Sayfa 903/1007 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon
Arama sonucu : 8053 madde; 7,217 - 7,224 arası.

Konu: Viop XL

1. İlk 4 ay enflasyon %31,71 olmuş, sebze meyve düşse de sigara,alkol ve bekleyen diğer zamlar ile artış devam edebilir. Temmuz'da emekli ve memur zamları ile yeni bir zam sağanağı gelir diye tahmin ediyorum.

Enflasyona endeksli finansal ürünleri, bekleyen zamların tamamını yaptıktan sonra devreye alırlar muhtemelen.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,752
    Makas fazla değil mi?.Temettü de var.Herif,makas olmasa ne yapacak ki...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3. ABD açılışıyla 2500 ü kırar mıyız

4. Muhtemelen TUPRS bilanço iyi gelecek, durumu kötü olsa elektrik işlerini devir etme girişimini yapmazlardı diye tahmin ediyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    hepsine işliyor ama %70 enflasyon olan ülkede %14 alsan ne almasan ne...
    ne yaparsanız yapın Hiperenflasyon böyle bir şey kaçmakta zor.

6.  Alıntı Originally Posted by rosense Yazıyı Oku
    ne yaparsanız yapın Hiperenflasyon böyle bir şey kaçmakta zor.

Ülkemizde hiperenflasyon yok Allah hiperenflasyonu düşmanımızın başına vermesin diyelim kısaca hiperenflasyon, yıllık %1000’i ya da aylık %50’leri aşan ve paranın bütün fonksiyonlarını yitirdiği çok yüksek oranlı enflasyondur diye tanımlayalım.

7. Vatandaşın Türk Lirası mevduatı 100 milyar dolar bile değildir. Enflasyon ile kamunun kazanabileceği pek bir şey kalmadı.

Ülkeyi fakir yabancılar için değil, paralı yabancılar için cazip ülke durumuna getirilmesi gerekir. Halk fakirleştikçe onlara yönelik üretilen ürünler de daha ucuz olanlara kayıyor olabilir. Bu tip ürünlerde uzmanlaşanların ihracat şansları da azalır bence.

Turizm sektörünün yabancılar elinde olması bir şans, yoksa tesisler çok uyduruk olurdu, daha az turist gelirdi.

8.  Alıntı Originally Posted by semh Yazıyı Oku
    Ülkemizde hiperenflasyon yok Allah hiperenflasyonu düşmanımızın başına vermesin diyelim kısaca hiperenflasyon, yıllık %1000’i ya da aylık %50’leri aşan ve paranın bütün fonksiyonlarını yitirdiği çok yüksek oranlı enflasyondur diye tanımlayalım.
    sizde haklısınız aşağıdaki yazılanlar doğru yada yanlış olduğunu bana söyleyebilirseniz yeterli...

Şekere: .........%340 zam
    Motorine: .......%280 zam
    Benzine: ........%270 zam
    Otogaza: ........%230 zam
    Ayçiçekyağı: ...%210 zam
    Elektriğe: .......%170 zam
    Ete, süte: .......%160 zam
    Mutfak tüpü: ...%150 zam
    Ulaşıma: .........%135 zam

TÜİK verilerine göre iddia edilen yıllık enflasyon : %69.97

Sayfa 903/1007 İlkİlk ... 4038038538939019029039049059139531003 ... SonSon

Yer İmleri