Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon
Arama sonucu : 78 madde; 65 - 72 arası.

Konu: PCILT - PC İletişim ve Medya Hizmetleri San Tic A.Ş.

1. Tahtada büyük baskı var. Bakalım sonunda nereye patlayacak...
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

2. Bu bilanço neden son güne bekletilir?

3. 309.883.000,00 TL kar. Gayet güzel. Güzel bilançonun hatrına, son güne bırakma olayını affediyorum.

4. Son çeyrekte olduğu gibi yine güzel bir bilanco geldi maşallah..

Bilanco öncesi tavana gittik ama bence hem temel hem teknik olarak daha yolumuz var.

Teknik olarak ilk hedef bölgemiz 0.85$
    Buralara önce bir getirsinler bakalım.Sessiz sedasız tutmaya devam..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

5. Kafayı yemiş olmalı bunun tahtacisi..
    Hunharca sattılar.Guzelim bilancoyu mundar ettiler resmen.

Anlık fiyat 17.82 2.ceyrek finansallari sonrasında yine bakarız fiyata taktaci kardeş

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

6. 17.60 ort.maaliyetle aranizdayim..

Ayagim ugurludur, bilesiniz.

7. F/K orani 7.2

Pd/Dd orani 2.8

Halka aciklik orani %38

Yabanci orani %7.35

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=PCILT

8. Kar Dağıtım Politikası

Şirketimiz Türk Ticaret Kanunu hükümleri, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve diğer ilgili düzenlemeler
    ile Esas Sözleşmemizin kâr dağıtımı ile ilgili maddesi çerçevesinde kâr dağıtımı yapılmasını prensip edinmiştir.

Kâr dağıtımında, Kurumsal Yönetim İlkeleri ne uygun olarak pay sahipleri ve Şirket menfaatleri arasında dengeli ve tutarlı bir politika
    izlenmekte; kâr dağıtım tutarının belirlenmesinde, ulusal ve küresel ekonomik koşullar, uzun vadeli Şirket stratejimiz, yatırım
    ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu dikkate alınmaktadır.

İlke olarak, Sermaye Piyasası Düzenlemeleri ve ilgili diğer mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir dönem kârının asgari
    %20 sinin nakit olarak dağıtılması benimsenmiş olmakla birlikte, Şirketimizin yatırım planları, kârlılık ve nakit durumu,
    finansman ihtiyaçları, işletme sermayesi ihtiyacı, piyasa koşulları vb nedenlerle karın dağıtılmaması veya daha düşük bir
    oranda dağıtılması Yönetim Kurulumuz tarafından Genel Kurula önerilebilecektir.

Karın nakit dağıtılması esas alınmakla birlikte, gelişen piyasa koşullarına ve şirketimizin nakit durumuna göre bedelsiz hisse şeklinde dağıtımı öngörülebilir.

Kâr dağıtımının Genel Kurul toplantısını takiben en geç üç ay içinde yapılması amaçlanmakta, nihai kâr dağıtım tarihine Genel
    Kurul tarafından karar verilmektedir. Genel Kurul veya yetki verilmesi halinde Yönetim Kurulu, Sermaye Piyasası
    Düzenlemelerine uygun olarak kâr payının taksitli dağıtımına karar verebilir. Şirket Esas Sözleşmesine göre; Yönetim Kurulu,
    Genel Kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak ve Sermaye Piyasası Düzenlemelerine uymak kaydı ile kâr payı avansı
    dağıtabilir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1304720

Sayfa 9/10 İlkİlk ... 78910 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •