Sayfa 894/992 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944 ... SonSon
Arama sonucu : 7936 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Abovv boşa parami verdik, edu mailim var şuan...
    Biraz öyle olmuş
    Edu mail ile hesap açın tanımlanır sınırsız alan.
    Ayrıca diğer fırsatlar
    https://education.github.com/pack

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Bu var da stopajı düşerek hesaplamıyor.Halbuki her ay %15 stopajı düşe düşe gitmek lazım.
    Matematiği kuvvetli bir arkadaş formül de oluşturup yazabilir belki.
    Tam ne istediginizi yazarsaniz formule dokeyim hocam

3.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku

sayın Webster yatırım fonlarının günlük getirilerine bakarak bunun yıllıkta net kaç faiz oranına tekabül ettiğini bulabiliyor musunuz ? ve ya bulabilir miyiz ?

Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    sayın Webster yatırım fonlarının günlük getirilerine bakarak bunun yıllıkta net kaç faiz oranına tekabül ettiğini bulabiliyor musunuz ? ve ya bulabilir miyiz ?
    Herseyi buluruz ama soyle ki...
    Yatirim fonunun son getirisini sabit kabul edecegiz degil mi? Yani cuma gunu yuzde 25.15 getirmisse bir yil boyunca ayni getiride oldugunu kabul edecegiz?

Aksi durumda yatirim fonunun yarin ne getirecegini bilemeyiz ki onumuzdeki 1 yil ne getirecegini tahmin edelim...

Gecmis yila gore bakalim yillik ne kazanmisiz derseniz 365 gune ait veri varsa bunu da hesaplayabiliriz

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Herseyi buluruz ama soyle ki...
    Yatirim fonunun son getirisini sabit kabul edecegiz degil mi? Yani cuma gunu yuzde 25.15 getirmisse bir yil boyunca ayni getiride oldugunu kabul edecegiz?

Aksi durumda yatirim fonunun yarin ne getirecegini bilemeyiz ki onumuzdeki 1 yil ne getirecegini tahmin edelim...

Gecmis yila gore bakalim yillik ne kazanmisiz derseniz 365 gune ait veri varsa bunu da hesaplayabiliriz

benim demek istediğim şu : parayı vadeli yapmadım fon aldım dün aldığım fon farzedelim % 0,07 yükseldi bunun yıllık karşılığı bana lazım ki bende bunu %23,5 mevduat faiziyle karşılaştırabileyim

6.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    İstediğim şu.

Örneğin 100 TL.miz var, brüt faiz %25.
    32 gün sonunda brüt faizden, %15 stopajı düşeceğiz, kalan net faizi ana paraya ekleyeceğiz yine %25'ten 32 gün mevduat yapacağız, 32 gün sonra elde edilen faizden %15 stopajı düşeceğiz, net faizi ana paraya ekleyeceğiz.%25'ten bir 32 gün daha bağlayacağız .
    Böyle böyle 12 kere çevireceğiz parayı.
    100 TL 12 kez çevirmeden sonra net ne kadar bileşik faiz getirecek.
    Bunu yapacak bir formül.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Net getiri üzerinden gidilirse formülde küçükte olsa bir sapma var elimine edilebilir mi edilir aslında ama uğraşmak gerekir Kimse zaten bileşik hesabıyla gitmiyor ki üzerine para ekleniyor veya bir miktar lazım oluyor çekiliyor para Şu an 0.2'lik bir sapma var net getiri ile bileşik faizden direkt stopaj düşülürse.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bileşik faiz hesabında brüt değil de neti mi yazarsak.0,2 fark oluyor.

Alıntı Originally Posted by cahilordinaryus Yazıyı Oku
    benim demek istediğim şu : parayı vadeli yapmadım fon aldım dün aldığım fon farzedelim % 0,07 yükseldi bunun yıllık karşılığı bana lazım ki bende bunu %23,5 mevduat faiziyle karşılaştırabileyim
    Tamam hocam anladim. Peki bilmedigim icin soruyorum yuzde 0.07 yukselince yani sizin 10000 liraniz varsa birgun sonra 10007 lirami oluyor. Kesinti olmuyor degil mi?

Bir de her gunmu onbinde 7 yukselecek bu?

Sayfa 894/992 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904944 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •