Sayfa 909/2139 İlkİlk ... 409809859899907908909910911919959100914091909 ... SonSon
Arama sonucu : 17106 madde; 7,265 - 7,272 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. biz henüz diplerde değliz, bunuda diğer analizm yelpaze analizim çok doğru şekilde veriyor,..

oradan da ölçüyoruz,..
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

2. her neyse bunlar bu topiğin konusu değil, ancak sayın deniz 43 zaten uzuncadır bu kötü gidişat ve açmazları, tıkanma yerlerini burada işliyor, ..benimki sadece buna teknik yönden uyum sağlamak olur

Deniz bey basta olmak uzere katki saglayan tum arkadaslarin ellerine saglik
    Iyi pazarlar dilerim

Başlığa teknik katkılarınız için teşekkür ederiz Sn. İndregandi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sn İndtegandi nin zamansal olarak bahsettiği 17 haftalık düşüş süreci, Sn Deniz hocanın uzun zamandır enflasyonla ilgili artık mızrağin çuvala sığmayacağı dönemle uyuşuyor.
    Şuan 2022 sonu faiz artışları konuşuluyor.
    Bırak 2022 sonu
    2022 başı bile faizler armaya başlamış olur.
    Burada geçici olarak addedilen enflasyonun da böyle olmadığı anlaşılacak.

Burada pek konuşulmayan şu konuda çok önemli.

Global Pazar artık geçmiş krizlerden çok farklı.
    Devlet otoriteleri tarafından regüle edilen Borsalar dışında, Birde kontrol edilmeyen devasa bir pazar var
    Coin, token vs pazarları
    Ve son yıllarda borsaların belki çok daha üstünde orada paralar kazanıldı.
    Oradaki toplam pazar nedir.

Bildiğimiz bir şey var
    O da krizler birbirini tetikler.
    Borsalarda ki olası satış dalgaları Devletler tarafından kontrol edilmeyen o pazarlara nasıl yansır, tahribatı nasıl olur.

Kendi görüşümü de yazayım.
    Olayı satış dalgalarının esas vuracağı pazar.
    Coin, token vs pazarlarıdir.

Ama esas Sn Deniz Hocam
    Olası faiz artışları ve borsa satışlarının, coin vs gibi pazarlara etkisi konusunda ne düşünür

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. selamlar herkese,

grafik görüldüğü üzere viob tabanlı, ama içine xu100, xu030 yada x bank v.s koyabiliriz, bir önceki hafta başlayan ve geçen hafta boyunca devam eden satışlar grafikte yukarıda olduğu gibi gözüküyor,..

a sarılar üstte olan xu030, viob dengesi,
    a sarılar altta olan xu100 dengesi,
    tranj üst boğa için, tranj alt ayı için,
    kesik mavi çizgiler önceki ve şu sıralar yelpazelerin yaladıkları tepe ve dipler,..
    a mavi önceki tepe veya dipleri bulmak için ateş, shooting yapılacak yerler

benim iki temel analizim var,

1.yukarıda bahsettiğim zaman analizi 60 hafta total olan ve 18 ekimde 17 hafta ile final edecek olan,
    2.günlük (majör) yelpaze analizleri,..grafikte gördüğünüz gibi,..

2.için ben kendim benim orada çokça detaylar var ama kısaca üç ana değer var,

1591.36 alt üst, bunun üstü boğa için olmazsa olamaz, altında kalış hep sıkıntı

1480.09 alt üst, bu değer bir ON/OFF değer boğayı açıp kapatıyor, bu açışlar 1591.36 üstünde kalamazsa yatay yada sıkıntı devam ediyor

1368.82 alt üst, bu değer 1480.09 altında ayının aşağı kıracağı değer, ayı muhtemel şelalede mutlaka bunun altına sarkar, bu aynı zamanda xu100 ON /OFF u, nasılki 1480.09 xu0360/VİOB ON/OFF değeri ise, buda xu100 için, bkz aşağıda buluna grafik

7. tablo standarttır, yelpaze değerleri standarttır ve değişmezler, yani gelişi güzel bu gün oradan yarın buradan, bu gün bu manalı geldi, yarın tüh bunu niye görmedim de çizmedim şeklinde bir çizim yoktur,..o nedenle net olarak yorumlanabilir,..
    ama dikkat edelim yorum var,..başlangıç noktalarında hareketle yorumu doğru yapmak gerekiyor,

örneğin 1591.36 altına yorumu doğru yaparsak kazanç var, yapmazsak yok,..o şekliyle o değerin yönetilmesi gerekiyor,..

yoksa her şeyi göstermiyor ve böyle bir iddiam yok,..

8. bu yukarıdaki grafik ABD li, pır pırları ters çevirirsek Türk oluyor,..

Sayfa 909/2139 İlkİlk ... 409809859899907908909910911919959100914091909 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •