Onemli Gunler Banner
Sayfa 894/1024 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Açıklamanız bilmeyenler icin eğitici ama sabrınız da takdire şayan..
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Cevap için tşk ederim...
    Sizi kıracak birşey söylediğimi düşünmüyorum ama istemeden maksadını aşan bir ifadem olmuş peşinen özür dilerim...

saygılar/başarılar
    Genelde forumdakilerin psikolojik profillerini ve kişiliklerini aşağı yukarı biliyorum.

Örneğin sn. Tengri Han duygusal bir yapıya sahip. Bu bağlamda ekonomik sıkıntılar ve süreç ile ilgili moral bozucu bir durum oluştuğunda bizlerden , normal forum kullanıcılarından biraz daha fazla üzülüyor ve bu bir kızgınlığa dönüşüyor.

Ben yazdıklarının bu galeyan içinde gerçekleştiğini bildiğimden üstüme kesinlikle alınmadım. Zira iyi niyetli olduğunu biliyorum.

Ancak süreç forumdaki her kişilik için böyle olmayabilir. O zaman da içimdeki Hannibal Lecter'i herkes görmüştür sanırım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Bende diyordum Medwig nerden ne bulacak da bana direk/dolaylı sataşacak diye?
    Nafile çaba
    Seninle kavga etmeye hiç niyetim yok
    Seninle ne kavga edeceğim sadece onca ceza aldın ama akıllanmamışsın .. Yahu biraz saygılı ol biraz üslubuna dikkat et .. Sayın rxpu güzelce bilgisiyle açıklama yapıyor ama yazdığına bak “NEDEN CEVAP VERMEDİNİZ , BUKADAR BEKLETMEYE HAKKİNİZ VAR Mİ? .. Bu kişi senin portföy yöneticin mi ki ona bile boyle yazamazsın, güzelce insanlara bilgi veriyor hesap soruyorsun bekletmeye ne hakKin var diye , maaşlı elemanın mi ? Bu kişinin hic işi gücü olamaz mi herşeyine cevap mi verecek ? Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır .. insan yazacağı kelimeleri biraz dikkatle seçmeli ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. Yedekte tl si olan icin sikinti yok.
    Bu dolar dususune bist guclu tepki verseydi acaba derdim
    Bist hacim yok
    Alim yok
    Mal dagitimi var vob da
    Dxy dolar tl nin en buyuk kabusu . Burda da bir sure guclenme gelecek gibi
    700 800 puan da artmaz faiz.
    Haftaya doner dolar ekim kasim sikintili gececek bence

4. Millete koyan adamla ilgili söylentiler var. Bilgisi olan var mı?

5. Sn Rxpu
    Bankalar 100 liralık kaynakları (K) varsa M.B 145 liralık kredi vermelerine izin veriyorsa bu farkın sabit olması beklenmez mi?
    Bu fark açılıyor olması 145 liralık kredi dönüşlerinde bir sıkıntı olduğunu anlamına gelmez mi?
    Ya da bu fark nereden kaynaklanır?

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Bu rakamın ne kadarı Piyasa Yapıcı Bankaların mecburen ; Hazine iç borçlanma ihalelerinden aldıkları ve portföylerinde taşıdıkları DİBSlerin fonlanması içindir ?
    İşin o kısmına girersek sabaha kadar konuşuruz sn british. Ama bırakın tahvilleri, likidite açığının zaten büyük bir kısmı zorunlu karşılıklardan oluşuyor olabilir. Tahvilleri eklersek tabii daha da vahimleşir.

Ancak Türkiye gibi bir ülkede de yüksek para çarpanndan dolayı zorunlu karşılık olmadan para politikası oluşturmak bana göre imkansız. Piyasaya hiç para vermeden şu anki politik bakış açısı ile (kgf v.b) para arzını sonsuza ıraksatıveririz diye düşünüyorum.

Venezuelledan beter oluruz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Seninle ne kavga edeceğim sadece onca ceza aldın ama akıllanmamışsın .. Yahu biraz saygılı biraz üslubuna dikkat et .. Sayın rxpu güzelce bilgisiyle açıklama yapıyor ama yazdığına bak “NEDEN CEVAP VERMEDİNİZ , BUKADAR BEKLETMEYE HAKKİNİZ VAR Mİ? .. Bu kişi senin portföy yöneticin mi ki ona bile boyle yazamazsın, güzelce insanlara bilgi veriyor hesap soruyorsun bekletmeye ne hakKin var diye , maaşlı elemanın mi ? Bu kişinin hic işi gücü olamaz mi herşeyine cevap mi verecek ? Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır .. insan yazacağı kelimeleri biraz dikkatle seçmeli ..

İstediğin kadar tahrik et senle kavga etmeyeceğim....

Kişisel Dip Bilgi:Sn Medwing in benimle olan sıkıntısının kaynağı ,bundan 1-1,5 sene kadar önce benim Bmeks de aşağı yönlü hedef vermemdir...
    O gün bugündür bana cephe aldı....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Allah akıl fıkır versin .. Hala evet yazdığım kelime saçma olmuş diyemeyecek halde birisisin .. Hala laf yetiştirme derdindesin .. Pes ..

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 894/1024 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •