Sayfa 9/473 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 3783 madde; 65 - 72 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Aman ne güzel. Ben bayıldım bu işe...
    Biz avrupalı değiliz deyip sıyrılabilecek miyiz acaba

Dmitry Medvedev, the former Russian president and current head of Russia’s National Security Council, mocked expected high energy prices in Europe in response.

“German Chancellor Olaf Scholz instructed to stop the certification of the Nord Stream 2 gas pipeline. Well. Welcome to a new world where Europeans will soon pay 2,000 euros for a thousand cubic meters of gas!” Medvedev wrote on Twitter.

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Aman ne güzel. Ben bayıldım bu işe...
    Biz avrupalı değiliz deyip sıyrılabilecek miyiz acaba

Dmitry Medvedev, the former Russian president and current head of Russia’s National Security Council, mocked expected high energy prices in Europe in response.

“German Chancellor Olaf Scholz instructed to stop the certification of the Nord Stream 2 gas pipeline. Well. Welcome to a new world where Europeans will soon pay 2,000 euros for a thousand cubic meters of gas!” Medvedev wrote on Twitter.
    Nord Stream 2 sıkıntılı bir proje…

ABD de LNG yatırımları harıl harıl devam ediyor. Projelerin en büyük finansörleride Japonya- Çin - Katar… İlginç ortaklıklar var bu enerji sektöründe

Ortada bir şey yokken, devre kesmekte ne oluyor. !

Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Ortada bir şey yokken, devre kesmekte ne oluyor. !
    Dünkü yazımdan sonra halk yatırımdaki ...siz sermayenin negatif olduğuna uyandı herhalde.

46 kuruşa kadar yolu var. Bekliyorum , indirmiyor

Gedikteki keriz de uyandı mevzuya.

Kulağının arkasına selamlar...

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    İran’ın vanayı kapatmasıyla gündeme gelen doğal gaz krizi büyük ölçüde aşılmasına ve tüketimin de havanın ısınmasıyla birlikte gerilemesine karşın santrallara kısıt devam ediyor. Türkiye’nin önemli bir bölgesinde şehir içi doğal gaz dağıtımı yapan bir şirketin tepe yöneticisi, santrallara yüzde 40 düzeyinde kısıntıyla gaz vermeye devam ettiklerini söyledi. Yetkili, “BOTAŞ, belli ki elektrik üreten santrallara kısıt uygulayarak depoya daha çok gaz atıyor. Depolardaki gaz miktarının her geçen gün arttığı görülüyor” dedi.*

BOTAŞ, 8 Şubat Pazartesi günü sanayiye uyguladığı doğal gaz kısıtını kaldırmıştı.
    Ulan sanki 10 kat gaz verse 10 kat elektrik üretebileceğiz
    Hangi dogalgazcı %60 kko üzerine çıkabiliyor ki

Herkesin gazını kısması akenerjinin işine gelir. Niyesini yazmıyorum.

Bugün aşağı basan enayinin ya bundan haberi yok, ya da çok çakal , belki bir iki enayi avlarım dedi

Türkiye, enerji zamlarını ve yüksek faturaları konuşurken, gözler ve dikkatler 1 Mart’tan geçerli olacak yeni doğal gaz tarifesi için BOTAŞ’a çevrildi. BOTAŞ, 28 Şubat Pazartesi günü, mart ayı tarifelerini açıklayacak. Sektör, BOTAŞ’ın 1 Şubat’ta elektrik üreten santrallara sattığı doğal gaza yüzde 14.1 oranında zam yaptığını belirterek, “BOTAŞ’ın, doğal gaz alım maliyetleri arttı. BOTAŞ’ın, bu maliyetin bir bölümünü tüketicilere aktarması beklenebilir. Bu kapsamda elektrik üreten santrallara verdiği doğal gazda, yüzde 10-15 aralığında bir zam gündeme gelebilir” dedi.

BOTAŞ, doğal gaz tarifelerini aylık olarak belirliyor. Şirket, 1 Ocak’ta da doğal gaza konutta yüzde 25, elektrik üretiminde yüzde 15, sanayide yüzde 50 zam yapmıştı.
    Sanayici, aylık tüketimi belli miktarın üzerinde çıkması durumunda çok daha yüksek bir fiyattan gaz alıyor.
    Haberi yazanın yine dünyadan haberi yok...ajanstan gelmiş, kopyalamış yapıştırmış..
    1)mart ayı tarifesini martta açıklar. Ayın 3üne kadar yolu var. Bir de mutlaka gece yarısı olacak. Akepe taktiği.
    2) %15 net gelir. Bütün zamlar 15 15. Akepe taktiği.
    3)Sanayici , ısınmada veya proseste, hiç gaz kullanmasa, sadece çay ocağında çay demlese bile %70-80 zamlı ödüyor. Aylık tüketim belli bir miktarı aşarsa diye bir kavram yok. O hikaye geçen seneydi,pek de uygulanmadı.

Mart ayı tavan fiyat 1745tl ilan edildi
    Nisanda 2000 tavana takılacak.
    Ttf fiyatları ukrayna'ya saldırı sonrası uçmuş durumda.
    Ay sonu yapilacak %15 zam artık botaşı kurtarmaz.

Santrallere şubat sonu saglam bir zam yapmak istiyorsa tavan fiyat formülünü yine degistirmesi gerekecek.

Veya santrale 15 yapacak, sanayideki ucuz kademeyi kaldiracak.

Sayfa 9/473 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •