Sayfa 92/137 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon
Arama sonucu : 1093 madde; 729 - 736 arası.

Konu: GMSTRF QNB Finans Portföy Gümüş Borsa Yatırım Fonu

%10 fazla fiyata alış olsa da %10 da fazlaya satış var gibi düşünülebilir.
    Şu günlerde fark 4 lira civarında ileride 10 lirada olabileceği günlerde olabilir.
    Ons gümüş ve Dolar/TL nin yükselmesine göre.
    Fiziki olarak gümüşü gidip alma ve saklama,satış vede gerçekmi (% saflık değeri ) gibi derdi problemleri ile uğraşmamak için bu fark yatırımcılar tarafından rahatlıkla ödenebiliyor denilebilir.

2.  Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Bayadır takibimde ama spota göre pahalı oluşu nedeniyle alım yapmaktan çekindim. %10 az değil.
    Satarken de yine bu marjla satma ihtimaliniz yüksek hatta belki de -ki yüksek ihtimal- marj daha da artacak. Ayrica fiziki gümüşü alip saklamak isteseniz banka gram fiyatindan piyasadan almaniz mümkün değil. Bu fondan alim yaparken fiziki gümüş aldigimizi unutmamak lazim.

Ben bugün biraz daha ekleme yaptim.

3. Oda mümkün diğerinde mümkün..bunu gümüş ons belirleyecek...ama marjin o kadar gitmesi imkansız....çünkü bu süreçte deyim yerindeyse 3 kat halka arz oldu....o zaman 20 bin lot olan fon şuan 90 bin.
     Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Aslında ben bunu satıp teb den gümüş almıştım.Sonra redit işi olunca fona döndüm,o yüzde 10 marjı da göze alarak bu fondan aldım,daha da alacağım,bu reddit işi başka bir iş arkadaşlar,o iş reddit in becereceği bir şey değil arkasında başka işler var,gümüş bu yıl bambaşka işler yapabilir.Bir ara net aktif 48 ken gmstr 60 dan satıldı,bir bakarsınız gene aynı şey yaşanıverir.
    M2004J19C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Stopaj marta kadar yok...viopta gümüş vadeliler varken buradan alınma sebebi tamamen fiziki olabilir...bu fon fiziki...varsa anca satabiliyor...
     Alıntı Originally Posted by xyz Yazıyı Oku
    Sn hkm; bu fonu toplayacaklarina neden direkt fiziki gümüş almıyor bu toplayıcılar yada kağıt üstünden gram gümüş almıyorlar sizce . Hem de %10 stopaj olmasına rağmen

5. Dünden beri altın ons gümüş onsa göre daha diri....dün gece ons 1818 gümüş 27.25 bugün ons 1830 gümüş 27.25

6. ERDOĞAN.Çarsaba günkü millete sesleniş konuşmasında bazı güzellikler açıklayacağım.NTV

Doları baskılar mi gaz haberi gelirse.

https://www.youtube.com/watch?v=RSZ5Tb8L0DQ
    Conclusion
    If the above 14 ETFs see continued investment inflows, they will all have to compete for the available silver in London which is not already held within these ETFs. And that available silver is at an historic low, some 3000 tonnes or so. A few more days of inflows like the ones seen over 29 January to 2 February would be a major emergency for these ETF providers, particularly the iShares SLV. Because there is just not that much physical silver left in the vaults of JP Morgan, Brinks, Malca-Amit, Loomis and HSBC, which is not already reported as being in these ETFs.

And lets not forget all the unallocated silver positions which are outstanding which are claims against the bullion banks for silver which they have not got. Anyone with deep enough pockets could now cause a serious run on the remaining available silver stored in London that is not currently attributed to the above ETFs.

Sonuç
    Yukarıdaki 14 ETF, devam eden yatırım girişlerini görürse, hepsi bu ETF'lerde bulunmayan Londra'daki mevcut gümüş için rekabet etmek zorunda kalacak. Ve mevcut gümüş tarihi düşük, yaklaşık 3000 ton ya da öylesine. 29 Ocak ile 2 Şubat arasında görülenlere benzer birkaç günlük girişler, bu ETF sağlayıcıları, özellikle iShares SLV için büyük bir acil durum olacaktır. Çünkü JP Morgan, Brinks, Malca-Amit, Loomis ve HSBC'nin kasalarında bu ETF'lerde olduğu bildirilmeyen çok fazla fiziksel gümüş kalmadı.

Ve sahip olmadıkları gümüş için külçe bankalarına karşı hak talepleri olan ödenmemiş tüm gümüş pozisyonlarını da unutmayalım. Yeterince derin cepleri olan herkes, şu anda yukarıdaki ETF'lere atfedilmeyen, Londra'da depolanan kalan mevcut gümüş üzerinde ciddi bir koşmaya neden olabilir.

27-30 dolar arasındaki düello bölgesine girildi .1-2 hafta içinde sonuc netleşir tahmin ediyorum. JP yada uzun vadeli Gümüş yatırımcıları arasında kazanan kim olacak bakalım.

https://www.youtube.com/watch?v=qwb3P0fuM1c&t=222s
    Son düzenleme : HURKUŞ; 09-02-2021 saat: 11:22.

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Çok yazdık sn xyz,forumun başındaki yazılara bakarsanız sayfalarca bu konular tartışıldı.Sorularınızın cevabı eski sayfalarda var.
    %10 stopaj kaldırıldı hocam yukarda yazmıştım.

Sayfa 92/137 İlkİlk ... 42829091929394102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •