Sayfa 897/1002 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Biri twitter'da yazmış, google'da henüz search edilmemiş bir şey var mı diye?

Google'da müthiş bir soru bankası vardır.

Daha ilginç olanı eskiden anında çıkan sonuçlar artık çıkmıyor.

Geçen aradım Atatürk bir ara cumhurbaşkalığından ayrılıp Sakarya nehri Sarıcakaya vadisinde bir ev yaptırıp oraya gitmeyi düşünmüş engellemişler. Aradım bulamadım, bunu ben uydurmadığıma göre bu bilgiyi internette görmüş olmam lazım.

Bazı işlere giriş var çıkış yok.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2. ABD’nin bazı eyaletlerinde ise eski mahkûmların bile
    oy kullanmasına izin verilmemektedir6
    . Türkiye’de ise 1982 Anayasasının 67.
    maddesinin beşinci fıkrası gereğince taksirli suçlardan hüküm giyenler hariç,
    ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlülerin oy kullanması mümkün
    değildir. Ancak ceza infaz kurumları ve tutukevlerinde bulunan tutuklular oy
    kullanabilirler7

amerikada icad etmişler galiba.
    hangi eyalet bu?
    teksas mı?
    orda eskiden zaten bırak yamuk adamı, doğru adam da olsan güme gidebiliyodun. asdasdas.

Felony disenfranchisement in the United States
    Individual petitions required
    virginya ile kentaki de çıktıktan sonra dilekçe vermen gerekiyormuş
    Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Seçimden önce af çıkar mı acaba? Gerçi ev filan yok hepten kiralar artar.

4. Hakan Bayrakçı, Türkiye'de resmi kayıtlı en az 300 mehdi, sahte peygamber, kavs vs ne ise kendisini o tip şey sanan kişi varmış, dünyada da şu kadar dendi. Psikiyatristlerde listeler varmış. Bunlardan bazıları kendilerini kurtarmış zenginlere akıl fikir veriyor.

Bu bütün dünyada böyle.

Komplo teorilerime göre bunlar gerektiğinde seçilip piyasaya sürülüyor en kötü ihtimal ile ona bağlı grup oluşturuluyor ve kullanılıyor. İnsanlar bu tip şeyleri seviyor. Hatta kel alaka din iman ile alakası olamayan üniversite mezunu bir arkadaşım, ya hiç bir şey yapmıyorsun onlar herşeyi ayarlıyor, böyle bir şey olursa kabul et dedi, herif ile ilişkimi bitirdim.

Ama artık çok tutmaz, twitter, facebook, instagram vs var.

Mesela borsada twitter'da yüzbinlerce takipçisi olanlar var, bence artık oradan manipulasyonlar yapılıyor. O kişi farkında olmadan bilerek bilmeyerek manupilasyonlara alet oluyor. Bize bir rapor geldi yayınladık, bir anket geldi yayınladık, bir ihbar geldi yayınladık, bir duyum geldi yayınladık çok oluyor. Gerektiğinde siyaset de devlet de onları kullanır diye düşünüyorum.

Bir kaç kez gördüm BIST30 dışı üste para versen yayınlamıyoruz, biz de biliyoruz gerektiğinde para alıp rapor yayınlamayı, benim verdiğim grafiklerden zarar olmadı vs çok görüyorum, yani borsa için zaten orası ticarethane olmuş.

Bu seçimde mutlaka kullanılacaklar.
    Son düzenleme : ariston; 06-03-2023 saat: 03:37.

5. Bir anımı yazayım kayıtlı olsun.

Üniveristede Yunanistanlı bir Türk arkadaşım vardı, Yabancı kontenjanından girmiş. Bu herif renkli gözlü vs girişken biri idi.

Bir gün yurtta arkadaşlar ile geyik sohbeti sırasında döndü bana mesela sen dedi kantinde bir yere otur orada beğendin kızlardan birine sadece parmağınla gel işareti yap başka hiç bir şey yapmana gerek yok akşam götürürsün dedi. Millet birden ayağa kalktı sen ne diyorsun vs sen yapabiliyor musun adam ile tartışmaya başladılar. Ben karışmadım, herif bana gece 12'ye kadar süre verin yeni biriisini götüreceğim vs sonra iddiaya girdiler, ben girmem herif yapabilir bilmiyorum dedim.

Neyse zaten öğleden sonra idi, akşam yurt kapısı kapandıktan sonra haber geldi herif battaniye istiyor diye, millet parasını kaybetti.

6. Borsada ne kadar saçma olursa olsun, her şey kayıtlı, alan satn belli, her şeye mantıklı bir açıklama er geç oluyor, o yüzden burada kafa daha rahat. Zaten saçmalayanlara yer yok para kısa sürede buhar oluyor.

7. Milletin derdine bak

>>>>>>>>>>>>
    https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/...ykGaWty-rwKJpg

Bade İşçil 'Fakir karakteri oynamaya tipim müsait değil'

Bu hafta vadeli de sert düşüşler için kenarda beklemek mi doğru olur?

Meral öyle dedi, kk şöylededi, parayı eriteceğiz gibi..

Bu sene senetlerde %50 iskonto bekliyorum..
    Yandaşların 3 milyar usd üzeri portföyü dolara çevirip, yurt dışına göndermeleri olasılık, az da olsa..

3 haftada merkez 8.5 milyar dolar eritmiş..
    Kullanılabilir rezervleri 21milyar usd.. İnmiş..
    BOTAŞ ödemeleri ne durumda? Kasımdan bu yana ödenmiyor sanırım..
    TVF bağlı şirketlerin borçları kasımda 115 milyar usd olarak açıklanmıştı..
    Martta ne oldu?

Sürekli borcu boçla çevirmeleri de başarı..Bence..(tansu çillerde patladı,malum)

Neyse bu sabah Tersten kalktım sanırım. Nereye baksam olumsuzluk ..
    ATV'yi açayım da , pembe dizi gibi haberleri seyredeyim..

ODAS, KARSN, PETKM vadeli bugün
    Long bakacağım..
    Son düzenleme : keremalkm; 06-03-2023 saat: 07:19.

Sayfa 897/1002 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •