Sayfa 9/321 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon
Arama sonucu : 2564 madde; 65 - 72 arası.

Konu: ALARK - Alarko Holding A.Ş.

1. ALcar fena gitmiyor Tovbekar abim..
    Yakin zamanda sımsıcak bi para girisi olurmu acaba holding e,carrier den ..

2. tövbekar abimin dediği gibi bilançoya odaklanalım arkadaşlar.Ben aldım unuttum kazandım ALLAHA ŞÜKÜR.sizlerde unutun.

Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından;

Havacılık sektöründe faaliyet göstermek üzere 30.000.000,- TL (otuzmilyonTürkLirası) sermayeli bir anonim şirketin kurulmasına karar verildiği daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.

Söz konusu şirket, "Alarko Havacılık Endüstri Yatırımları Anonim Şirketi'' unvanı ile kurulmuş olup 26.09.2023 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.
    Hayırlı olsun...
    İş resmileşmekte..

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun...
    İş resmileşmekte..
    Alarko holdingin onu o kadar acik ki,tek engel sacma sapan zamanlarda yapılan garih alaton satislari..

Golge etmeseler ,isi Ceo ya,pro lara biraksalar yağ gibi akacaz..

Neyse önümüzde kote li hisse falan yok cok şükür..

Sadece sirketin satilacak geri alimlari var..onlarin satışı da sirketin kasasına girecek..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,447
     Alıntı Originally Posted by Wuhanlı Ejder Yazıyı Oku
    Alarko holdingin onu o kadar acik ki,tek engel sacma sapan zamanlarda yapılan garih alaton satislari..

Golge etmeseler ,isi Ceo ya,pro lara biraksalar yağ gibi akacaz..

Neyse önümüzde kote li hisse falan yok cok şükür..

Sadece sirketin satilacak geri alimlari var..onlarin satışı da sirketin kasasına girecek..
    ALCAR dokunulmaz alanım... ve gerçekten küçük yatırımcı için neler çevrilebileceğinin ispatı... benim emeklilik kağıdımdı. maliyetim 50 lerin üzerinde iken bilanço sanırım 2 çeyrek üstüste bozulduğu için 40 liradan sattım elimdekileri... sonra 50-100-500 vs... merak etmeyin oradan bir şey gelmez Eskişehirdeki fabrika için daha para lazım. ama Tuzla arsası satılır ise onun payı holdingin...

şirketin geri alımları en fazla yatırım şirketine satılır. aslında onun durumu da ne oldu bilebilsek iyi olacak...
    kote hisseler 5-6 yıl önce yapılmıştı şimdi o zamana kadar rahatız. aslında hisselerin satışı aileler arasında rekabeti artırabilir kimbilir belki de şirketin çoğunluğu bir gruba geçiverir bir gün...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,447
     Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    ALCAR dokunulmaz alanım... ve gerçekten küçük yatırımcı için neler çevrilebileceğinin ispatı... benim emeklilik kağıdımdı. maliyetim 50 lerin üzerinde iken bilanço sanırım 2 çeyrek üstüste bozulduğu için 40 liradan sattım elimdekileri... sonra 50-100-500 vs... merak etmeyin oradan bir şey gelmez Eskişehirdeki fabrika için daha para lazım. ama Tuzla arsası satılır ise onun payı holdingin...

şirketin geri alımları en fazla yatırım şirketine satılır. aslında onun durumu da ne oldu bilebilsek iyi olacak...
    kote hisseler 5-6 yıl önce yapılmıştı şimdi o zamana kadar rahatız. aslında hisselerin satışı aileler arasında rekabeti artırabilir kimbilir belki de şirketin çoğunluğu bir gruba geçiverir bir gün...
    16/02/2017 tarihinde sn antepli ne yazmış
    "patronlar bu fiyata hisse satmazlar.satarlarsa bir cepden diğerine girer.holdingin değeri 1 milyar tl dir.sadece ortaköydeki holding binası ve arsası 500 milyon tl eder.onu satsınlar.orhanlıdaki arsayı satsınlar.rivayı satsınlar."
    gene aynı tarih sn yorumyap
    "Yabancı hisse oranı (Hareketli ortalama) %29.57...
    Bugünkü oran %41.79...
    Son 1 ayda yaklaşık %3' lük bir düşüş var(Hissenin 4,80'i gördüğü günden bu güne)...
    Düzeltme yada kar satışı denebilir.."
    23/01/2017
    "beceriksizligin günümüze uyarlanmış adı uzun vadeci...............................yav bu kagıdı layla 4,40 sattıgı zamandan buyana bekleyenleri biliyorum ben onlar kendini biliyor kadın malı satarken bile hayaller paristi buralarda öz eleştiri yapmayan insan yerinde sayar söyleyeyim"

sanırım bu fiyatlar sonradan bölündü ve temettüler cabası... 4.40 da şimdiki hisseyle 1 dolar civarı...
    demek ki patronlar da yanılabiliyor ya da zora düşünce eldekini 3.30 kuruşa satabiliyor...önmeli olan eldekini her halukarda satacak bir duruma düşmemek için dikkatli olmak. tabii Rabbim dert vermesin demek de lazım...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,447
    anlayamadığım bir şey var... halka arzlarda furya var ve gerçekten uçuk kaçık fiyatlar var... ayrıca bir çok şirkette müthiş artışlar oldu mesela enerji grubu gibi...buralarda para kazanan duayenler bu paraları bir şekilde muhafaza edecekler ve sağlam ve fiyatları artmamış şirketlere geçecekler... diğer şirketlerde mal pazarlaması bittiğinde ise zaten milyonlarca küçük yatırımcı hayata küsecek, bir daha borsaya bakmayacak, bir şekilde zararını çıkarmak için traderlık yapmaya çalışacak ve sermayeyi teslim edip gidecek... belki en tehlikeli olanları ise yeni paralarla gelip onları da üttürecekler... onlarca telegram kanalı kaybolacak. onlarca RTALB tavan tavan tavan yazıp sürekli yatırımcı çektiğini düşünen belki de çeken komisyoncu bana ne diyecek...ama bir şekilde kazandıklarını sağlamlaştırnalart ve muhafaza edenler borsa zenginleri olarak anılacaklar ve yazvaş yavaş aksaçlı pozisyonlarını hazmedecekler... belki finansal özgür, temettü yatırımcısı da denilebilir...

işte bu düşünceler vardı önceki gün... AYGAZ, AKSA,AKSEN, KORDSA, gibi ( ve bazı takip ettiğim hisseler şirketler tavana yakındı ALARK hariç... bu şirketlerden AYGAZ ( TÜPRAŞ ve diğerlerini saymamamın nedeni farklı) ve bazıları dün de devam ettiler... bence üstteki paragrafta yer alan düşünceler piyasada yer etmeye başladı. bu genele yayılmak değil mal değiştirmektir...

Ve ALARK bu değişimden etkilenecek şirketlerden en önemlisidir... ama bir şekilde iplikçi veya başka unsurlar kağıdın önüne duvarlar örmekteler... bence hata yaptıklarını anlayacaklar çünkü ALARKın potansiyeli en fazla olanlardan biri ise malı nitelikli yatırımcıya 120 den değil de 180 den vermek daha doğrudur. belki de 5 dolar değil 8 dolar demeliyim... zaten son kalanları bıktırıp sattırmak için takas oyunları dahil hepsi tekmili birden devamlı filmler olmakta ( bu tabir 70 li yılların sonlarında vardı bilenler bilir)... x mecrasında bulanık su had safhada aranan bulunamıyor, ama bazı küfürbazlar mide bulandırıyor ve ayı ve avcı fıkrasında olduğu gibi bir durum oluştu sanki. adamlar ya da kendilerini öyle gösterenler artık alıştılar ve profesyonel oldular. ya yıllardır sürekli küfredip durulur mu ? sat defol git sana pek çok fırsat verdi bu hisse. sanırım onlar da bu piyeste rol alıyorlar...

kendi adıma satmam demiyorum... paslı çiviyim diyorum ve başka alana geçmek şimdilik düşünmüyorum. satabilir miyim satabilirim ya da satmayabilirim. ama bu şekilde düşünüp düşüncemi uygulamak benim kişisel tercihim ve kendime saygımın gereğidir... traşı bırakır isek ya çok ciddi baskı sıklaşarak devam edecek ya da hisse bir anda kimsenin hayal edemeyeceği yere gidecek. kafamdaki rakamları aşarsa bir kısmını sökebilirim ( henüz daha uzun zaman var). ama ülkemizde borsa ekonominin aynası olacaksa çok canlar yanacak... ALARKta can yanması bence pek mümkün değil...
    zinhar yatırım tavsiyesi değildir

8. Alarko aslında tamda yabancı yatırımcının seveceği bir vizyona sahip,hedefler yatırımlar global seviyede ,patron yahudi . Bu hisseyi uzun vadede yabancı yatırımcı güzel yerlere taşıyacaktır diye düşünüyorum.

Sayfa 9/321 İlkİlk ... 78910111959109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •