Sayfa 9/1078 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 65 - 72 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    Yoğun talep edilen bir explorer olursa onun için bir bölüm ayırabilirim. Bu tip imkanı olmayanlar için iyi olabilir. Sizin düşündüğünüz bir tarama varsa proje çalışmalarında onu kullanayım...

En azından denerken faydam olmuş olur... 👍

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnşallah çok talep edilen bir explorer olursa ben de merakla izlemek isterim hocam. Yoğun olarak MetaStockta taramayı kullanıyorum. Zaman zaman ve halihazırda şu taramalarla uğraşıyorum;

-Ortalamaların Sıkışması (Geriye Dönük Takip) Taraması

-StochRSI + DI Birleşik Uyumsuzluk Taraması

-Ortalamaların Kesişimi Taraması

-Ichimoku Band Sıkışması Taraması

-Bollinger Bandın Orta Değeri Üstünde Seyredenler Taraması

-Endeks Dönüşünde Güçlü Kalanların StochRSI Bazında Bulunması Taraması

-Belli Bir Periyotta Oluşan Fiyat Bandı Sıkışması Taraması

-Zirve Yapanların Bar Takibi Taraması

gibi... En çok bunları kullanıyorum, sizin sisteminize hangisi entegre edilebilir bilmiyorum.

Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    İnşallah çok talep edilen bir explorer olursa ben de merakla izlemek isterim hocam. Yoğun olarak MetaStockta taramayı kullanıyorum. Zaman zaman ve halihazırda şu taramalarla uğraşıyorum;

-Ortalamaların Sıkışması (Geriye Dönük Takip) Taraması

-StochRSI + DI Birleşik Uyumsuzluk Taraması

-Ortalamaların Kesişimi Taraması

-Ichimoku Band Sıkışması Taraması

-Bollinger Bandın Orta Değeri Üstünde Seyredenler Taraması

-Endeks Dönüşünde Güçlü Kalanların StochRSI Bazında Bulunması Taraması

-Belli Bir Periyotta Oluşan Fiyat Bandı Sıkışması Taraması

-Zirve Yapanların Bar Takibi Taraması

gibi... En çok bunları kullanıyorum, sizin sisteminize hangisi entegre edilebilir bilmiyorum.
    Tarama zaten belirli bir sisteme uyanları bulma işlemidir. Benim sistemde sadece AL verenleri taratabilirim. Ya da SAT olanları. Önceden verdiğim tablo da bir çeşit tarama idi.

Sen hangi taramaların olmasını istiyorsan bana metastock formülünü yollaman yeterli. Bu şekilde işlem hızlanır. Tablo halinde birden çok tarama da mümkün olabilir...

En sonunda hepsinde AL veya SAT verenler de ayrıca belirtilebilir.

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

Alıntı Originally Posted by kalankus Yazıyı Oku
    Sayın @T/A çalışmalarınız için teşekkürler.
    Eksik olmayın...

Bu arada grafikler de güncellenmiştir... 👍

http://teknikanaliz.site/grafiklinkleri.html

Tarama zaten belirli bir sisteme uyanları bulma işlemidir. Benim sistemde sadece AL verenleri taratabilirim. Ya da SAT olanları. Önceden verdiğim tablo da bir çeşit tarama idi.

Sen hangi taramaların olmasını istiyorsan bana metastock formülünü yollaman yeterli. Bu şekilde işlem hızlanır. Tablo halinde birden çok tarama da mümkün olabilir...

En sonunda hepsinde AL veya SAT verenler de ayrıca belirtilebilir.

Sizinkine göre daha basit bir AL-SAT formülü gönderdim hocam bir bakabilirseniz sevinirim. Tablo halinde birden çok taramadan kastınızı anlayamadım?

Sizinkine göre daha basit bir AL-SAT formülü gönderdim hocam bir bakabilirseniz sevinirim. Tablo halinde birden çok taramadan kastınızı anlayamadım?
    Tablodan kasıt:

- Birçok sistemi aynı anda analiz etmeyi kastediyorum...

- Tüm sonuçları tek bir tabloda görebiliriz.

- Sonra da ortak AL veya SAT varsa onları işaretlemeyi kastediyorum...

Tablodan kasıt:

- Birçok sistemi aynı anda analiz etmeyi kastediyorum...

- Tüm sonuçları tek bir tabloda görebiliriz.

- Sonra da ortak AL veya SAT varsa onları işaretlemeyi kastediyorum...
    Tek explorerde 6 adet AL-SAT oluşturacak ortalama kesişim kombinasyonu düşünebilirsiniz hocam. Sistem deyince aklıma derya deniz geliyor. Bunu biraz somutlaştırmak gerekiyor. Örneğin Kijunsen(26)'nın 21 barlık EMA'sını kesmesi ya da CCI'nin kendi ortalamasını kesmesi bile bir sistemdir sonuçta. Bilmiyorum siz ne düşünürsünüz bu konuda?

Tek explorerde 6 adet AL-SAT oluşturacak ortalama kesişim kombinasyonu düşünebilirsiniz hocam. Sistem deyince aklıma derya deniz geliyor. Bunu biraz somutlaştırmak gerekiyor. Örneğin Kijunsen(26)'nın 21 barlık EMA'sını kesmesi ya da CCI'nin kendi ortalamasını kesmesi bile bir sistemdir sonuçta. Bilmiyorum siz ne düşünürsünüz bu konuda?
    Aynen öyle...

Birçok kişi de bu şekilde çalışıyor zaten. Farklı temeli ve mantığı olan birkaç sistemin ortak kesişimini dikkate alıyorlar.

Aç gözlü olmadıktan sonra bu tip sistemlerle kaybetmek imkansız. Elbette manipülatif hisseler hariç...

Fırsat buldukça araya sıkıştırır, bir çalışma yapar paylaşırım...

Sayfa 9/1078 İlkİlk ... 789101119591095091009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •