Sayfa 898/917 ÝlkÝlk ... 398798848888896897898899900908 ... SonSon
Arama sonucu : 7332 madde; 7,177 - 7,184 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Normalde ben , eskiden teknik analizin t sini bilmezdim sadece temel analiz yapardým .

Ama kront taki hýrsýzlar , yýllardýr daðlar ovalar çizdi . Hisseyi hýzlý çýkarýp aþaðýya da ayný hýzda defalarca kez indirdiler.

bu sebeble ben de ister istemez teknik analizi az çok öðrendim kront sayesinde .

Bi þeyler çizdim kendimce..

https://hizliresim.com/le8i2gd

Ne yani amacýnýz nedir? 14,60 veya 13,40 mý indirieceksiniz hisseyi?

Nereye indirirseniz indirin , hedefime gelmeden asla satmayacaðým . Uzun vade beklemeye devam edeceðim .
    Keþke indirecekleri yeri referans vermeseydin.

HUAWEI VNS-L31 cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alýntý Originally Posted by masm32 Yazýyý Oku
    Keþke indirecekleri yeri referans vermeseydin.

siz nereden biliyorsunuz 14,60 veya 13, 40 indireceklerini?

yoksa sizinki sadece bir tahmin mi?

ben sadece "Ne yani amacýnýz nedir? 14,60 veya 13,40 mý indirieceksiniz hisseyi sorusunu" sordum ve teknik grafik koydum.

kelimeleri kullanýrken lütfen doðru kullanalým.

REFERANS NE DEMEK? TDK'YE GÖRE ANLAMI

Referans kelimesi, dilimizde oldukça kullanýlan kelimelerden birisidir.
    Referans, Fransýzca dilinden Türkçe'mize geçmiþtir.
    TDK'ye göre referans kelimesi anlamý þu þekildedir:

- Tavsiye mektubu
    - Kaynak
    - Tavsiye

3.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    siz nereden biliyorsunuz 14,60 veya 13, 40 indireceklerini?

yoksa sizinki sadece bir tahmin mi?

ben sadece "Ne yani amacýnýz nedir? 14,60 veya 13,40 mý indirieceksiniz hisseyi sorusunu" sordum ve teknik grafik koydum.

kelimeleri kullanýrken lütfen doðru kullanalým.

REFERANS NE DEMEK? TDK'YE GÖRE ANLAMI

Referans kelimesi, dilimizde oldukça kullanýlan kelimelerden birisidir.
    Referans, Fransýzca dilinden Türkçe'mize geçmiþtir.
    TDK'ye göre referans kelimesi anlamý þu þekildedir:

- Tavsiye mektubu
    - Kaynak
    - Tavsiye
    Eþeðin aklýna karpuz kabuðu düþürme anlamýnda. Ama oraya düþerse sasirtmayacak bir tarzý var.

4.  Alýntý Originally Posted by masm32 Yazýyý Oku
    Eþeðin aklýna karpuz kabuðu düþürme anlamýnda. Ama oraya düþerse sasirtmayacak bir tarzý var.

valla ne yaparlarsa yapsýnlar satmayacaðým ve uzun vade beklemeye devam edeceðim.

hele hele kront ile , ayný ülke ayný borsa ayný sektörde iþem gören , yýllýk cirolarý 50 milyon tl civarý olan ve krontun 10 da biri yatýrýma para haracayan , yazýlým biliþim hisseleri PAPÝL ve LÝNK 30 küsür 50 küsür F/S ile fiyatlanýyorlarken..

Ha bu hisseler yani PAPÝL ve LÝNK , neden þu an böyle fiyatlanýyorlar ben bilmem .

Kimisi spekulatif diyebilir ..

kimisi de , piyasa bu hisselerde , 3-5 sene sonrasýný satýn alýyor diyebilir (týpký Sasa hekts miatk enerji hisselerinde piyasanýn , 3-5 sene sonrasýný satýn aldýðý gibi.

Ben her zaman sonuca bakarým .

Sonuç ta þu : kront ile , ayný ülke ayný borsa ayný sektörde iþem gören , yýllýk cirolarý 50 milyon tl civarý olan ve krontun 10 da biri yatýrýma para haracayan , yazýlým biliþim hisseleri PAPÝL ve LÝNK 30 küsür 50 küsür F/S ilefiyatlanýyorlar

5.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Normalde ben , eskiden teknik analizin t sini bilmezdim sadece temel analiz yapardým .

Ama kront taki hýrsýzlar , yýllardýr daðlar ovalar çizdi . Hisseyi hýzlý çýkarýp aþaðýya da ayný hýzda defalarca kez indirdiler.

bu sebeble ben de ister istemez teknik analizi az çok öðrendim kront sayesinde .

Bi þeyler çizdim kendimce..

https://hizliresim.com/le8i2gd

Ne yani amacýnýz nedir? 14,60 veya 13,40 mý indirieceksiniz hisseyi?

Nereye indirirseniz indirin , hedefime gelmeden asla satmayacaðým . Uzun vade beklemeye devam edeceðim .
    Bu da dolar bazlý grafik...

https://hizliresim.com/m2uk0pq

6. Bu da yine kendi çizimim olan, krontun Haftalýk lograitmik grafik...

https://i.hizliresim.com/66fclm5.jpg

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin

7.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    6 Eylül 2023 ÇARÞAMBA

ORTA VADELÝ
    PROGRAM
    2024-2026

9. Dijital Dönüþüm

Nesnelerin interneti, yapay zekâ, büyük veri, makine öðrenmesi ve üç boyutlu baský gibi geliþmelerle
    dijital teknolojiler, uluslararasý üretimin konumlanmasýnda ve ülkelerin rekabet güçlerinde giderek
    daha fazla ön plana çýkmýþ, söz konusu teknolojilerin iþ yapma þekilleri üzerindeki etkisi Covid-19
    salgýnýyla daha da ivme kazanmýþtýr. Dijital teknolojilerin en etkin þekilde kullanýlarak üretici ve tüketici
    arasýndaki etkileþimin geliþtirilmesi, baþta KOBÝ’ler olmak üzere sanayi ve hizmetlerdeki dijital
    dönüþümün saðlanmasý ve desteklenmesi önem arz etmektedir. Bununla birlikte, verinin artan
    kullanýmýna baðlý olarak mahremiyet ve amaca uygunluk odaklý veri paylaþýmý ile siber güvenlik konularý
    aðýrlýk kazanmaktadýr.

Program döneminde dijital dönüþümün hýzlandýrýlmasý kapsamýnda, elektronik haberleþme
    altyapýlarýnýn güçlendirilmesi, yeni nesil að altyapýlarýnýn yaygýnlaþtýrýlmasý, öncelikli sektör ve alanlarda
    nitelikli Ar-Ge insan kaynaðýnýn geliþtirilmesi, dijital dönüþüme yönelik teknolojilerde yetkinliðin
    artýrýlmasý, KOBÝ’ler baþta olmak üzere firmalarýn dijital teknolojilere yönelik kapasite ve kabiliyetlerinin
    desteklenmesi ve finansmana yönelik etkin mekanizmalarýn oluþturulmasý saðlanacaktýr. Ayrýca, siber
    güvenliðin ülke genelinde daha bütüncül politikalarla güçlendirilmesi saðlanacak,
    kamu hizmetlerinde
    vatandaþ odaklý bir anlayýþla dijital teknolojilerden etkin bir þekilde faydalanýlarak verimlilik
    artýrýlacaktýr.
    Kamu yönetiminin etkinleþtirilmesi ve kamu hizmetlerinin geliþtirilmesinde dijital teknolojilerden en
    üst düzeyde faydalanýlacaktýr. Bu baðlamda, kamuda dijital teknolojilerin kullanýmýnda yenilikçiliði ve
    tedarik etkinliðini artýrmak ve veriden deðer üretmek üzere bulut biliþim ve açýk kaynak kodlu
    yazýlýmlarýn kamuda kullanýmý yaygýnlaþtýrýlacak, kamunun genelini kapsayan etkin bir veri yönetiþimi
    mekanizmasý oluþturulacaktýr. Kamu kurumlarýnýn bilgi teknolojileri proje yönetimi yetkinlikleri
    geliþtirilecek, nitelikli biliþim personelinin kamuda istihdamýný kolaylaþtýrmayý ve özendirmeyi teminen
    kamu istihdam rejiminde gerekli iyileþtirmeler yapýlacaktýr.
    Politika ve Tedbirler
    1. Veri ekonomisine geçiþi hýzlandýrmak üzere, veri sahipliði ve veri paylaþým sorumluluklarý ile
    teknik yöntemlerinin belirleneceði veri yönetiþimi çatý düzenlemeler ve yönetiþim altyapýsý
    oluþturulacaktýr.
    2. Veri esaslý rekabet gücünün artýrýlmasýna yönelik ulusal veri stratejisi hazýrlanacaktýr.
    3. Ýleri dijital becerilerin kazandýrýlmasý, veri ekosisteminin güçlendirilmesi ve güvenilir yapay zekâ
    ürün ve hizmetlerinin geliþtirilmesi saðlanarak, kurumsal ve sektörel düzeyde veriden deðer
    üretimi desteklenecektir.
    4. Türkiye’yi veri iþleme faaliyetleri için bölgesel bir merkez haline getirmek üzere veri merkezi ve
    bulut biliþim yatýrýmlarý desteklenecektir.

5. Yüksek hýzlý, kaliteli ve güvenli eriþim imkâný sunan sabit ve mobil geniþbant altyapýlarý
    yaygýnlaþtýrýlacak, fiziksel altyapýlarýn ortak kullanýmý teþvik edilecektir.
    6. Geniþbant altyapýlarýnýn geliþmesinin zor olduðu bölgelerde altyapý kurulumu teþvik edilecek,
    mobil haberleþme altyapýsýnýn olmadýðý yerleþim yerlerine altyapý kurulmasý saðlanacaktýr.
    7. Yeni nesil mobil haberleþme teknolojilerinin üretimi güçlendirilecek ve kullanýmý
    yaygýnlaþtýrýlacaktýr.
    8. Sanayi ve hizmet sektörlerinde yapay zekâ, büyük veri, bulut biliþim, blokzincir, siber güvenlik
    ve siber-fiziksel sistemler gibi dijital dönüþüme yönelik yerli teknolojilerin geliþtirilmesi
    desteklenecektir.

9. Yerli yazýlým firmalarýnýn yetkinliði artýrýlacak ve iþbirliklerini destekleyici platformlar
    oluþturulacaktýr.

10. Açýk kaynak kodlu yazýlým ekosistemi geliþtirilecek, yazýlým sektöründeki insan kaynaðý
    artýrýlacaktýr.
    11. Kamu hizmet sunumunda tasarruf, güvenlik ve sürekliliði temin etmek üzere açýk kaynak kodlu
    yazýlým ve bulut biliþim gibi araçlardan faydalanýlacaktýr.
    12. 81 ilde Teknofest Teknoloji Atölyeleri kurulacaktýr.
    13. Kuantum teknolojileri alanýnda ileri düzeyde teknolojik araþtýrmalar yapýlarak bu
    araþtýrmalarýn endüstriye uygulanmasý saðlanacaktýr.
    14. Derin teknoloji alanlarýnda yurt dýþýnda yaþayan Türk uzmanlarýn Türkiye’de giriþim
    baþlatmalarýna olanak saðlayacak mekanizmalar oluþturulacaktýr.
    15. Enerji yoðunluðu yüksek batarya teknolojileri, baðlantýlý araçlar, tam otonom (sürücüsüz)
    mobilite sistemleri ve ray ötesi sistemler gibi yeni nesil enerji ve ulaþým sistemlerindeki
    teknolojik kabiliyetler ve yatýrýmlar artýrýlacaktýr.
    16. Yerli ve millî gözlem uydusu ÝMECE’nin savunma, afet yönetimi, çevre, þehircilik, tarým ve
    ormancýlýk gibi alanlarda etkin þekilde kullanýmý saðlanacak, yer gözlem uydusu geliþtirme
    kapasitesinin artýrýlmasýna yönelik çalýþmalar sürdürülecektir.
    17. Milli uzay programý çerçevesinde, ülkemizdeki uydu geliþtirme ve pazarlama faaliyetleri
    koordine edilerek nano ve mikro uydu ile mega takým uydu gibi yeni teknolojik alanlarda Ar-Ge
    ve ürün geliþtirme çalýþmalarý gerçekleþtirilecektir.
    18. KOBÝ’lerde yaygýn olarak ihtiyaç duyulan dijitalleþme uygulamalarý merkezi bir altyapý ve
    destekleyici yazýlým araçlarýyla karþýlanacaktýr.
    19. Tarýmsal faaliyetlerde dijital uygulamalarla ürün doðrulama, rekolte tahmini, yapay zeka,
    coðrafi bilgi sistemleri oluþturulacaktýr.
    20. Ulusal siber savunma ve siber caydýrýcýlýk yeteneðinin artýrýlmasý, bu alanlarda ihtiyaç duyulan
    kapasitenin geliþtirilmesine yönelik 2024-2027 Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planý
    hazýrlanacaktýr.
    21. Sanayi alanýndaki iþletmelerin siber dayanýklýlýklarý artýrýlacaktýr.

22. e-Devlet Kapýsý baþta olmak üzere hizmet tasarýmý ve sunumuna yönelik standartlar, altyapý ve
    idari kapasite, hizmet süreçleri esas alýnarak ve yeniden yapýlandýrýlarak iyileþtirilecektir.
    23. Dijital devlet çalýþmalarýna iliþkin üst seviye yönetiþim ile kurumlar arasý bilgi teknolojileri
    yönetiþim kapasitesi iyileþtirilecektir.
    24. Kamu kurumlarýnýn bilgi ve iþlem teknolojileri ürün ve hizmet alýmlarýnda maliyet etkinliði
    saðlanarak yenilikçilik ve yerli katma deðer artýrýlacaktýr.
    25. e-Devlet Kapýsý üzerinden sunulmakta olan bütünleþik hizmetlerin niteliði ve sayýsý
    artýrýlacaktýr.
    26. e-Devlet Kapýsý üzerinden sunulan belediye hizmetlerinin standardizasyonu saðlanacak ve eDevlet Kapýsýnda kullanýmý kolaylaþtýrýlacaktýr.
    27. Kamu hizmetlerinin kesintisiz ve birlikte çalýþabilirliði ile özel sektörün küresel rekabet gücünü
    artýrmak üzere dijital devlet hizmetlerinde yeni nesil teknolojilerin etkin kullanýmýna yönelik
    modernizasyon ve süreç iyileþtirmeleri yapýlacak ve bu amaca yönelik ortak altyapý ve beþeri
    sermaye güçlendirilecektir.
    28. Dijital dönüþüm sürecinin izlenebilmesi için uluslararasý göstergeler ve ölçümlemeye yönelik
    veri kapasitesi iyileþtirilecektir.
    29. Dijital finans altyapýsý güçlendirilerek fintek alanýnda yerli teknolojilerin geliþtirilmesine yönelik
    tedbirler alýnacaktýr.
    30. Blokzincir tabanlý akýllý sözleþmeler üzerinden menkul kýymet ihraçlarý yapýlacak, ihraç süreçleri
    dijitalleþtirilecektir.
    31. Dijital ekonomide rekabet ortamýný güçlendirecek düzenlemeler tamamlanacaktýr.
    32. Uzaktan eriþim üzerinden mikro veri sunumunun yasal zeminine yönelik hazýrlýklar
    tamamlanacak, araþtýrmacýlarýn uzaktan eriþim aracýlýðýyla mikro verilere eriþip, bilimsel
    çalýþmalarýný yapabilmelerine imkân saðlayan Elektronik Veri Araþtýrma Merkezi (E-VAM)
    projesi hayata geçirilecektir.

10. Ýþ ve Yatýrým Ortamý

19. Yatýrým teþvik sistemi, yapýlacak etki deðerlendirmelerinden yararlanýlarak amaç ve destek
    unsurlarý açýsýndan sadeleþtirilerek yeniden yapýlandýrýlacak, yatýrýmlar katma deðer, ithalat
    baðýmlýlýðýný azaltma, teknolojik kapasite, rekabet, araþtýrma ve geliþtirme, yeþil ve dijital
    dönüþüm gibi unsurlar çerçevesinde deðerlendirilerek önceliklendirilecektir

Yeþil ve dijital dönüþüm ile tedarik zincirlerinin geliþtirilmesi konularýnda Avrupa Birliði ile yeni
    bir diyalog mekanizmasý hayata geçirilecektir.
    23. Sürdürülebilir büyümeyi desteklemek amacýyla ihracata yönelik katma deðeri yüksek
    yatýrýmlara yönelik faaliyetlerde finansmana eriþim koþullarý iyileþtirilecektir.
    24. Yatýrým odaklý giriþimcilik ve ek yatýrým fýrsatlarýnýn desteklenmesi kapsamýnda, giriþim
    sermayesi fon kaynaklarý çeþitlendirilecek ve güçlendirilecek, devam destekleri ile baþlangýç
    firmalarýnýn ölçeklenmesi saðlanacaktýr.

27. Finans kuruluþlarýnýn teknoloji temelli baþlangýç firmalarýna yatýrým yapmalarý, giriþimci
    hisselerini almalarý, patentlerin bankalarda teminat gösterilmesi gibi uygulamalarla finansal
    destek saðlamalarý kolaylaþtýrýlacaktýr.

28. Giriþim ekosisteminin geliþtirilmesinde, þirketlerin çalýþanlarýna yönelik çeþitli teþvik edici
    araçlar sunabilmelerine imkân veren düzenlemeler hayata geçirilerek giriþim þirketlerinin
    nitelikli personel istihdam etmeleri kolaylaþtýrýlacaktýr.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskil...230906M1-1.pdf

NOT: Yazdýklarým bilgi amaçlýdýr..Yatýrým tavsiyesi asla deðildir. Herkes kendi kararýný kendisi versin
    Bu bence çok önemli.

8. anlýk habetürkte , Nagehan Alçýnýn progamýnda yapay zeka ve siber güvenlik konusu konuþuluyor.

Sayfa 898/917 ÝlkÝlk ... 398798848888896897898899900908 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •