Sayfa 907/1009 İlkİlk ... 4078078578979059069079089099179571007 ... SonSon
Arama sonucu : 8071 madde; 7,249 - 7,256 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) -III

Vakif 1.30 veriyor su an

B.digital 100k $ kadar 1.85 aylık mev.
    N kolay 100k $ kadar 2.00 aylik repo

3.  Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben bistten korkmam...BIST diyorum çok ucuz beklersen 6 ay 1 yıl gibi enflasyonun üzerinde bir para alırsın ama çok değil.
    uzun vadede (6 ay 1 yıldan daha uzun) katılırım ama kısa-orta vadede hatrı sayılır zarar "ihtimalini" göz ardı etmemekte yarar var derim..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Ben bistten korkmam ayrıca altın var birde mevduat var. Başka yatırım yok benim gözümde. BIST diyorum çok ucuz beklersen 6 ay 1 yıl gibi enflasyonun üzerinde bir para alırsın ama çok değil.
    Yalnız merak etmeyin mevduat faizleri yükselecek biraz sabır
    Oylesine ucuz ki:

https://www.bloomberght.com/koc-hold...ikladi-2283547
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Esas ilginc olan kac tane kriz yasadik bu ulkede.94,98,2001,2008,2014,2018,2020.......

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
    https://www.dunya.com/kose-yazisi/so...ten-01-07-2021

Ancak uluslararası tahkimin işlemesi için sadece iktidarların altına imza attıkları anlaşma hükümleri yeterli değil; İlgili şirketlerin açtıkları davaları kazanabilmeleri için bazı ek şartlar da var;

Mesela söz konusu projelerin herhangi bir şekilde “yolsuzlukla†bağlantısı bulunmaması, kamuoyu çıkarının aksine haksız zenginleşmeye imkan vermemesi, imzacı olan iktidarın “yetkisini kamuoyunun zararına kullandığına†ilişkin kanıtlar, emareler olmaması gerekiyor.

Türkiye’nin de tarafı olduğu Yolsuzlukla Mücadele Uluslararası Sözleşmesi mesela, yine Türkiye’nin üyesi olduğu Avrupa Konseyi şemsiyesi altında kurulmuş GRECO mesela, hep bu konuları güvence altına alan uluslararası antlaşmalar.

Yolsuzlukla Mücadele BM Sözleşmesi’nin 5.maddesi çok açık;

“Her Taraf Devlet, yolsuzluğa karşı, iç hukukunun temel ilkelerine uygun olarak, toplumsal katılımı geliştirecek ve hukukun üstünlüğü, kamu ve kamu mallarının doğru yönetimi, bütünlük, saydamlık ve hesap verme sorumluluğu ilkelerini yansıtacak etkin ve eşgüdümlü politikaları geliştirip uygulayacaktır.â€
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7. Ben borsaya girilir derken imkb 30 hisselerine ve enflasyon 20 ise 25 kazanacak kadar 6 ay 1 yıl beklenir dedim çok ucuz hisseler var çünkü. Ama mevduat faizleri yükselecek gibi duruyor. Bekleyelim bakalım

8. Baş" Muhalefet partisi de , yani hamasetçiler de oy kaybı var yine şaşırmadık ...böyle gırgır konu olbilir mi , köye gidiyor ,köylü yerine o ağlıyor ; sonrada muhalefet tv kanalında gösteriyorlar... Böyle abuk sabukluk görülebilir mi , bir avukat vekilleri ,amerikan başkanı için cumhuriyet baş savıclığına şikayet dilekçesi vermiş... amerika anında bunları deftrden silmiş , demişler ki siz buna müstehaksınız...bir de Anadol soyisimli vekilleri var tv'de röpartaj veriyor , istanbulû güya iyi parti ile olan işbirliktelikleri kazanmışlar.. sahi mi , kendisi de inanıyor mu ...şaka gibi ama gerçek...

" Gerçekten REİS çok şanslı böyle şaka gibi baş muhalefet partisi var.... "

Sayfa 907/1009 İlkİlk ... 4078078578979059069079089099179571007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •