Sayfa 911/1030 İlkİlk ... 4118118619019099109119129139219611011 ... SonSon
Arama sonucu : 8234 madde; 7,281 - 7,288 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by naturalborn Yazıyı Oku
    Haberi takip ederken keşke biraz daha detayına baksaydınız, Migros Uyum marketi satın alıyor,işten çıkarılan ve tazminatı ödenmeyen
    durumda olanlar bu insanlar.Belli ki nakit sıkışıklığından ziyade bir ihtilaf var.
    Migros yanlış satın alımlar yaptığı için (kipa,uyum vs ) ve Koç Holdingdeki gibi iyi yönetilmediği için çok borçlu zaten o yüzden bu kadar prim veriyor.%37 bileşikden bahsediyoruz.
    Arkasında Anadolu grubu ...1 milyon min. olmasa bence alınabilir bir risk idi
    Bir de 1 milyon yani. 1 kuruş ayırmam.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    90'ların çoğunda faizler % 50'nin üzerindeydi. Bu dönemde insanlar ticaret yapıyordu. Şimdi inandınız mı?

Enflasyon % 25 iken faizler için bu seviye düşük bile, bakın dolar nasıl en küçük bahanede uçuşa geçiyor?
    Evet, nedense herkes enflasyonu gözardı edip faizler 25 çok yüksek diyor. Millet alışmış olmayan parayla Mercedes vb almaya şimdi faizler yüksek. Faiz yüksekse satsın Mercedesini faize yatırsın...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by yorgun nihilist Yazıyı Oku
    5.56 dan %15 daha dolara geçmiştim 5.82 den bozdurdum 5.77 den az bir şey yine aldım faiz indirmek için fırsat kolluyor herkes dolar düşsün istenmiyor benim anladığım bu.

bu durumda şöyle bir hesap yapalım:
    100 bin %25 faiz ile 30 günde bir yenileyerek 1 yılda 23.420 tl getiriyor(birleşik faizi hariç)(stopaj %5)(%26 dan yukarı bağlamak bonolar hariç epeyce zorlaştı)
    100 bin ile 5.80 den 17.241 usd alırsak faizdeki kazanç için karşılığı 7.15 olması gerekiyor,günlük usd faizini de %5 olarak baz alırsak ayda 56 dolar 1 yılda 672 dolar yapar kur hiç artmasa bile 5.80 kuruyla yılda 3897 tl net dolar faizinden getiri yapar(yine birleşik faiz hesaplanmadı)
    dolar faizi gelirini düşersek 100.000+23.420-3897=119.523 aldığımız dolar 17.241 dolardı 1 sene sonraki oran 6.93 olacaktır.
    -1 ay sonra stopaj oranları eski seviyesine çekilirse hesaplama değişir.
    -bazı bankalar usd faizine 6 lı oranlar vermekte bu da hesabı değiştirir
    -yine dolardan al sat yapılarak da kazanç elde etmek mümkün.

hesap bu yanlışım varsa düzeltin derim ,1 sene boyunca %25 faiz alabilecek miyiz sizce bu ay pas geçecek öyle görünüyor,ben bizim ülkeye bakıca doların 1 sene sonrası için 6.93 lü seviyeyi iyimser görüyorum.
    Bence TL mi dolar mı cevabını verebilmek için bu hesaplardan daha çok ülkemizle ilgilil gelecek beklentilerimize bakmak lazım.Önümüzdeki ay veya yıllarda üretim ekonomisi ile cari açığı azaltacaksak o zaman TL değerlenir yok eğer bugünkü gibi üretmeden tüketmeye devam edeceksek TL ezilecektir.Yoksa atalarımızın güzel sözü girer devreye ve evdeki hesap çarşıya uymaz

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Woowwwww....
    Ne zaman yükseldi bu kdar...
    En son hatırladığım 370 - 380 arası turluyordu...
    Yasakladılar namussuzu ama yasak dinlemiyor yükseliyor yine...

Alıntı Originally Posted by karamizah Yazıyı Oku
    Türkiye'nin cds oranı:

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Twinkle twinkle little star,
    Soon you won't be twinkling anymore.....

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bunun için bir excel yapmıştım..

dolar kur:5.80
    tl 366 gün oran: %26
    dolar 366 gün oran: %6

alındığında 366 günde vadeli ile dolar kuru:

bugünkü stopaj oranlarıyla

6,9484

stopajlar eski haline döndüğü durumda..

6.8047

da eşitleniyor.
    Bu durumda dolar daha avantajli gozukuyor...cunki dolar faizi %7 uzeri baglamak bazi malum bankalardan mumkun...kaldiki 1 yil sonra dolar kuru 7 tl civari olmasida hayalcilik olmaz...uzak bir seviye degil..bunun uzeri her kur tl mevduati geciyor....hele 7 tl uzeri bir kur seviyesini 1 yil tamamlamadan 4-5 ay sonra gordugumuzde birde tl faize gore vade kazancinda oluyor...

6.  Alıntı Originally Posted by Chucky68 Yazıyı Oku
    Bu durumda dolar daha avantajli gozukuyor...cunki dolar faizi %7 uzeri baglamak bazi malum bankalardan mumkun...kaldiki 1 yil sonra dolar kuru 7 tl civari olmasida hayalcilik olmaz...uzak bir seviye degil..bunun uzeri her kur tl mevduati geciyor....hele 7 tl uzeri bir kur seviyesini 1 yil tamamlamadan 4-5 ay sonra gordugumuzde birde tl faize gore vade kazancinda oluyor...
    if then, so when ?

syg,

7.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    bunun için bir excel yapmıştım..

dolar kur:5.80
    tl 366 gün oran: %26
    dolar 366 gün oran: %6

alındığında 366 günde vadeli ile dolar kuru:

bugünkü stopaj oranlarıyla

6,9484

stopajlar eski haline döndüğü durumda..

6.8047

da eşitleniyor.
    Eurobond içinde böyle bir hesap olsa tadından yenmezdi aslında ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Dolar 5.75
    Sabah açılış 5.66
    Bu kadar paniğe değdimi ???

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 911/1030 İlkİlk ... 4118118619019099109119129139219611011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz