Sayfa 915/930 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon
Arama sonucu : 7440 madde; 7,313 - 7,320 arası.

Konu: ISYAT İş Yatırım Ortaklığı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    3,00 lira bölgesi çok kuvvetli direnç konumuna geldi... bugün 2,99 a atak yapmasını hiç beklemezdim.
    sabah eksi açılırsa alacaktım ama bakarken gitti
    ortama yüzünden nakitte beklemeye devam.

Dünyada en zor şey kırılan bir kalbi onarmaktır...

2. 10 bin lot alacaktım kaçtı kademeler çok sığ 2.70 lerden yukarı almam nasip.

3.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    arkasında iş bankası var ondandır... yoksa dediğiniz gibi eldeki 270 lirayı 470 liraya isteyene veriyorlar.
    borsa böyle birşey işte. 0,80 lerde olmayan ilgi şimdi var.
    Yani bu fiyatlardan İşyat alanlar kaç olmasını arzu ediyorlar acaba faizlerin %20 olduğu bir ortamda.
    %10 bile olmayan temettü verimi ile 2020 senesinin ağustos ayından beri tutan arkadaşlar zararda.
    Bu fiyata göre 0.60 kuruş temettü vermeli ki beni faiz karşısında ezmesin.
    Çok enteresan bizim yatırımcı vallahi billahi. Eski maliyetlilere sözüm yok 2020 Ağustos ayından sonra saçma fiyatlamalar var malesef.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
     Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    geçmişi güzeldi ama son bir yılda TL de kalan herkes gibi bu hissede tırtıngen oldu...

TL de kalan hadi faiz vs. yüzde 20 kazanmıştır. burda eksiden kurtulamayış var...

şirketin ederi 1,72 kuruşken aslında 3 liralı fiyatlar bile çok yüksek.
    bu fiyatlarda temettü hisselerinin genelinde olduğu gibi yüzde 10 temettü verdiği için duruyor.
    yoksa geçen seneki gibi 4-5 liraya kadar gitmesini gerektiren bir durum yok.
    faizler yüzde 20 lerde enflasyon yüzde 40-50 lerdeyken spekler buraya zor uğrar...
    fiyatın 4 liralara çıkması için kar rakamının 70 milyona çıkması gerekir.
    benim düşündüğüm bilanço döneminde 3,80 lere atak yapmasıydı malesef olmadı, yapmadılar.
    son olarak genel kuruldan belki bedelsiz felan çıkar beklentisi var
    önceki seneleri hatırlarsanız 0,80 kuruşlarda bütün yıl dolaşırdı.
    temettü dönemi 1 liraya gelirdi. temettüyü verir yine 0,80 kuruşta bir yıl dolaşırdı.
    şimdi 3 lirada dolaşır, temettü verir 2,60 larda dolanır, yıl sonu tekrar 3 liraya gider temettü verir 2,60 lara döner.
    karını artırmazsa iki üç sene bu şekilde kalabilir.
    y.t.d.
    aynı düşüncelerdeyiz. yüzde 20 garantili para kazanmak varken 3 lirada isyat pek mantıklı değil.
    burada enflasyon karşısında ezilmeyi bırak faiz karşısında bile ezilmek garanti gibi.
    mesela ereğli 25 lira 4 küsür lira temettü veriyor.
    isyat daha akıllı hareket edip viopta kar etmeli. ama bakıyorsun dolar short pozisyonda bekleyip duruyorlar.
    pazartesi günü haftalık raporda eksi ne gelecek merak ediyorum... dolar short, endeks long pozisyonları vardı.. Y.T.D.

5.  Alıntı Originally Posted by laguna Yazıyı Oku
    aynı düşüncelerdeyiz. yüzde 20 garantili para kazanmak varken 3 lirada isyat pek mantıklı değil.
    burada enflasyon karşısında ezilmeyi bırak faiz karşısında bile ezilmek garanti gibi.
    mesela ereğli 25 lira 4 küsür lira temettü veriyor.
    isyat daha akıllı hareket edip viopta kar etmeli. ama bakıyorsun dolar short pozisyonda bekleyip duruyorlar.
    pazartesi günü haftalık raporda eksi ne gelecek merak ediyorum... dolar short, endeks long pozisyonları vardı.. Y.T.D.
    Evet aynı düşüncelerdeyiz zamanında gayrimenkul satıp İşyata girmiştim eski sayfalarda var yazışmalarım.
    0.82 kuruşlardan kimi çok cesaretlisin dedi kimi ise kumarcısın dedi.
    Velakin o zamanlar temettü verimi için girdim ve çok güzel kar edip çıkmıştım.
    Bu yönetim basiretsiz malesef elindeki nakiti yıllardır bu şekilde faize karşı yediriyor.
    Ama 0.80 kuruş iken göze batmıyordu fazla çünkü faizlerde düşüktü temettü oranı yüksekti.
    Bu fiyatlar da durmasının sebebi elbet gün yüzüne çıkacak bakalım spekülatif mi yoksa sebepli mi..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    3 lira fiyatını temettü yada ev aldın kiraya verdin gibi düşünmek gerekir.. şu an 300 bin liralık ev ayda 3 bin lira kira getirir mi getirmez.
    benim evin değeri 1 milyon olmuş ama kirası 2,600 lira

bu arada tahta yapıcı teknik uyguladı 3,02 yi gösterdi.. isyata 100 günlük ortalamanın altı ve üstü olarak bakmak gerekiyor,
    3,02 üstünde kapanışlar olumlu. 3,02 altında kapanışlar olumsuz... Y.T.D.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    acayip işler...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzey Ege - İstanbul
    Gönderi
    14,184
    dolarda yine shortingen pozisyondalar. bu enflasyonla doları ne kadar tutabilirler!!!

Sayfa 915/930 İlkİlk ... 415815865905913914915916917925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •