Sayfa 9/39 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon
Arama sonucu : 306 madde; 65 - 72 arası.

Konu: AVPGY Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

1. 16.535.000 lot alıp 825 milyon TL. ödemişler..

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Bu aldıklarını şimdi tekrar geri satışa koymazlar inşallah...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bu aldıklarını şimdi tekrar geri satışa koymazlar inşallah...

Hem Artaş ın hem AVPGY nin sıfır borcu var. Nakit dengesi pozitif. Satmaları için bir neden göremiyorum. Hisselerin işlem hacmi iyice azaldı. Dibi bulmuş olabiliriz veya dibe çok yakınız.

Genelde böyle zamanlarda bir tane pozitif haber gelse kağıt uçar gider.

Misal Temettü verimi yüksek olabilir, veya Halka arzdan gelen paranın iyi bir kira getiren gayrimenkule kelepir fiyattan alınması, veya elidenki bir gayrımenkulun iyi fiyattan değerinin çok üstünde satılması vs vs.

Ben zarardayım 40 tan aldım. Ama satmıyorum. Nakit dengesinin çok iyi olması benim için yeterli. Borçsuz şirketler eninde sonunda birkaç iyi haberle yukarı gider çok süratli.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
    Geçen gün medyada banka borcu yüzünden batmakta olan bazı avm'lerle ilgili haber vardı. Onlardan müşterisi, lokasyonu vb iyi durumda olan birini borcunu da ödeyerek alıp kira geliri artırılabilir. Umarım yönetim bu yönde çalışmalar yapıyordur...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Geçen gün medyada banka borcu yüzünden batmakta olan bazı avm'lerle ilgili haber vardı. Onlardan müşterisi, lokasyonu vb iyi durumda olan birini borcunu da ödeyerek alıp kira geliri artırılabilir. Umarım yönetim bu yönde çalışmalar yapıyordur...

Bence AVM almazlar. AVM lerin kar getirisi uzun vadede çok iyi değil. Zaten karlı olsa FORUM AVM batmazdı.

Muhtemelen toplanan paranın bir bölümü ile Şişli projesini yapacaklar ki onda zaten AVM de var. Ayrıca başka AVM leri de var portföylerinde.

Tahminim, boştaki büyük para ile iyi kira getiren bir kaç gelir garantili otel alma ihtimalleri bana daha mantıklı geliyor. İstanbul 12 ay dolu olan bir şehir. Portföy yapılarına bakarsak, çok yüksek ihtimalle İstanbul da büyük bir kaç çok iyi konumlu popüler otelleri alabilecek paraları var görünüyor. Kelepir fiyattan bitmiş iyi konumlu bir kaç otel alabilirlerse, o zaman hisseye çok pozitif katkı yapar.

Hissede hacim düştü ve hacimsiz yükseliyor. Bu çok iyi. Yukarıya ağır ağır giderken, olumlu haberler (temettü, kelepir otel/avm satın alma, portföyü çok yüksek fiyattan satış, vb) gelirse zaten tekrar halka arz değerini test eder bir süre sonra.

Bekliyoruz bakalım. Umarım zararımızı çıkarırız küçük yatırımcı olarak.

6. KAP: AVPGY [ ] AVRUPAKENT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1233061
    Dosyalar:

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2024-01-05
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet (Yes)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Şirketimiz portföyünde bulunan ve
    arsa sahibi olduğumuz Demir Grup Yapı İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile imzalanmış olan "Kat Karşılığı İnşaat
    Yapım Sözleşmesi" işi kapsamında (Demir Life Projesi) projenin yer aldığı
    İstanbul İli Büyükçekmece İlçesi 154 ada 2 parselde yer alan 05/01/2024 tarih
    ve 24-1 sayı numarası ile A Blok, 05/01/2024 tarih ve 24-2 sayı numarası ile B
    Blok, 05/01/2024 tarih ve 24-3 sayı numarası ile C1 Blok, 05/01/2024 tarih ve
    24-4 sayı numarası ile C2 Blokların Yapı Kullanma İzin Belgeleri (İskan)
    alınmıştır. Proje kapsamında 287 konut satışa, 18 adet ticari ünite kiralamaya hazır hale gelmiştir.

Yatırımcılarımızın
    ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. KAP: AVPGY [ ] AVRUPAKENT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. Maddi Duran Varlık Alımı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1233380
    Dosyalar:

Maddi Duran Varlık Alımı 2024-01-05
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği 13 Asma Katlı Depolu Dükkan , 2 Ofis , 1 Depolu Dükkan
    Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü İstanbul İli, Kartal İlçesi, Esentepe Mahallesi 10661 ada, 550 nolu parsel 2 bağımsız bölüm ve 10661 ada 551 nolu parselde 14 bağımsız bölüm
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi 05.01.2024
    Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Kararında Bağımsız Üyelerin Çoğunluğunun Onayı Var mı? Var
    Toplam Alım Bedeli 300.000.000 TL+ KDV
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Yönetim Kurulu Karar Tarihinden Önceki Altı Aylık Günlük Düzeltilmiş Ağırlıklı Ortalama Fiyatların Aritmetik Ortalaması Baz Alınarak Hesaplanacak Şirket Değerine Olan Oranı (%) -
    Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) 75%
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) 1,9 %
    Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Finansal Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) %268(Yatırım Amaçlı Gayrimenkullere Oranı 2,04%)
    İşlem Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Yıllık Finansal Tablolara Göre Oluşan Hasılat Tutarına Oranı (%) 12,28%
    Alım Koşulları Peşin
    İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih Tapu işlemlerinin tamamlanmasına müteakiben sonuçlanacaktır
    Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri Yatırım Amaçlı Gayrimenkul/Olumlu
    Karşı Taraf Esentepe Adi Ortaklığı
    Karşı Taraf SPK Düzenlemelerine Göre İlişkili Taraf mıdır? Evet (Yes)
    Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği Artaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin hissedarı olduğu adi ortaklığı olması sebebiyle
    Önemli Niteliklteki İşlem Kapsamında Kullandırılacak Ayrılma Hakkı Fiyatı -
    Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi Değerleme Raporu
    Değerleme Raporu Düzenlendi mi? Düzenlendi (Prepared)
    Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni -
    Değerleme Raporu Düzenlendiyse Tarih ve Numarası 05.01.2024/0032 05.01.2024/0033
    Değerleme Raporunu Hazırlayan Değerleme Kuruluşunun Unvanı İnvest Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.
    Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar 330.000.000 TL+KDV
    İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi Gerekli izinlerin tamamlanmasını müteakiben işlem değerleme raprundaki sonuçlara uygun gerçekleştirilecek olup , değerleme raporundaki değerden 9,09 % oranında iskontolu olarak alınacaktır.
    Açıklamalar
    Açıklama Yönetim Kurulumuzun 05.01.2024 tarihli toplantısında; Esentepe Adi Ortaklığı'nın inşaa ve satışını yapmakta olduğu, İstanbul İli, Kartal İlçesi, Esentepe Mahallesi 10661 ada, 550 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan 1 Blok 55 ve 5B Blok 47 nolu bağımsız bölümlerle, 10661 ada 551 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan A1 Blok 37-38-39-41-42, B Blok 54-55-56-57-58, C Blok 63-64-65-66 nolu bağımsız bölümlerin Şirketimizin mevcut yatırım stratejisi kapsamında 300.000.000 TL + KDV bedel üzerinden satın alınmasına karar verilmiştir.Tapu işlemlerinin tamamlanmasını müteakip kamuya duyuru yapılacaktır.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Hayırdır kafanıza taş mı düştü KAp atmaya başladınız? Yediniz tabii fırçayı eee kolay değil.

Sayfa 9/39 İlkİlk ... 789101119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •