Sayfa 921/1002 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 7,361 - 7,368 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    25.01.2021 ila 15.10 2021 arası anlamlı bir getiri elde etmiş tüm fonlar benim gözümde başarılıdır.
    15.10.2021 'den bugüne kadar elde edilen getiriler ise fon başarısında önemsizdir benim için.
    Anlamlı getiri ne demek ona bakmak lazım aslında. Belirttiğiniz 25.01.2021 ila 15.10 2021 arası USD yaklaşık % 24 getirmiş. Buna göre baktığımızda yabancı hisse senedi fonları dışında neredeyse hiçbir fon dolar getirisini geçememiş. Geçen 1-2 tane fon var ama onlardaki stopajı düştüğünde ise yine dolar getirisi altında kalıyor.

Bu durumda şu soru aklımı kurcalamaya başladı. Biz neden fon alıyoruz ki..

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    25.01.2021 ila 15.10 2021 arası anlamlı bir getiri elde etmiş tüm fonlar benim gözümde başarılıdır.
    15.10.2021 'den bugüne kadar elde edilen getiriler ise fon başarısında önemsizdir benim için.
    Bu yazdığınız çok önemli, bu tarihler arası mevduat üstü getiri yapan fonlar ömürlük fonlardır. Marifet endeks yatay gittiği dönemde yapılan kazançlar ile ortaya çıkıyor. Yoksa %40 yapan endekste %40 yapan fon başarılı değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Bu yazdığınız çok önemli, bu tarihler arası mevduat üstü getiri yapan fonlar ömürlük fonlardır. Marifet endeks yatay gittiği dönemde yapılan kazançlar ile ortaya çıkıyor. Yoksa %40 yapan endekste %40 yapan fon başarılı değildir.
    Bu durumda Akbank Birinci Fon Sepeti Fonu ömürlük bir fon mu oluyor? Tüm reklamlarında hedef, mevduat faizi üstü getiri olarak lanse ediliyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Anlamlı getiri ne demek ona bakmak lazım aslında. Belirttiğiniz 25.01.2021 ila 15.10 2021 arası USD yaklaşık % 24 getirmiş. Buna göre baktığımızda yabancı hisse senedi fonları dışında neredeyse hiçbir fon dolar getirisini geçememiş. Geçen 1-2 tane fon var ama onlardaki stopajı düştüğünde ise yine dolar getirisi altında kalıyor.

Bu durumda şu soru aklımı kurcalamaya başladı. Biz neden fon alıyoruz ki..
    Yani, aslında bir nevi cezalandırıldık bana öyle geliyor. Hükümetin mantıklı bir hükümet olduğu gibi safça bir düşüncenin kurbanı olmak. Benim hiç bu tür işlerden anlayamayan, anlamak istemeyen, anlamak gibi de bir derdi olmayan, sadece maaşıyla sürekli dolar alıp bir köşeye atıp unutan bir arkadaşım, AKP sayesinde ev bakıyor kendine.

5.  Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    Ustadim bir aydir bunu yaziyorum burada
    En son biraktim
    Neden derseniz
    Bizim millet okumayi sevmiyor
    Yay vs diger yabanci fonlarin gecr aylarda cosmasinin sebebi dolarin cikisidir
    Cunku siz fon alirsiniz
    Fon yonetimi gider onu dolara cevirir
    Sonra gider nasdak hissesi alir vs vs
    Dolar bu ay cok cikmadi gecen ay cikisi yuzde 41 di.
    Bu ay 10 gun gecti yuzde 4.6 cikmis.
    Zamaninda birakin yay fonu almayi buradaki kisiler risk seviyesi 3 uzeri fon almaya korkardi
    Simdi bakiyorum herkeste bir rehavet yapistirdikca yapistiriyor yabanci fonlara
    Dusunulmesi gereken hukumetin dolara ne yapacagidir!
    Bu ay da ayni getiriyi elde edebilmek icin dolarin ay sonuna 19 lara gelmesi gerekir.
    Diger bacagi nasdak ise rekor seviyesinde
    Bu da ayri konu
    Peki ya ikisi birden duserse?
    https://eksisozluk.com/turkiyenin-ve...rcegi--7106409

Hocam dolar konusunda sizi cok iyimser gordum
    Saygilar.

6.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu durumda Akbank Birinci Fon Sepeti Fonu ömürlük bir fon mu oluyor? Tüm reklamlarında hedef, mevduat faizi üstü getiri olarak lanse ediliyor.
    Dediğiniz fonu bilmiyorum, fon sepeti fonlarıni kastetmedim zaten. Bahsettiğiniz fon içinde muhtemelen döviz ve altın cinsi enstrümanlar olduğu için getirisi iyi olmuş olabilir. Benim kastettiğim BIST ile ilgili olan hisse yoğun ve hisse ağırlıklı değişken fonlar. Ben bunlar arasında Hsa, Acd ve Opb' yi başarılı görüyorum.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Dediginiz tarihler arasindaki top 15 i cikarttim.ytd

1 AES % 147
    2 TGE % 100
    3 AFS % 91
    4 AFA % 87
    5 YAY % 84
    6 GUH % 79
    7 TFF % 79
    8 GBG % 79
    9 TMG % 77
    10 IPJ % 74
    11 KUB % 71
    12 AFT % 67
    13 YTD % 66
    14 AFV % 66
    15 KIS % 51

Kekeç gordunmu benim koc oglan lider cikmis 😀

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Dediğiniz fonu bilmiyorum, fon sepeti fonlarıni kastetmedim zaten. Bahsettiğiniz fon içinde muhtemelen döviz ve altın cinsi enstrümanlar olduğu için getirisi iyi olmuş olabilir. Benim kastettiğim BIST ile ilgili olan hisse yoğun ve hisse ağırlıklı değişken fonlar. Ben bunlar arasında Hsa, Acd ve Opb' yi başarılı görüyorum.
    Bist geri cekildiginde bu 3 fonun performansini bende merak ediyorum.
    Benim ise en basarili buldugum ipb fonu.Bist geri cekilmesinde en hizli tepkiyi vereceklerdir diye dusunuyorum.
    Saygilar.

Sayfa 921/1002 İlkİlk ... 421821871911919920921922923931971 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •