistemi Arjantin Türkiye gibi yapısal sorunları olan ülkelerin batışını kabullenecek durumda değil..2008 den sonra büyük para artık manik depresif hareket ediyor..Arjantin batarsa bütün latin amerika batar..türkiye batarsa bütün ortadoğu Avrupa batar..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5. Ah sn rxpu keşke dedikleriniz olabilsedede maalesef çok zor..mevduat kısmından konumuza dönersek fed in Mart Haziran aralıkta faizleri 2.25 seviyesine getireceği belliyken türkiyede mevduat faizi 12-16 bandında dalgalanmaya devam..Mart 21 den önce dolar talebi artabilir.. Buda Mart ayından itibaren faizlerde 0.50 yukarı atak yaptırtabilir

6. bir ara almanya'ya kafa tutuyorduk

almanyadan yaptığımız ithalatı kesersek ne olurmuş halleri..?

halbuki almanyanın ihracatında türkiyenin payı % 1 leri geçmez

7. Enpara hesabınız var diye biliyorum
    O yeterli olmuyor mu?
    Büyük banka mı olsun istiyorsunuz yoksa

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Isbankasi benden eft ucreti (5.10 TL) almaya basladi sanirim.

Hic bir bankacilik islemine kredi karti aidati da dahil para odemek istemiyorum.

Hangi bankaya bakmam lazim.

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,151
     Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Enpara hesabınız var diye biliyorum
    O yeterli olmuyor mu?
    Büyük banka mı olsun istiyorsunuz yoksa
    Enpara hesabim var evet. Bundan sonra ay basinda tek defada ona aktarip tum eftleri enpara'dan yaparak idare edecegim.
    Buyuk bir banka olsa ve bu zahmete katlanmasam daha iyi olurdu tabii. Ozellikle bu 1000 TL nin bosda kalma isi beni uyuz etmeye basladi.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 893/997 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •