Sayfa 893/1002 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,137 - 7,144 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

yatayda kalmiyormi, çok agresif alt seviye takip edilmeli

Elimde bulunan hisseleri satarak, portföyümün hisse kısmının tamamını hisse senedi fonlarına (bir kısmı bireysel emeklilik sisteminde) dönüştürmüş bulunuyorum.

"Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir."

3. tüm portföyümün 1/10'u tutarındaki evladiyelik şirket hisseleri dışında bistten tamamen çıktım ve nasdaq'a geçtim. aslında bu seviyede bunları da satmak lazım ama acayip üşeniyorum: ) zirve artık neresi olursa ordan en az %20 düşüşü teyit etmeden asla tekrar biste girmem. 6800 gibi bir rakamdayız, burayı tekrar göreceğimiz %100 iken bu arada neden başka yerlerde kazanmayayım? hadi ben biraz deliyim ama mantık burda hiç değilse artık faize geç der.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    tüm portföyümün 1/10'u tutarındaki evladiyelik şirket hisseleri dışında bistten tamamen çıktım ve nasdaq'a geçtim. aslında bu seviyede bunları da satmak lazım ama acayip üşeniyorum: ) zirve artık neresi olursa ordan en az %20 düşüşü teyit etmeden asla tekrar biste girmem. 6800 gibi bir rakamdayız, burayı tekrar göreceğimiz %100 iken bu arada neden başka yerlerde kazanmayayım? hadi ben biraz deliyim ama mantık burda hiç değilse artık faize geç der.
    Hocam nasdaq a neden geçtiniz ?özel değilse tabiki

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by oktay2 Yazıyı Oku
    Hocam nasdaq a neden geçtiniz ?özel değilse tabiki

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    dünyanın uzaydaki geleceği temsil eden en güçlü endeksi. ve faiz artırımlarının yavaşlamasıyla yükseliş trendinde, teknik olarak 25 bine doğru hareketi devam edecektir. bu akşam powel bi çembe takmazsa yarın yukarı sert hareket kaldığı yerden sürer. taksa bile gideceği en fazla 13800. nasdaq hala eski zirvesinden aşağılarda olmasaydı muhtemelen böyle bir risk almazdım. faiz yapardım.

Bizde döviz yukselmedse nasdaq dan da getiri düşük kalıyor , akşam üstü BIST i yine gazladilar , sistem bunu istiyor

7. arkadaşlar portföyümün yüzde 85'i BİST 30 temettü hisselerinden ve çok uzun süre bozmayı düşünmüyorum. onun dışında kalan yüzde 15'lik dilim için 1 yıl kadar ellememek kaydıyla şu şekilde bir fon dağılımı düşünüyorum, fikirlerinizi yazarsanız sevinirim...
    1- BUY, 2- TCD, 3- NNF, 4- HKH, 5- IPJ, 6- TMG, 7- IPV, 8- AFT, 9- YAY, 10- AFA... (AFT, YAY VE AFA'nın oranı diğerlerine göre daha düşük olacak) herkese selamlar...

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bizde döviz yukselmedse nasdaq dan da getiri düşük kalıyor , akşam üstü BIST i yine gazladilar , sistem bunu istiyor
    sistem dediğiniz hükümetse, seçim öncesinde bile bunu derdetmeyen hükümet şimdi neden etsin? bence hükümetin borsayı desteklediği iddiası sadece bir komplo teorisi. hiç analiz yapmadan en iyi kazandırana yönelmek acemilerin düştüğü bir hatadır. tecrübelilerin taktiği belli en iyi kazandıranı satarsın, en çok kaybettireni alırsın. bist hiç nedensiz daha yukarılara gidebilir piyasanın aklı yoktur ama kişi uzun vadeli başarı için yatırımda akıllı davranmak zorunda. devlet desteği dışında inandığınız daha ciddi temel analiz konuları varsa birşey diyemem.

Sayfa 893/1002 İlkİlk ... 393793843883891892893894895903943993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •